Crowdfundingplatform

Look&Fin Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Belgisch leenplatform sinds 2012 voor door vastgoed gedekte bedrijfsleningen vanaf 100 €, sinds 6 juni 2023 vergund door de FSMA. Het adverteert met maximaal 8,9 % bruto per jaar; 1,52 % van de leningen viel in default, plus 1,46 % voorzien in invordering (nov. 2026).

Look&Fin - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Medium
Hoger betekent meer risico. Het defaultpercentage is 1,52 %, plus 1,46 % voorzien op dossiers in invordering (ingezien in november 2026). De meeste leningen worden gedekt door hypotheken of Atradius-verzekering, maar de basis van het percentage wordt niet vermeld.
Return Level
Medium
Look&Fin adverteert met maximaal 8,9 % per jaar bruto, met leningrentes vanaf 4,85 % (november 2026). Er wordt geen gerealiseerd gemiddelde gepubliceerd.
Risk Return Level
Slecht
Op laag gehouden omdat er alleen een geadverteerde rente bestaat en geen rendement na de 2,98 % aan defaults en voorzieningen.

Look&Fin - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 8,90% Hoogste bruto jaarrente die op de homepage wordt geadverteerd, zonder datum, ingezien op 1 november 2026; de rentes van de leningen lopen van 4,85 % tot 8,9 %. Er wordt geen gemiddeld rendement of rendement na verliezen gepubliceerd; 70 % van de beleggers haalt volgens het platform een IRR van meer dan 6 %.
Verliespercentages
Defaultpercentage: 1,52% Defaultpercentage op de statistiekenpagina, zonder datum, ingezien op 1 november 2026. De basis wordt niet vermeld; een gedekte lening geldt als in default na twee onbetaalde maandtermijnen.
Voorziene defaults in invordering: 1,46% Aanvullende defaults, voorzien op dossiers in invordering, getoond naast het defaultpercentage van 1,52 % (samen 2,98 %); zonder datum, ingezien op 1 november 2026.

Looptijd van de investering

Platform dat beleggingen aanbiedt van 12 maanden tot 60 maanden.

Look&Fin – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 10000 investeerders
800 gefinancierde projecten
460,4M EUR funded amount

Look&Fin – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Actief sinds 2012 en sinds 6 juni 2023 door de FSMA vergund als EU-crowdfundingdienstverlener.
460,4 miljoen € uitgeleend en 343,9 miljoen € terugbetaald sinds 2012 (statistieken ingezien op 1 november 2026).
Risicoklassen worden bepaald door de zekerheid: bij A+-leningen is het kapitaal volledig verzekerd door Atradius en A-leningen hebben een hypotheek in eerste rang.
Gratis automatisch Premium-aanbod vanaf 20.000 € en geen kosten voor beleggers (november 2026).
MINPUNTEN
Defaults van 1,52 % plus 1,46 % voorzien op dossiers in invordering, samen 2,98 % (ingezien op 1 november 2026).
Het defaultpercentage heeft geen vermelde basis of datum, en er wordt geen enkel gerealiseerd gemiddeld rendement gepubliceerd.
Geen secundaire markt: het geld zit per lening 12 tot 60 maanden vast.

Over Look&Fin

Wat het is

Look&Fin is een Belgisch leenplatform dat in 2012 is opgericht. Beleggers lenen aan bedrijven, vooral voor vastgoed: vastgoedhandelaren, ontwikkelaars en beleggers in België en Frankrijk. Sinds de start hebben beleggers via het platform 460.354.503 € uitgeleend en is 343.879.202,77 € terugbetaald (statistieken ingezien op 1 november 2026, zonder datum). Het bedrijf heeft 30 medewerkers.

Hoe het werkt

U belegt vanaf 100 € in leningen die u zelf kiest, elk met een risicoklasse van A+ tot C op basis van de zekerheid. De leningen lopen 12 tot 60 maanden met maandelijkse aflossingen, die één maand nadat het geld is vrijgegeven beginnen. U leent aan Look&Fin Finance SA, dat het geld van beleggers bundelt en het onder dezelfde voorwaarden als één lening aan de lener doorleent; u ontvangt een schuldbewijs op naam. Het gratis Premium-aanbod, vanaf 20.000 €, reserveert automatisch bedragen voor u in nieuwe leningen volgens de spreidingsstrategie die u instelt.

Rendement

Look&Fin adverteert met maximaal 8,9 % per jaar, bruto; de FAQ noemt rentes van 4,85 % tot 8,9 %. Er wordt geen enkel gemiddeld of gerealiseerd rendement gepubliceerd. De statistiekenpagina zegt dat 70 % van de beleggers een intern rendement van meer dan 6 % haalt, en dat alle beleggers die hun geld over minstens 30 bedrijven spreiden, met niet meer dan 5 % in één lening, een positief rendement hebben (zonder datum).

Verliezen en defaults

De statistiekenpagina toont een defaultpercentage van 1,52 %, plus 1,46 % dat is voorzien als defaults op dossiers in invordering, samen 2,98 % (zonder datum, ingezien op 1 november 2026). De pagina vermeldt niet waartegen het percentage wordt afgezet. Volgens de FAQ is een gedekte lening in default zodra twee maandtermijnen onbetaald zijn, en wordt een verlies pas geboekt als het definitief is en niet kan worden teruggevorderd. Een late betaling leidt na 7 dagen tot een formele ingebrekestelling.

Wat uw geld dekt

De meeste leningen van Look&Fin worden gedekt door vastgoed of verzekering, en de risicoklasse van elke lening wordt uitsluitend bepaald door de zekerheid: bij A+-leningen is 100 % van het kapitaal verzekerd door de kredietverzekeraar Atradius (de premie wordt betaald door de lener); A-leningen hebben een hypotheek in eerste rang; B+-leningen zijn regionale belastingkredietleningen met een regionale garantie van 30 %; B-leningen hebben een hypotheek in tweede rang; C+-leningen hebben een pand op het bedrijf of zijn vorderingen; C-leningen hebben een aandelenpand, een medeschuldenaar of een persoonlijke borg. De informatie over de zekerheden wordt door een derde gecontroleerd, en vastgoedontwikkelingen vereisen 30 % voorverkoop en bankfinanciering. Er is geen terugkoop. Ongeveer 81 % van het uitgeleende geld gaat naar vastgoed. Er wordt geen terugvorderingspercentage gepubliceerd: het platform toont 1,46 % van de leningen als voorzien als defaults op dossiers in invordering, die het invorderingsteam en de partner van het platform behandelen.

Wie erachter zit en de vergunning

Het platform wordt beheerd door LookandFin SA, ondernemingsnummer BE 0846.783.769; de schuldbewijzen worden uitgegeven door Lookandfin Finance SA, BE 0683.777.546. De Belgische toezichthouder FSMA heeft Look&Fin sinds 6 juni 2023 vergund als crowdfundingdienstverlener onder EU-Verordening 2020/1503. Op de pagina's staat geen vergunningsnummer. Crowdfundingbeleggingen vallen niet onder het depositogarantiestelsel of het beleggerscompensatiestelsel.

Kosten

Beleggen is gratis voor beleggers, ook met het Premium-aanbod. Het platform zegt dat het in de toekomst instap- of beheerkosten kan invoeren en beleggers in dat geval de kans zou geven te vertrekken. Wat leners betalen, wordt op de ingeziene pagina's niet gepubliceerd.

Uw geld terugkrijgen

Uw kapitaal zit vast voor de looptijd van elke lening; er is geen secundaire markt en u kunt niet opnemen vóór de einddatum. Maandelijkse aflossingen van kapitaal en rente brengen het geld geleidelijk terug.

Ons oordeel

Rendement: gemiddeld, op basis van de geadverteerde rente van maximaal 8,9 % per jaar, bruto; er wordt geen gerealiseerd gemiddelde gepubliceerd. Risico: gemiddeld (hoger betekent meer risico): het defaultpercentage is 1,52 %, plus 1,46 % voorzien op dossiers in invordering, en de meeste leningen worden gedekt door hypotheken of verzekering. Rendement-risico: laag, op dat niveau gehouden omdat alleen een geadverteerde rente beschikbaar is en geen rendement na verliezen.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: LookandFin SA (BE 0846.783.769) is sinds 6 juni 2023 vergund door de Belgische Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) als crowdfundingdienstverlener onder Verordening (EU) 2020/1503. Op de pagina's staat geen vergunningsnummer. De schuldbewijzen worden uitgegeven door Lookandfin Finance SA (BE 0683.777.546). Beleggingen vallen niet onder depositogarantie- of beleggerscompensatiestelsels.

Functionaliteit

Auto-investeren: Ja
Beoordeling van de deal: Ja
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Geen betalingsinstelling: beleggers betalen elke belegging per bankoverschrijving naar de bankrekening van Lookandfin Finance SA (bij B+-leningen met regionale garantie wijken de betalingsregelingen af). Aflossingen gaan rechtstreeks naar de bankrekening van de belegger. De bank wordt niet genoemd.

Voor beleggers

Beperkingen: Volwassenen en rechtspersonen met handelingsbekwaamheid; er wordt geen woonplaatsbeperking vermeld. Minimaal 100 € voor een eerste belegging; het automatische Premium-aanbod begint bij 20.000 €.
Minimum investment: 100 EUR

Nuttige informatie

Is Look&Fin gereguleerd?

Ja. De Belgische toezichthouder FSMA heeft Look&Fin sinds 6 juni 2023 vergund als crowdfundingdienstverlener onder EU-Verordening 2020/1503. Op de pagina's staat geen vergunningsnummer.

Wie houdt mijn geld?

U betaalt elke belegging per bankoverschrijving aan Lookandfin Finance SA, dat het gebundelde geld aan de lener uitleent. Aflossingen worden rechtstreeks op uw bankrekening betaald.

Wat is de minimale inleg?

100 € voor een eerste belegging. Het automatische Premium-aanbod vereist minstens 20.000 €, belegd lening per lening.

Welke rendementen en welke verliezen tot nu toe?

Er wordt geadverteerd met maximaal 8,9 % per jaar bruto, met rentes vanaf 4,85 %. Het defaultpercentage is 1,52 %, plus 1,46 % voorzien op dossiers in invordering (ingezien op 1 november 2026). Er wordt geen enkel gerealiseerd rendement gepubliceerd.

Wat dekt mijn belegging?

De klasse van elke lening toont de zekerheid: A+ kapitaal voor 100 % verzekerd door Atradius, A hypotheek in eerste rang, B+ regionale garantie van 30 %, B hypotheek in tweede rang, C+ pand op het bedrijf, C aandelenpand of persoonlijke borg. Er is geen terugkoop.

Kan ik vroegtijdig verkopen of opnemen?

Nee. Er is geen secundaire markt en geld kan niet worden opgenomen vóór de einddatum van een lening. De leningen lopen 12 tot 60 maanden met maandelijkse aflossingen.

Welke kosten betaal ik?

Op dit moment geen, ook niet voor Premium. Look&Fin zegt dat het in de toekomst kosten kan invoeren en u in dat geval zou laten vertrekken.

Wat gebeurt er als Look&Fin of een lener failliet gaat?

Als een lener te laat betaalt, volgt na 7 dagen een formele ingebrekestelling en werkt het invorderingsteam samen met een invorderingspartner; een dossier in invordering is niet per se verloren. Uw schuldbewijzen zijn vorderingen op Lookandfin Finance SA, dat de lening aan de lener houdt.

Is er automatisch beleggen?

Ja. Het gratis Premium-aanbod, vanaf 20.000 €, reserveert automatisch bedragen in nieuwe leningen volgens de spreidingsstrategie die u kiest.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor Look&Fin

3cirkel financiering CH

MKB-leningen Particuliere leningen Zakelijke facturen
Minimale investering €1000

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Acredius CH

MKB-leningen
Minimale investering €200

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

bettervest GmbH DE

MKB-leningen Hernieuwbare energie
Return Level Zeer hoge
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €50
Gefinancierd €30,0M