Crowdfundingplatform

WinWinner Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Door de FSMA erkend Belgisch platform, actief sinds 2019, waar Belgen vanaf € 500 lenen aan lokale kleine bedrijven tegen maximaal 10 % per jaar, ongedekt; het eigen wanbetalingspercentage was 7,81 % in 2025, tegen 1,70 % in 2022.

WinWinner - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Hoog
Hoger betekent meer risico. Op zichzelf zou het eigen wanbetalingspercentage van het platform, 7,81 % in 2025, het risico op gemiddeld zetten. Wij zetten het één stap hoger, op hoog, omdat de hoofdleningen ongedekt zijn en achter de banken staan, het percentage steeg van 1,70 % in 2022 naar 9,53 % in 2024 en daarna 7,81 % in 2025 bedroeg, er geen cijfers over invorderingen zijn en beleggersreviews verliezen kort na de financiering beschrijven.
Return Level
Hoog
Tot 10 % per jaar geadverteerd op de ongedekte hoofdlening (oktober 2026), vóór belasting. Er wordt geen gemeten rendement gepubliceerd.
Risk Return Level
Slecht
Op laag gehouden omdat alleen een geadverteerd tarief bekend is: de hoge geadverteerde rente is geen gemeten resultaat en maakt een hoog wanbetalingspercentage, dat steeg van 1,70 % in 2022 naar 9,53 % in 2024 en daarna 7,81 % in 2025, niet duidelijk goed, bij ongedekte, achtergestelde leningen.

WinWinner - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 10,00% Tot 10 % per jaar vaste rente geadverteerd op de Crowdlening, vóór de Belgische roerende voorheffing van maximaal 30 %; de sitepagina's geven 6-10 %, 7-10 % en 8-10 % (oktober 2026). Er wordt geen gerealiseerd rendement gepubliceerd. De fiscaal ondersteunde leningen betalen 4,50 % plus een belastingkrediet.
Verliespercentages
Wanbetalingspercentage: 7,81% 7,81 % van de leningen kwam in 2025 in wanbetaling (1.019 van 13.054 leningen aan het begin van het jaar), per 31 december 2025. Wanbetaling = meer dan 90 dagen achterstand of betaling onwaarschijnlijk. Telt leningen, geen euro's. Gestegen van 1,70 % in 2022 en 4,99 % in 2023; 9,53 % in 2024.
Wanbetalingspercentage, vijfjarig gemiddelde: 5,47% 5,47 % gemiddeld jaarlijks wanbetalingspercentage over de vijf jaar tot 31 december 2025, geteld in leningen. Per interne score: A 0,09 %, B 9,57 %, C 7,49 %. Er worden geen invorderingen of verliezen in euro's gepubliceerd.

WinWinner – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 19000 investeerders
500 gefinancierde projecten
80,0M EUR funded amount

WinWinner – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Sinds 4 juli 2023 door de FSMA erkend onder de EU-crowdfundingregels.
Publiceert een jaarlijks wanbetalingspercentage met een duidelijke definitie, het aantal getelde leningen en een uitsplitsing naar risicoscore (per 31 december 2025).
Geen kosten voor beleggers; het geld wordt aangehouden door een beaufsichtigde betaalinstelling op een aparte rekening per project.
De Winwinlening en Proxilening voegen een jaarlijks belastingkrediet en een eenmalige overheidsgarantie van 30 % toe aan een rente van 4,50 %.
MINPUNTEN
Het eigen wanbetalingspercentage van het platform steeg van 1,70 % van de leningen in 2022 naar 9,53 % in 2024 en 7,81 % in 2025.
Crowdlening-leningen zijn ongedekt en staan achter de banken, zonder terugkoop, reservefonds of verzekering.
Er worden geen invorderingen of gerealiseerde rendementen gepubliceerd, en de score A/B/C wordt niet getoond op de projectkaarten.
Geen secundaire markt en leningen kunnen niet worden overgedragen; alleen open voor Belgische beleggers.
Beleggersreviews van september 2024 en januari 2026 beschrijven kapitaal dat kort na de financiering verloren ging en slechte communicatie over faillissementen.

Over WinWinner

Wat het is

WinWinner is een Belgisch platform, gevestigd in Gent, waar Belgische beleggers geld lenen aan Belgische kleine en middelgrote bedrijven. Het wordt beheerd door WinWinner Crowd BV, opgericht in 2019, en heeft sinds 4 juli 2023 een EU-crowdfundingvergunning van de Belgische financiële toezichthouder, de FSMA. Op de homepage staat dat meer dan 19.000 Belgen meer dan € 80 miljoen hebben uitgeleend aan meer dan 500 bedrijven (zonder datum, gelezen op 30 oktober 2026).

Hoe het werkt

Er zijn drie soorten leningen. De belangrijkste, de Crowdlening, is de eigen lening van WinWinner: vanaf € 500, voor één tot vijf jaar, elk jaar of in één keer aan het einde terugbetaald. De andere twee zijn regionale regelingen met belastingvoordelen: de Winwinlening (Vlaanderen) en de Proxilening (Brussel), vanaf € 2.500, voor vijf tot tien jaar. WinWinner geeft elk bedrijf een interne score (A, B of C), maar de score wordt niet getoond op de projectkaarten.

Rendement

WinWinner adverteert met vaste rente van maximaal 10 % per jaar op de Crowdlening; de pagina's geven bandbreedtes van 6 % tot 10 %, 7 % tot 10 % en 8 % tot 10 % (oktober 2026). Dit is vóór de Belgische roerende voorheffing van maximaal 30 %. De Winwinlening en Proxilening betalen 4,50 % per jaar, plus een jaarlijks belastingkrediet (2,5 %, of 4 % in de eerste drie jaar voor de Proxilening). WinWinner publiceert geen cijfer over wat beleggers na wanbetalingen werkelijk verdienden.

Verliezen en wanbetalingen

WinWinner publiceert een jaarlijks wanbetalingspercentage volgens de EU-crowdfundingregels. Een lening geldt als in wanbetaling wanneer zij meer dan 90 dagen achterstand heeft of volledige betaling zonder afdwinging onwaarschijnlijk is. In 2025 kwam 7,81 % van de leningen in wanbetaling (1.019 van 13.054 leningen aan het begin van het jaar, per 31 december 2025). Het percentage is gestegen: 1,70 % in 2022, 4,99 % in 2023, 9,53 % in 2024. Het vijfjarig gemiddelde is 5,47 %. Per score kwamen A-leningen in wanbetaling met 0,09 %, B met 9,57 % en C met 7,49 %. Deze cijfers tellen leningen, geen euro's, en er worden geen invorderingen gepubliceerd, dus het werkelijk verloren geld is niet bekend. Openbare beleggersreviews van september 2024 en januari 2026 beschrijven verloren kapitaal toen een gefinancierd bedrijf kort na zijn campagne failliet ging, en slechte communicatie daarna.

Wat uw geld zekerheid geeft

De Crowdlening heeft geen zekerheid. Hij is bovendien achtergesteld: als het bedrijf omvalt, worden banken en andere preferente schuldeisers vóór u betaald. Er is geen terugkoop, geen reservefonds en geen verzekering. Alleen de lager verzinsde Winwinlening en Proxilening hebben een eenmalige overheidsgarantie van 30 % van het nog verschuldigde bedrag. Er worden geen invorderingen op mislukte leningen gepubliceerd. Voor u betekent dit dat als een bedrijf met een Crowdlening omvalt, u waarschijnlijk het grootste deel of alles van die lening verliest.

Wie erachter zit en de vergunning

De exploitant is WinWinner Crowd BV, ondernemingsnummer 0723.682.356, Oudenaardsesteenweg 21, 9000 Gent. Zij werd op 25 maart 2019 opgericht als coöperatie en werd op 29 november 2022 een besloten vennootschap. De FSMA vermeldt haar als crowdfundingdienstverlener met vergunning onder EU-Verordening 2020/1503, met ingang van 4 juli 2023. Er is geen toezichtmaatregel tegen haar gevonden.

Kosten

Beleggers betalen geen platformkosten: geen instap-, transactie-, administratie- of beheerkosten. Het lenende bedrijf betaalt een vergoeding over het opgehaalde bedrag (7 % tot € 100.000, 6 % tot € 250.000 en 5 % daarboven).

Uw geld terugkrijgen

Er is geen secundaire markt en de leningen kunnen niet worden overgedragen, dus uw geld zit vast totdat elke lening is terugbetaald. U kunt alleen vervroegde terugbetaling eisen als het bedrijf drie maanden achterstand heeft op de betalingen of insolvent is.

Ons oordeel

Rendement: hoog — tot 10 % per jaar geadverteerd op de hoofdlening, zonder gepubliceerd gemeten resultaat. Risico: hoog (hoger betekent meer risico) — het eigen wanbetalingspercentage van het platform van 7,81 % in 2025 zou op zichzelf gemiddeld geven; wij zetten het één stap hoger omdat de leningen ongedekt zijn en achter de banken staan, het percentage steeg van 1,70 % in 2022 naar 9,53 % in 2024 en daarna 7,81 % in 2025 bedroeg, zonder cijfers over invorderingen. Rendement-risicoverhouding: laag, op laag gehouden omdat alleen een geadverteerd tarief bekend is — een hoge geadverteerde rente maakt het hoge wanbetalingspercentage niet duidelijk goed.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: FSMA (België), crowdfundingdienstverlener met vergunning onder Verordening (EU) 2020/1503, met ingang van 4 juli 2023. De FSMA toont geen apart vergunningsnummer; de registersleutel is het ondernemingsnummer 0723.682.356 (WinWinner Crowd BV).

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Ja
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Online Payment Platform B.V. (Delft, Nederland), een door De Nederlandsche Bank beaufsichtigde betaalinstelling, die het geld van beleggers aanhoudt op een aparte rekening per project.

Voor beleggers

Beperkingen: Alleen Belgische particulieren van 18 jaar of ouder en Belgische bedrijven. De EU-crowdfundingregels zijn van toepassing: indeling van beleggers, een instaptoets voor kennis en een bedenktijd van vier dagen. Minimum € 500 voor de Crowdlening en € 2.500 voor de Winwinlening en Proxilening.
Minimum investment: 500 EUR

Voor fondsenzoekers

Prijzen:
  • Fundraising fee: 7% van het opgehaalde bedrag tot € 100.000; 6 % tot € 250.000 en 5 % daarboven
  • Nuttige informatie

    Is WinWinner gereguleerd?

    Ja. WinWinner Crowd BV heeft een vergunning van de FSMA, de Belgische financiële toezichthouder, als crowdfundingdienstverlener onder de EU-crowdfundingregels, met ingang van 4 juli 2023.

    Wie bewaart mijn geld?

    Online Payment Platform B.V., een Nederlandse betaalinstelling onder toezicht van De Nederlandsche Bank, op een aparte rekening voor elk project. WinWinner zelf houdt het geld van beleggers niet aan.

    Wat is de minimale inleg?

    € 500 voor de Crowdlening en € 2.500 voor de fiscaal ondersteunde Winwinlening en Proxilening.

    Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

    Tot 10 % per jaar wordt geadverteerd op de Crowdlening, vóór maximaal 30 % roerende voorheffing; de fiscaal ondersteunde leningen betalen 4,50 % plus een belastingkrediet. Er wordt geen gerealiseerd rendement gepubliceerd. Het eigen wanbetalingspercentage van het platform was 7,81 % van de leningen in 2025 en 9,53 % in 2024; invorderingen worden niet gepubliceerd.

    Wat dekt mijn belegging?

    Bij de Crowdlening niets: de leningen zijn ongedekt en staan achter de banken als het bedrijf omvalt, zonder terugkoop, reservefonds of verzekering. Alleen de Winwinlening en Proxilening hebben een eenmalige overheidsgarantie van 30 % van het nog verschuldigde bedrag.

    Kan ik mijn lening vroegtijdig verkopen?

    Nee. Er is geen secundaire markt en leningen kunnen niet worden overgedragen. U kunt alleen vervroegde terugbetaling eisen als het bedrijf drie maanden achterstand heeft of insolvent is.

    Welke kosten betaal ik?

    Geen. WinWinner rekent beleggers geen instap-, transactie-, administratie- of beheerkosten; het lenende bedrijf betaalt 5 % tot 7 % van het opgehaalde bedrag.

    Wie kan beleggen?

    Alleen inwoners van België van 18 jaar of ouder en Belgische bedrijven. De site is in het Nederlands.

    Wat gebeurt er als WinWinner of een bedrijf omvalt?

    Als een bedrijf omvalt, staan Crowdlening-beleggers achter banken en andere preferente schuldeisers en kunnen zij het grootste deel van hun geld verliezen. Als WinWinner omviel, blijft het voor elk project aangehouden geld bij de betaalinstelling, en de EU-crowdfundingregels eisen van een platform met vergunning een plan om bestaande leningen te blijven beheren als het stopt met werken.

    Wat zijn de Winwinlening en de Proxilening?

    Regionale regelingen voor Vlaanderen en Brussel: leningen van vijf tot tien jaar tegen 4,50 % per jaar, met een jaarlijks belastingkrediet op het nog verschuldigde bedrag en een eenmalige overheidsgarantie van 30 %.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Alternatief voor WinWinner

    3cirkel financiering CH

    MKB-leningen Particuliere leningen Zakelijke facturen
    Minimale investering €1000

    Afvoersnelheid GB

    Onroerend goed MKB-leningen
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €81,43M

    Acredius CH

    MKB-leningen
    Minimale investering €200

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    bettervest GmbH DE

    MKB-leningen Hernieuwbare energie
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €50
    Gefinancierd €30,0M

    Bolero Crowdfunding BE

    MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Laag
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €53,0M