Platforma crowdfundingowa

Mozzeno Opinie

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Dodaj recenzję
Belgijski pożyczkodawca, którego Notes pozwalają finansować pożyczki osobiste i dla małych firm od 500 EUR, opcjonalnie ubezpieczone. Portfele Self zarobiły 5,47% rocznie przed podatkiem; 6,65% pożyczek według kwoty było niespłacanych przez trzy miesiące (paź. 2026).

Mozzeno - Przegląd ryzyka i zwrotu

Risk Level
Średni
Wyższe oznacza większe ryzyko. 6,65% pożyczek mozzeno według kwoty było niespłacanych przez trzy miesiące, a pożyczki są niezabezpieczone, ale seriom z ubezpieczeniem PROTECT zwracany jest pozostały kapitał, jeśli pożyczkobiorca nie spłaca. Inwestorzy są też narażeni na ryzyko samego mozzeno jako emitenta Notes.
Return Level
Bardzo niewielka
Portfele mozzeno Self zarobiły 5,47% rocznie przed podatkiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy (3,99% po belgijskim podatku u źródła), według stanu na październik 2026; fundusz Managed wzrósł o 4,23%.
Risk Return Level
Bardzo niewielka
Zwrot brutto 5,47%, bez opublikowanej liczby po stratach, jest niski jak na niezabezpieczone kredyty konsumenckie i dla małych firm, gdzie 6,65% pożyczek według kwoty było niespłacanych przez trzy miesiące.

Mozzeno - Zwroty i wskaźniki strat

Zwroty
Fixed interest: 5,47% Średni zwrot portfeli mozzeno Self w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przed belgijskim podatkiem u źródła (3,99% po nim), jak pokazano w październiku 2026. Nie podano, czy niewypłacalność jest odliczana. Fundusz Managed wzrósł o 4,23% w ciągu 12 miesięcy; Tailor oferuje od 4% brutto.
Wskaźniki strat
Wskaźnik niewypłacalności: 6,65% Odsetek kwoty pożyczek mozzeno niespłacanych przez trzy kolejne miesiące, mierzony w odniesieniu do wszystkich udzielonych pożyczek, jak pokazano w październiku 2026. Platforma zauważa, że wzrost akcji pożyczkowej może upiększać tę liczbę.

Mozzeno – Statystyki platformy 2026

Informacje zaktualizowane o godz.: 03 Lis 2026
Liczba inwestorów 10596 inwestorzy
43158 finansowane projekty
513,6M EUR funded amount

Mozzeno – Zalety i wady

Zalety
Opcjonalne ubezpieczenie PROTECT w Atradius ICP zwraca pozostały kapitał niespłaconych pożyczek w seriach ubezpieczonych.
Długi staż: 513,6 mln EUR udzielone na 43.158 projektów i 345,4 mln EUR zwrócone inwestorom (październik 2026).
Pożyczki są finansowane przed ich zaoferowaniem, więc pieniądze zarabiają od pierwszego miesiąca, a dostępne są zasady automatycznego inwestowania.
Publikuje liczbę niewypłacalności z definicją (trzy miesiące niespłacane, według kwoty): 6,65% według stanu na październik 2026.
WADY
Portfele Self zarobiły 5,47% rocznie przed podatkiem i 3,99% po belgijskim podatku u źródła w ciągu ostatnich 12 miesięcy (październik 2026).
Pożyczki są niezabezpieczone, a 6,65% pożyczek według kwoty było niespłacanych przez trzy miesiące; serie nieubezpieczone w pełni ponoszą niewypłacalność.
Statystyki nie mają daty, nie publikuje się liczby strat po odzyskach, a strona nie podaje, do jakiej licencji odnosi się jej numer FSMA 115673.
Brak rynku wtórnego: Notes Self trwają od 18 do 120 miesięcy, wcześniejszy wykup tylko na określonych warunkach, a Tailor nie ma wcześniejszego wyjścia.

Informacje o Mozzeno

Czym jest

Mozzeno to belgijski pożyczkodawca, który finansuje pożyczki osobiste i kredyty inwestycyjne dla małych firm i pozwala inwestorom finansować je pośrednio przez emitowane przez siebie Notes. Od 2017 roku publikuje zwroty inwestorów. Udzielił 513,6 mln EUR na 43.158 projektów i zwrócił inwestorom 345,4 mln EUR (według stanu na październik 2026). Pożyczanie i inwestowanie jest możliwe tylko online.

Jak to działa

Mozzeno najpierw udziela i finansuje każdą pożyczkę, a potem oferuje powiązaną z nią serię Notes, dzięki czemu pieniądze zaczynają zarabiać od razu. Są trzy formuły. W mozzeno Self inwestor sam wybiera serie lub ustawia zasady automatycznego inwestowania, od 500 EUR; pożyczki trwają od 18 do 120 miesięcy i spłacają kapitał oraz odsetki co miesiąc. mozzeno Managed to fundusz ubezpieczeniowy branży 23, mozzeno Collaborative Fund, prowadzony z Securex Leven, od 250 EUR miesięcznie lub 10.000 EUR jednorazowo. mozzeno Tailor oferuje stały zwrot od 4% brutto dla kwot od 500.000 EUR.

Zwroty

Portfele mozzeno Self zarobiły średnio 5,47% rocznie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przed belgijskim podatkiem u źródła, i 3,99% po nim (według stanu na październik 2026). Wartość „netto” jest po podatku, a nie po stratach, a platforma nie mówi, czy niewypłacalność jest odliczana. Wartość funduszu Managed wzrosła o 4,23% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a Tailor oferuje od 4% brutto.

Straty i niewypłacalność

6,65% kwoty pożyczek mozzeno było niespłacanych przez trzy kolejne miesiące (według stanu na październik 2026). Sama platforma ostrzega, że ta liczba wygląda lepiej, gdy rośnie akcja pożyczkowa, ponieważ jest mierzona w odniesieniu do wszystkich udzielonych pożyczek. Nie publikuje żadnej liczby o tym, ile inwestorzy faktycznie stracili na seriach nieubezpieczonych, ani podziału opóźnień w płatnościach.

Co zabezpiecza pieniądze inwestora

Większość pożyczek stojących za Notes mozzeno jest niezabezpieczona: pożyczki osobiste dla belgijskich gospodarstw domowych i kredyty inwestycyjne dla osób samozatrudnionych i małych firm. Inwestor posiada Notes emitowane przez mozzeno nv, których płatności w pełni zależą od spłat pożyczki stojącej za każdą serią, a roszczenia ograniczają się do aktywów tej serii. Niektóre serie mają ubezpieczenie PROTECT, zawarte z ubezpieczycielem kredytów Atradius ICP: jeśli pożyczkobiorca nie spłaca, inwestorom zwracany jest kapitał jeszcze pozostały do spłaty z pożyczki. Koszt tego ubezpieczenia jest już wliczony w oprocentowanie, a serie bez niego nie mają takiej ochrony. Ubezpieczenie to obietnica ubezpieczyciela, a nie zabezpieczenie. Nie ma wykupu. mozzeno samo ocenia każdego pożyczkobiorcę i dla pożyczek ubezpieczonych korzysta z oceny Atradius. 6,65% kwoty pożyczek mozzeno było niespłacanych przez trzy miesiące; dla serii nieubezpieczonych nie publikuje się danych o odzysku.

Kto za tym stoi i licencja

Platformą zarządza mozzeno nv (numer przedsiębiorstwa BE 0643.893.720, siedziba Louizalaan 231, Bruksela; biura w Wavre), która jest zarówno pożyczkodawcą, jak i emitentem Notes. Na swojej stronie pokazuje numer FSMA 115673, ale nie mówi, do jakiej licencji lub rejestracji ten numer się odnosi. Rozwój platformy i ocenę pożyczkobiorców zapewnia odrębna spółka, Fintensy nv. Gdyby mozzeno upadło, płatności z tytułu Notes mogłyby zostać opóźnione, ograniczone lub anulowane; platforma opisuje kroki mające to uczynić mało prawdopodobnym oraz plan ciągłości, by dalej pobierać spłaty.

Opłaty

Mozzeno nie publikuje aktualnej strony z opłatami dla inwestorów. Podaje, że koszt ubezpieczenia PROTECT jest już wliczony w oprocentowanie. Pożyczkobiorcy płacą roczną rzeczywistą stopę oprocentowania najwyżej 15,48%. Należy sprawdzić warunki każdej serii Notes i funduszu Managed pod kątem ewentualnych opłat.

Odzyskanie pieniędzy

Nie ma rynku wtórnego. W mozzeno Self pieniądze wracają co miesiąc w miarę spłaty pożyczek, a mozzeno może wykupić Notes wcześniej na określonych warunkach. W mozzeno Managed możliwe jest wcześniejsze wyjście, bezpłatne po trzech latach. Tailor nie ma wcześniejszego wyjścia.

Nasza ocena

Zwrot: bardzo niski. Inwestorzy zarobili 5,47% rocznie przed podatkiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ryzyko: średnie (wyższe oznacza większe ryzyko). 6,65% pożyczek według kwoty było niespłacanych przez trzy miesiące, a pożyczki są niezabezpieczone, ale seriom ubezpieczonym zwracany jest pozostały kapitał. Stosunek zwrotu do ryzyka: bardzo niski. Zwrot jest niski jak na niezabezpieczone kredyty konsumenckie przy takim poziomie niewypłacalności.

Regulacja

Licencja / Regulacje: mozzeno nv (BE 0643.893.720, Bruksela) pokazuje na swojej stronie numer FSMA 115673. Strona nie podaje, do jakiej licencji lub rejestracji FSMA ten numer się odnosi. Inwestorzy kupują Notes emitowane przez mozzeno nv, a nie pożyczki na platformie finansowania społecznościowego. Żadna gwarancja depozytów ani system rekompensat nie obejmuje Notes.

Funkcjonalność

Autoinvest: Tak
Ocena oferty: Nie
Rynek wtórny: Nie
Dostawca płatności: Nie podano. Inwestorzy kupują Notes emitowane przez mozzeno nv; przeczytane strony nie wymieniają instytucji płatniczej ani depozytariusza dla gotówki inwestorów.

Dla inwestorów

Ograniczenia: Osoby dorosłe inwestujące jako osoby fizyczne lub osoby upoważnione do zobowiązywania spółki, które zakładają konto i mają rachunek IBAN w belgijskiej lub europejskiej instytucji kredytowej. mozzeno Self od 500 EUR; mozzeno Managed (fundusz branży 23 z Securex Leven) od 250 EUR miesięcznie lub 10.000 EUR jednorazowo; mozzeno Tailor od 500.000 EUR. Inwestowanie wyłącznie online.
Minimum investment: 500 EUR

Przydatne informacje

Czy Mozzeno jest regulowane?

Mozzeno nv pokazuje na swojej stronie numer FSMA 115673, ale nie mówi, do jakiej licencji lub rejestracji ten numer się odnosi. Przed inwestowaniem należy sprawdzić rejestr FSMA.

Kto przechowuje moje pieniądze?

Inwestor kupuje Notes emitowane przez mozzeno nv, a jego pieniądze finansują pożyczki, które mozzeno już udzieliło. Przeczytane strony nie wymieniają instytucji płatniczej ani depozytariusza dla niezainwestowanej gotówki. Formuła Managed to fundusz ubezpieczeniowy prowadzony z Securex Leven.

Jaka jest minimalna kwota inwestycji?

500 EUR dla mozzeno Self, 250 EUR miesięcznie lub 10.000 EUR jednorazowo dla mozzeno Managed i 500.000 EUR dla mozzeno Tailor.

Jakie zwroty i jakie dotychczasowe straty?

Portfele Self zarobiły 5,47% rocznie przed podatkiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 3,99% po belgijskim podatku u źródła (październik 2026). 6,65% pożyczek według kwoty było niespłacanych przez trzy miesiące. Nie publikuje się liczby faktycznych strat inwestorów na seriach nieubezpieczonych.

Co zabezpiecza moją inwestycję?

Pożyczki są niezabezpieczone. Niektóre serie mają ubezpieczenie PROTECT u ubezpieczyciela kredytów Atradius ICP, które zwraca pozostały kapitał, jeśli pożyczkobiorca nie spłaca; jego koszt jest wliczony w oprocentowanie. Serie bez niego nie mają takiej ochrony i nie ma wykupu.

Czy mogę sprzedać wcześniej lub wypłacić pieniądze?

Nie ma rynku wtórnego. W Self pieniądze wracają co miesiąc w ciągu 18 do 120 miesięcy, a mozzeno może wykupić Notes wcześniej na określonych warunkach. Managed pozwala na wcześniejsze wyjście, bezpłatne po trzech latach. Tailor nie ma wcześniejszego wyjścia.

Jakie opłaty ponoszę?

Mozzeno nie publikuje aktualnej strony z opłatami dla inwestorów i podaje, że koszt ubezpieczenia PROTECT jest wliczony w oprocentowanie. Należy sprawdzić warunki każdej serii Notes i funduszu Managed.

Jak opodatkowane są zyski?

W przypadku rezydentów Belgii inwestujących jako osoby fizyczne od odsetek potrącany jest podatek u źródła, dlatego platforma pokazuje 5,47% brutto i 3,99% netto. Nie jest potrącany przy inwestowaniu przez spółkę. Należy sprawdzić własną sytuację podatkową.

Co się stanie, jeśli Mozzeno lub pożyczkobiorca upadnie?

Jeśli pożyczkobiorca nie spłaca, seria ubezpieczona otrzymuje zwrot pozostałego kapitału; seria nieubezpieczona ponosi stratę. Gdyby upadło samo mozzeno nv, płatności z tytułu Notes mogłyby zostać opóźnione, ograniczone lub anulowane. Platforma ma plan ciągłości, by dalej pobierać spłaty.

Ocena

Ocena całkowita 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Oferowanie jakości 0
Usługi i wsparcie 0
Funkcjonalność 0
Przezroczystość 0

Opinie

Sortuj wg:
Najnowsze Najstarsze jako pierwsze Więcej polubień Więcej niechęci
Sortuj wg oceny:
Od najwyższego do najniższego Od najniższego do najwyższego

Alternatywa dla Mozzeno

3circlefunding CH

Pożyczki dla MŚP Pożyczki prywatne Faktury biznesowe
Minimalna inwestycja €1000

Szybkość drenażu GB

Nieruchomości Pożyczki dla MŚP
Minimalna inwestycja €100
Finansowane €81,43M

Acredius CH

Pożyczki dla MŚP
Minimalna inwestycja €200

Anaxago FR

Nieruchomości Start-upy Pożyczki dla MŚP
Regulowane
Return Level Średni
Risk Level Wysoki
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000
Finansowane €940,1M

bettervest GmbH DE

Pożyczki dla MŚP Energia odnawialna
Return Level Bardzo Wysokie
Risk Level Bardzo Wysokie
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €50
Finansowane €30,0M

Bolero Crowdfunding BE

Pożyczki dla MŚP
Regulowane
Return Level Niski
Risk Level Wysoki
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €100
Finansowane €53,0M