Crowdfundingplatform

Maclear Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Zwitsers leningenplatform, actief sinds 2023, dat tot 15,6 % per jaar plus bonussen adverteert op kortlopende bedrijfsleningen vanaf 50 €. Geen FINMA- of EU-vergunning; de Spaanse toezichthouder (CNMV) waarschuwde op 11 mei 2026 dat het niet is toegelaten.

Maclear - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Zeer hoge
Hoger betekent meer risico. Vastgesteld bij de redactionele beoordeling: de Spaanse toezichthouder (CNMV) waarschuwde op 11 mei 2026 dat Maclear niet is toegelaten, het heeft geen vergunning terwijl het met EU-beleggers werkt, er is negatieve publiciteit, en zeer hoge rendementen die worden betaald door bedrijven die als solide worden voorgesteld, passen niet bij elkaar. Eén wanbetaling en nooit achterstallige leningen bij leningen die 13 % tot 16 % betalen is moeilijk te rijmen.
Return Level
Zeer hoge
Tot 15,6 % per jaar wordt geadverteerd, met bonussen daarbovenop (oktober 2026). Het is een geadverteerd tarief; er wordt geen gemeten rendement na slechte leningen gepubliceerd.
Risk Return Level
Zeer laag
Vastgesteld bij de redactionele beoordeling: een waarschuwing van de toezichthouder, geen vergunning, een exploitant met negatief eigen vermogen en onverklaarde resultaten betekenen dat het hoge geadverteerde tarief niet opweegt tegen het risico uw kapitaal te verliezen.

Maclear - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 15,60% Maclear adverteert met tot 15,6 % per jaar (kop „vanaf 13 %”), met welkomst-, doorverwijs- en loyaliteitsbonussen daarbovenop, per oktober 2026. Dit is een geadverteerd tarief: er wordt geen cijfer gepubliceerd over wat beleggers na slechte leningen werkelijk hebben verdiend.
Verliespercentages
Wanbetalingspercentage: 0,05% Eén wanbetaling bij ongeveer 1.967 gefinancierde projecten, naar aantal, berekend uit de eigen teller van het platform (oktober 2026). De teller heeft geen definitie of datum, en ongeveer twee derde van het uitgeleende geld is nog niet opeisbaar, dus hij zegt weinig over de uiteindelijke verliezen.
Achterstallige leningen: 0,00% De teller van het platform toont nooit achterstallige leningen (oktober 2026). Een voorzieningenfonds betaalt de rente van beleggers vanaf de derde dag van vertraging van een kredietnemer, dus kredietnemers met achterstand verschijnen hier niet.

Looptijd van de investering

Platform dat beleggingen aanbiedt van 9 maanden tot 19 maanden.

Maclear – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 02 Nov 2026
Aantal investeerders 60297 investeerders
1967 gefinancierde projecten
167,9M EUR funded amount

Maclear – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Adverteert met tot 15,6 % per jaar op leningen van 9 tot 14 maanden (oktober 2026), met bonussen daarbovenop.
Beleggen vanaf 50 €, met automatisch beleggen en een secundaire markt om leningen vroegtijdig te verkopen.
167,9 miljoen € gefinancierd en 63,1 miljoen € terugbetaald sinds het lenen in 2023 begon (oktober 2026).
MINPUNTEN
De Spaanse toezichthouder (CNMV) waarschuwde op 11 mei 2026 dat Maclear AG niet is toegelaten; het heeft geen FINMA- of EU-crowdfundingvergunning.
De jaarrekening 2024 van Maclear AG toont een negatief eigen vermogen van 87.026 CHF en waarschuwt dat het risico dat kredietnemers in gebreke blijven onvoldoende wordt opgevangen.
Een gedocumenteerd onafhankelijk onderzoek in 2026 vond de cijfers van vier kredietnemers op de site 50 tot 95 keer te hoog ten opzichte van hun eigen deponeringen bij de registers.
Eén wanbetaling en nooit achterstallige leningen worden getoond zonder definitie of datum; er worden geen cijfers over verliezen, achterstanden of terugvorderingen gepubliceerd, en achterstallige rente wordt gemaskeerd door een voorzieningenfonds.
Geen onafhankelijke taxatie van de zekerheden, geen terugkoop, geen depositogarantie en een niet-genoemde bank die het geld van klanten beheert.

Over Maclear

Wat het is

Maclear is een online leningenplatform van Maclear AG in Wallisellen, Zwitserland. Beleggers lenen aan kleine bedrijven en aan andere kredietverstrekkers, vooral in Oost- en Zuid-Europa. Het bedrijf zelf bestaat sinds 2010, maar werd in 2020 overgenomen en een nieuw doel gegeven, en het platform begon in 2023 met lenen. Op de startpagina staan 167,9 miljoen € gefinancierd en 60.297 beleggers (26 oktober 2026); het aantal beleggers is het aantal aanmeldingen, en het eigen rapport van het platform van juli 2026 telde 4.207 mensen die in die maand belegden. Op 11 mei 2026 waarschuwde de Spaanse toezichthouder (CNMV) dat Maclear AG niet is toegelaten.

Hoe het werkt

U stort per bankoverschrijving en kiest leningen vanaf 50 €, of laat de automatische beleggingstool dat doen. Elk project toont geregistreerde gebruikers een score, een loan-to-value-cijfer en een kredietscore. In oktober 2026 betaalden de lopende projecten 14,5 % tot 16 % per jaar voor 9 tot 14 maanden. In juli 2026 ging 42 % van de leningen naar andere kredietverstrekkers in plaats van naar operationele bedrijven. Bovenop de rente betaalt Maclear forse bonussen: 15 € op uw eerste belegging, 30 € voor elke 500 € die u belegt, 3 % voor u en 3 % voor een vriend die u aanbrengt, en een loyaliteitsbonus van 1,5 % tot 3 % per jaar, afhankelijk van hoeveel u hebt belegd.

Rendement

Maclear adverteert met rendementen tot 15,6 % per jaar, en „vanaf 13 %” in de kop (oktober 2026), met de bonussen daarbovenop. Dit zijn geadverteerde tarieven, geen resultaten: het platform publiceert geen cijfer over wat beleggers na slechte leningen werkelijk hebben verdiend. Onafhankelijke monitoring van beleggersportefeuilles wijst op ongeveer 23 % per jaar (augustus 2026), maar dat cijfer wordt opgedreven door aanmeld- en doorverwijsbonussen en door een portefeuille waarin de meeste leningen hun aflossingsdatum nog niet hebben bereikt. Slechts ongeveer 38 % van al het gefinancierde geld (63,1 miljoen € van 167,9 miljoen €) was in oktober 2026 terugbetaald.

Verliezen en wanbetalingen

Het platform toont een teller met één wanbetaling en geen achterstallige leningen in zijn hele geschiedenis (oktober 2026), zonder definitie en zonder datum. Bij ongeveer 1.967 gefinancierde projecten is één wanbetaling 0,05 % naar aantal, berekend uit de eigen cijfers van het platform. Dat resultaat is moeilijk te rijmen met leningen die 13 % tot 16 % betalen. Betalingsachterstanden van een kredietnemer blijven voor beleggers verborgen, omdat een voorzieningenfonds uw rente betaalt vanaf de derde dag van vertraging. De ene bekendgemaakte wanbetaling, het Italiaanse bedrijf Vibroedil, heeft geen gepubliceerde uitkomst van de terugvordering, en er worden helemaal geen cijfers over verliezen, achterstanden of terugvorderingen gepubliceerd. Ongeveer twee derde van het uitgeleende geld heeft zijn aflossingsdatum nog niet bereikt, dus de portefeuille is nauwelijks getest.

Wat uw geld beveiligt

De leningen worden beschreven als gedekt door pandrechten of hypotheken op apparatuur of vastgoed en door garanties, waarbij Maclear optreedt als vertegenwoordiger van de kredietgevers en na 60 dagen wanbetaling juridische stappen onderneemt. De controles gebeuren intern: er is geen onafhankelijke taxatie en er is geen gepubliceerde limiet voor de loan-to-value. Het voorzieningenfonds dekt alleen achterstallige rente, niet uw kapitaal, en er is geen terugkoop. Niets van wat Maclear publiceert laat zien hoeveel er terug zou komen als een kredietnemer werkelijk failliet ging. De eigen jaarrekening 2024 van Maclear AG toonde een negatief eigen vermogen van 87.026 CHF en waarschuwde dat het risico dat individuele kredietnemers in gebreke blijven onvoldoende wordt opgevangen.

Wie het beheert en de vergunning

Maclear AG (ondernemingsnummer CHE-115.674.165) noemt zichzelf „in Zwitserland gereguleerd”, maar heeft geen vergunning van de Zwitserse financiële toezichthouder (FINMA). Het is alleen lid van een zelfregulerende organisatie tegen witwassen, die geen toezicht houdt op de bescherming van beleggers. Het heeft geen EU-crowdfundingvergunning, hoewel het beleggers uit EU-landen aanneemt. Op 11 mei 2026 gaf de Spaanse toezichthouder (CNMV) een waarschuwing uit dat Maclear AG niet is toegelaten. Een gedocumenteerd onafhankelijk onderzoek in 2026 vergeleek de cijfers van vier kredietnemers op de site met hun deponeringen bij hun eigen handelsregisters en vond dat ze 50 tot 95 keer te hoog waren. 8lends, een platform in dezelfde groep, kent dezelfde zorgen.

Kosten

Het platform vermeldt een vergoeding van 2,5 % voor verkopers op de secundaire markt; kopers betalen niets. De voorwaarden staan verdere kosten op de secundaire markt toe zonder ze vast te stellen. De echte kosten zijn hier geen vergoedingen: het zijn het niet-geteste kredietrisico en het ontbreken van elke vergunning of compensatieregeling.

Uw geld terugkrijgen

De leningen betalen maandelijks rente en lossen het kapitaal aan het einde in één keer af. Om eerder uit te stappen kunt u verkopen op de secundaire markt tegen een vergoeding van 2,5 %; een gekochte lening moet 30 dagen worden aangehouden voordat ze kan worden doorverkocht, en verkopen verlaagt uw loyaliteitsbonus. Het platform publiceert geen cijfers over hoe vaak of hoe snel leningen worden verkocht. Opnames beginnen bij 50 €. Niet-belegd geld zou op een aparte klantenrekening staan, maar de bank wordt niet genoemd, en er is geen depositogarantie of compensatieregeling.

Ons oordeel

Rendement: zeer hoog — tot 15,6 % per jaar geadverteerd, plus bonussen, zonder gemeten resultaat. Risico: zeer hoog (hoger betekent meer risico) — de Spaanse toezichthouder waarschuwde op 11 mei 2026 dat Maclear niet is toegelaten, het heeft geen vergunning terwijl het met EU-beleggers werkt, er is negatieve publiciteit, en zeer hoge rendementen die worden betaald door bedrijven die als solide worden voorgesteld, passen niet bij elkaar. Rendement-risicoverhouding: zeer laag — het hoge geadverteerde tarief weegt niet op tegen deze risico's.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Geen vergunning. Maclear AG heeft geen vergunning van de Zwitserse financiële toezichthouder (FINMA); het is lid van een zelfregulerende organisatie tegen witwassen, die de bescherming van beleggers niet dekt. Het heeft geen EU-crowdfundingvergunning. Op 11 mei 2026 waarschuwde de Spaanse toezichthouder (CNMV) dat Maclear AG niet is toegelaten. Er is geen depositogarantie of beleggerscompensatieregeling van toepassing.

Functionaliteit

Auto-investeren: Ja
Beoordeling van de deal: Ja
Secundaire markt: Ja
Betalingsprovider: Niet bekendgemaakt. Stortingen gebeuren via SEPA-overschrijving naar een persoonlijke virtuele IBAN, en niet-belegd geld zou op een aparte klantenrekening staan, maar de bank of betalingsinstelling die het beheert, wordt niet genoemd.

Voor beleggers

Beperkingen: Volgens het helpcentrum particulieren van 18 tot 85 jaar en bedrijven die wonen of gevestigd zijn in 44 landen in Europa, de EER en het Verenigd Koninkrijk; inwoners van de VS zijn uitgesloten. De algemene voorwaarden stellen daarentegen dat het platform gericht is op inwoners van Zwitserland. Identiteits- en adrescontroles zijn vereist voordat u kunt storten.
Prijzen:
  • Investor fee: 2.5% betaald door de verkoper bij een verkoop op de secundaire markt
  • Minimum investment: 50 EUR

    Maclear - Artikelen

    Video thumbnail for 🎁 Cashback bij P2P-leningen & nieuws over platforms in 2026: waar beleggers nieuwe kansen kunnen vinden
    🎁 Cashback bij P2P-leningen & nieuws over platforms in 2026: waar beleggers nieuwe kansen kunnen vinden
    Ontdek het laatste nieuws over P2P-marktplaatsplatforms voor 2026, waaronder cashbackacties voor beleggers, nieuwe tools voor automatisch beleggen, u…
    Mei. 06.2026
    Video thumbnail for 🀗 P2P-leningen Europa 2026 | Bonussen, platformupdates en nieuwe kredietverstrekkers 💸
    🀗 P2P-leningen Europa 2026 | Bonussen, platformupdates en nieuwe kredietverstrekkers 💸
    Welkom bij de laatste updates op het gebied van P2P-beleggen. In dit uitgebreide overzicht bespreken we het belangrijkste nieuws over peer-to-peer-ma…
    Apr. 10.2026

    Nuttige informatie

    Is Maclear gereguleerd?

    Nee. Hoewel het zich Zwitsers gereguleerd noemt, heeft Maclear AG geen vergunning van de Zwitserse financiële toezichthouder (FINMA) en geen EU-crowdfundingvergunning; het is alleen lid van een organisatie tegen witwassen. De Spaanse toezichthouder (CNMV) waarschuwde op 11 mei 2026 dat Maclear AG niet is toegelaten.

    Wie beheert mijn geld?

    Maclear zegt dat niet-belegd geld op een aparte klantenrekening staat, gescheiden van de eigen rekeningen, maar noemt de bank niet. Er is geen depositogarantie of compensatieregeling.

    Wat is de minimale inleg?

    50 € per project. Stortingen en opnames beginnen ook bij 50 €.

    Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

    Maclear adverteert met tot 15,6 % per jaar plus bonussen, maar publiceert geen gemeten rendement. Het toont één wanbetaling en nooit achterstallige leningen (oktober 2026), zonder definitie, en publiceert geen verlies- of terugvorderingscijfers. Ongeveer twee derde van het uitgeleende geld is nog niet opeisbaar voor terugbetaling.

    Wat beveiligt mijn belegging?

    De leningen worden beschreven als gedekt door pandrechten, hypotheken en garanties, met Maclear als vertegenwoordiger van de kredietgevers, maar de controles zijn intern en er wordt geen onafhankelijke taxatie gepubliceerd. Een voorzieningenfonds betaalt alleen achterstallige rente, geen kapitaal, en er is geen terugkoop. Niets laat zien hoeveel er terug zou komen van een failliete kredietnemer.

    Kan ik mijn leningen vroegtijdig verkopen?

    U kunt ze aanbieden op de secundaire markt en betaalt 2,5 % wanneer een verkoop doorgaat. Een gekochte lening moet 30 dagen worden aangehouden voordat ze kan worden doorverkocht, verkopen verlaagt uw loyaliteitsbonus, en er worden geen cijfers gepubliceerd over hoe gemakkelijk leningen verkopen.

    Welke kosten betaal ik?

    De vermelde vergoeding voor beleggers is 2,5 % voor verkopers op de secundaire markt; kopers betalen niets. De voorwaarden staan verdere kosten op de secundaire markt toe zonder ze vast te stellen.

    Wat gebeurt er als Maclear of een kredietnemer failliet gaat?

    Als een kredietnemer failliet gaat, zegt Maclear dat het de zekerheden na 60 dagen zal uitwinnen, maar er is geen terugvordering gedocumenteerd. Als Maclear failliet gaat, bent u afhankelijk van de aparte klantenrekening en de leningvorderingen die voor u worden aangehouden; er staat geen vergunning, toezichthouder of compensatieregeling achter, en Maclear AG had eind 2024 een negatief eigen vermogen.

    Waarom zijn de bonussen zo groot?

    Maclear betaalt 15 € op een eerste belegging, 30 € voor elke 500 € die wordt belegd, 3 % voor doorverwijzingen en een loyaliteitsbonus van 1,5 % tot 3 % per jaar. Ze verhogen op korte termijn wat beleggers zien, maar ze worden betaald door het platform, niet verdiend met de leningen, en ze beschermen uw kapitaal niet.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Alternatief voor Maclear

    3cirkel financiering CH

    MKB-leningen Particuliere leningen Zakelijke facturen
    Minimale investering €1000

    Afvoersnelheid GB

    Onroerend goed MKB-leningen
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €81,43M

    Acredius CH

    MKB-leningen
    Minimale investering €200

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    bettervest GmbH DE

    MKB-leningen Hernieuwbare energie
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €50
    Gefinancierd €30,0M

    Bolero Crowdfunding BE

    MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Laag
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €53,0M