Crowdfundingplatform

Nester Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Londens platform voor sharia-conforme Britse vastgoedfinanciering, sinds 2021 vergund door de FCA: vanaf £1.000 financiert u buy-to-let-, ontwikkelings- en overbruggingstransacties met een eerste wettelijk zekerheidsrecht, met een doel tot 9% per jaar, ook binnen een Innovative Finance ISA.

Nester - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Laag
Hoger betekent meer risico. Nester meldt geen verliezen en geen wanbetalingen bij 74 financieringen sinds 2021, elk gedekt door een eerste wettelijk zekerheidsrecht op Brits vastgoed, wat op zichzelf zeer laag zou lezen. Wij beoordelen het een stap slechter omdat de cijfers ongedateerd zijn, wanbetalingen niet zijn gedefinieerd en de resultatenverklaring geen cijfers toonde, zodat het verleden niet te controleren is.
Return Level
Medium
Tot 9% per jaar, een doel dat het platform adverteert. Nester publiceert geen behaald of gemiddeld rendement.
Risk Return Level
Slecht
Er wordt alleen een streefrendement gepubliceerd, dus beleggers kunnen niet zien wat zij werkelijk verdienen voor het risico dat zij nemen; wij houden de balans op laag tot behaalde rendementen worden getoond.

Nester - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 9,00% Nester adverteert rendementen tot 9% per jaar, gedekt door Brits vastgoed (beleggerspagina, oktober 2026). Het is een streefplafond, uitgekeerd als sharia-conform winstpercentage, geen resultaat: er wordt geen gemiddeld of behaald rendement gepubliceerd. Transacties boden in oktober 2025 8% tot 9%.
Verliespercentages
Gerealiseerde verliezen: 0,00% "Bedrag aan verlies geleden door beleggers": 0, over 74 financieringen ter waarde van £52,4 miljoen sinds 2021 (statistiekenpagina, ongedateerd, geraadpleegd op 27 oktober 2026). Er wordt geen definitie gegeven; 42 financieringen lopen nog.
Wanbetalingspercentage: 0,00% Wanbetalingen na 180 dagen: 0 van 74 financieringen, en 0% in elk van de negen risicoklassen (statistiekenpagina, ongedateerd, geraadpleegd op 27 oktober 2026). Er wordt geen formele definitie van wanbetaling gepubliceerd.
Betalingsachterstanden (meer dan 90 dagen): 0,00% Financieringen met winstbetalingen die meer dan 90 dagen achterstallig zijn: 0 (statistiekenpagina, ongedateerd, geraadpleegd op 27 oktober 2026).

Nester – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 02 Nov 2026
74 gefinancierde projecten
62,8M EUR funded amount

Nester – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Elke financiering is gedekt door een eerste vast wettelijk zekerheidsrecht op het pand, in trust gehouden voor beleggers door een aparte trustmaatschappij.
Sinds februari 2021 rechtstreeks vergund door de Financial Conduct Authority (firmareferentie 915346), zonder gevonden toezichtoptreden.
Sharia-conforme vastgoedfinanciering, inclusief de eerste sharia-conforme Innovative Finance ISA van het VK (mei 2023), belastingvrij tot £20.000 per jaar.
Geen kosten voor beleggers, en een openbare beoordelingsscore van 4,5 van 5 (172 beoordelingen, augustus 2026).
MINPUNTEN
Geen behaald of gemiddeld rendement gepubliceerd, alleen een doel tot 9% per jaar.
Het verleden zonder verliezen en wanbetalingen is ongedateerd, wanbetalingen zijn niet gedefinieerd en de resultatenverklaring toonde geen cijfers (oktober 2026).
Geen financiering-tot-waardeverhouding, waarderingsmethode of betaalprovider gepubliceerd.
Geen secundaire markt of auto-invest; transacties zijn vaak binnen een minuut uitverkocht, dus geld kan moeilijk te beleggen zijn.
Kleine exploitant (zeven werknemers in 2023) en geen FSCS-dekking; 42 van de 74 financieringen lopen nog.

Over Nester

Wat het is

Nester is een Londens platform voor vastgoedfinanciering volgens islamitische financiële regels: beleggers verdienen een winstpercentage in plaats van rente. Nester Platform Ltd is in 2019 opgericht en is sinds februari 2021 rechtstreeks vergund door de Britse Financial Conduct Authority. Het meldt 74 financieringen ter waarde van £52,4 miljoen sinds 2021, waarvan er 32 zijn terugbetaald (statistiekenpagina, geraadpleegd op 27 oktober 2026). In februari 2026 haalde het ook £3 miljoen op via een driejarige sukuk (een islamitische obligatie) voor vermogendere beleggers. Zijn aankondiging van oktober 2025 van "meer dan £100 miljoen aan totale financieringen" telt de waarde van de panden mee, niet het gefinancierde geld.

Hoe het werkt

U kiest afzonderlijke transacties vanaf £1.000 per stuk en financiert Britse vastgoedbedrijven: buy-to-let-aankopen of herfinanciering van woon- of bedrijfsvastgoed, ontwikkelings- en renovatieprojecten, en kortlopende overbrugging. Nester deelt elke transactie in negen risicoklassen in, van a1 tot c3. Er is geen auto-invest, en transacties zijn vaak binnen een minuut vol, dus veel beleggers hebben moeite hun geld te beleggen. U kunt beleggingen aanhouden op een gewone rekening of in een belastingvrije Innovative Finance ISA, die Nester in mei 2023 lanceerde als de eerste sharia-conforme van het VK.

Rendement

Nester adverteert rendementen tot 9% per jaar. Dit is een streefplafond, geen resultaat: het platform publiceert geen gemiddeld of behaald rendement, dus er is niets gerealiseerd beschikbaar. Transacties boden in oktober 2025 8% tot 9% per jaar, na "meer dan 6%" bij de lancering in december 2021. Rendementen buiten de ISA zijn belastbaar Brits inkomen.

Verliezen en wanbetalingen

Nester meldt geen beleggersverliezen, geen wanbetalingen na 180 dagen, geen lopende wanbetalingen en geen winstbetalingen die meer dan 90 dagen achterstallig zijn, en een wanbetalingspercentage van 0% in elke risicoklasse, over alle 74 financieringen sinds 2021. Op deze cijfers is niet volledig te vertrouwen: de pagina draagt geen datum en is sinds augustus 2026 niet veranderd, Nester publiceert geen formele definitie van wanbetaling, en zijn resultatenverklaring, die Britse platforms moeten publiceren, toonde bij het raadplegen geen cijfers. Met nog 42 lopende financieringen beschrijft de nul een onvoltooid verleden.

Wat uw geld zekerheid geeft

Elke financiering is gedekt door een eerste vast wettelijk zekerheidsrecht op het gefinancierde pand, in trust gehouden voor beleggers door Nester Security Trustee Ltd. Als een lener faalt, kan het pand worden verkocht en staan beleggers vooraan om daaruit te worden terugbetaald. Nester publiceert geen gemiddelde financiering-tot-waardeverhouding (het veld op zijn statistiekenpagina is leeg) en legt niet uit hoe panden worden gewaardeerd. Er is geen terugkoop, reservefonds of compensatiestelsel. Er hoefde nog geen zekerheid te worden uitgewonnen, dus het is niet getest. In gewone woorden: uw geld wordt gedekt door Brits vastgoed, maar u kunt niet zien hoe groot de veiligheidsmarge is.

Wie het runt en de vergunning

Nester Platform Ltd (Engeland en Wales, bedrijfsnr. 12097430, Londen) runt het platform en is vergund door de Financial Conduct Authority (firmareferentie 915346). De moedermaatschappij is Nester Holdings Ltd (bedrijfsnr. 11475486), opgericht in 2018. Het bedrijf is klein: zeven werknemers in de jaarrekening van 2023. Er is geen toezichtoptreden, gemiste betaling of klacht over verliezen gevonden. Beleggingen vallen niet onder het FSCS.

Kosten

Nester adverteert "nul kosten" voor beleggers: geen kosten om een rekening te openen, te beleggen of op te nemen. Het verdient aan de vastgoedbedrijven, onder meer via een marge tussen wat zij betalen en wat beleggers ontvangen, die het niet publiceert.

Uw geld terugkrijgen

Reken erop elke financiering aan te houden tot die is terugbetaald. Er is geen markt om aan andere beleggers te verkopen; u kunt posities alleen verplaatsen tussen uw gewone rekening en uw ISA. Nesters eigen waarschuwing zegt dat u mogelijk niet gemakkelijk bij uw geld kunt. Openbare beoordelingsscore 4,5 van 5 (172 beoordelingen, augustus 2026); de meest voorkomende klacht is dat transacties te snel uitverkocht zijn.

Ons oordeel

Rendement: gemiddeld — tot 9% per jaar als doel, zonder gepubliceerd behaald cijfer. Risico: laag (hoger betekent meer risico) — elke transactie heeft een eerste wettelijk zekerheidsrecht op Brits vastgoed en er worden geen verliezen of wanbetalingen gemeld, maar wij beoordelen het een stap slechter omdat de nul ongedateerd, ongedefinieerd en niet te controleren is. Risico-rendement: laag — met alleen een streefrendement gepubliceerd kunnen beleggers niet beoordelen of de vergoeding bij het risico past.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Nester Platform Ltd is vergund en gereguleerd door de Britse Financial Conduct Authority (firmareferentie 915346); zij kreeg de rechtstreekse vergunning in februari 2021. Zij biedt een Innovative Finance ISA aan. Beleggingen vallen niet onder het Financial Services Compensation Scheme (FSCS).

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Ja
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Niet bekendgemaakt. Nester noemt de bank of betaalinstelling die het geld van beleggers aanhoudt niet, en zegt niet of het op een gescheiden klantenrekening wordt gehouden.

Voor beleggers

Beperkingen: Britse beleggers, zowel particulieren als bedrijven. De Innovative Finance ISA staat alleen open voor fiscaal inwoners van het VK (tot £20.000 per jaar). De sukuk van februari 2026 werd alleen aangeboden aan vermogende en ervaren beleggers. Beleggen staat open voor iedereen, niet alleen voor moslimbeleggers.
Minimum investment: 1000 GBP

Nuttige informatie

Is Nester gereguleerd?

Ja. Nester Platform Ltd is vergund door de Britse Financial Conduct Authority (firmareferentie 915346), rechtstreeks sinds februari 2021. Beleggingen vallen niet onder het Financial Services Compensation Scheme.

Is het sharia-conform, en kan iedereen beleggen?

Transacties zijn gestructureerd volgens islamitische financiële regels, dus u verdient een winstpercentage in plaats van rente. Iedereen kan beleggen, niet alleen moslimbeleggers.

Wie houdt mijn geld aan?

Niet bekendgemaakt. Nester noemt de bank of betaalinstelling die het geld van beleggers aanhoudt niet, en zegt niet of het op een gescheiden klantenrekening wordt gehouden.

Wat is de minimale inleg?

£1.000 per transactie, ook binnen de Innovative Finance ISA.

Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

Nester mikt op tot 9% per jaar; transacties boden in oktober 2025 8% tot 9%. Het publiceert geen behaald rendement. Het meldt geen verliezen en geen wanbetalingen bij 74 financieringen sinds 2021, maar de cijfers zijn ongedateerd en wanbetalingen zijn niet gedefinieerd.

Wat geeft mijn belegging zekerheid?

Elke financiering heeft een eerste vast wettelijk zekerheidsrecht op het pand, in trust gehouden door Nester Security Trustee Ltd, zodat beleggers vooraan staan als het pand wordt verkocht. Nester publiceert geen loan-to-value-verhoudingen of zijn waarderingsmethode, en er is geen terugkoop of reservefonds.

Kan ik vroegtijdig verkopen of opnemen?

Nee. Er is geen markt om aan andere beleggers te verkopen; u krijgt uw geld terug wanneer de financiering wordt terugbetaald. U kunt posities alleen verplaatsen tussen uw eigen rekening en uw ISA.

Welke kosten betaal ik?

Geen: Nester adverteert nul kosten voor beleggers. Het verdient aan de vastgoedbedrijven. Rendementen buiten de ISA zijn belastbaar.

Wat gebeurt er als Nester failliet gaat?

De zekerheid wordt voor beleggers gehouden door een aparte trustmaatschappij, Nester Security Trustee Ltd. Britse platforms moeten een plan hebben om leningen af te wikkelen als zij falen, maar het plan van Nester is niet openbaar leesbaar, en er is geen compensatiestelsel van toepassing.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor Nester

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

Blend Network GB

Onroerend goed
Return Level Hoog
Risk Level Zeer laag
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €275,9M

Bricksave GB

Onroerend goed
Return Level Laag
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €1000

Brickstarter EE

Onroerend goed
Minimale investering €50