Crowdfundingplatform

BEEBONDS Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Belgisch obligatieplatform voor vastgoed- en mkb-projecten, sinds 29 juni 2023 door de FSMA erkend als EU-crowdfundingaanbieder, vanaf 100 €. Het vermeldt een gemiddelde coupon van 9 %; 7,6 % van het gefinancierde bedrag staat bij failliete uitgevers (nov. 2026).

BEEBONDS - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Medium
Hoger betekent meer risico. 7,6 % van het gefinancierde bedrag staat bij twee nu failliete uitgevers en een uitgifte van 990.000 € (2,45 %) is te laat, voor de helft verzekerd. Deals hebben meestal garanties, maar de definitieve terugvorderingen zijn nog niet bekend.
Return Level
Medium
BeeBonds vermeldt een gemiddelde rentevoet van 9 % per jaar, bruto (gelezen in november 2026); huidige aanbiedingen betalen 8 % tot 10,5 %.
Risk Return Level
Medium
Een gemiddelde coupon van 9 % tegenover 7,6 % van het geld bij failliete uitgevers, van wie de terugvorderingen nog openstaan, geeft een gemiddelde balans.

BEEBONDS - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 9,00% Gemiddelde rentevoet op BeeBonds-aanbiedingen zoals door het platform vermeld, bruto, ongedateerd, gelezen op 1 november 2026. Het is de beloofde coupon, geen rendement na verliezen; 7,6 % van het gefinancierde bedrag staat bij failliete uitgevers. Huidige aanbiedingen betalen 8 % tot 10,5 %.
Verliespercentages
Wanbetalingspercentage: 7,60% Obligaties van nu failliete uitgevers (3.079.500 €, twee dossiers) als deel van het totaalbedrag aan projecten (40.420.600 €), zoals door het platform gepubliceerd; ongedateerd, gelezen op 1 november 2026. Verhaal loopt nog.
Te late leningen: 2,45% Eén te late uitgifte van 990.000 € als deel van het totaalbedrag aan projecten, ongedateerd, gelezen op 1 november 2026. 500.000 € ervan is verzekerd door Atradius, dus het platform stelt het niet-verzekerde deel dat te laat is op 1,21 %.

BEEBONDS – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 2000 investeerders
118 gefinancierde projecten
85,0M EUR funded amount

BEEBONDS – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Sinds 29 juni 2023 door de Belgische toezichthouder FSMA erkend als EU-crowdfundingdienstverlener.
Publiceert eigen cijfers over faillissementen en vertragingen met bedragen: 3.079.500 € failliet (7,6 %) en 990.000 € te laat (2,45 %), gelezen op 1 november 2026.
Lage instap: 100 € per project, geen kosten voor beleggers en een mobiele app om te beleggen (november 2026).
Openstaande aanbiedingen op 1 november 2026 betaalden 8 % tot 10,5 % per jaar, bruto.
MINPUNTEN
Twee uitgevers met 7,6 % van het gefinancierde bedrag zijn failliet, en hoeveel beleggers zullen terugkrijgen is nog niet bekend (november 2026).
De startpagina toont meer dan 120 miljoen euro uitgeleend, terwijl de tabel met kerncijfers 40,4 miljoen € aan projecten in totaal geeft; de cijfers zijn ongedateerd.
Geen markt op het platform: obligaties lopen 2 tot 5 jaar en doorverkoop via de Expert Market is niet verzekerd.
Geen lijst van welke projecten failliet of te laat zijn, en op de pagina's staat geen vergunningsnummer.

Over BEEBONDS

Wat het is

BeeBonds is een Belgisch crowdlendingplatform waar u obligaties koopt van vastgoedontwikkelaars en kleine en middelgrote bedrijven. Het wordt beheerd door BeeBonds SRL in Brussel. Op 1 november 2026 toonde de startpagina 118 gefinancierde projecten en meer dan 120 miljoen euro uitgeleend, terwijl de tabel met kerncijfers op de risicopagina een totaalbedrag aan projecten van 40.420.600 € gaf. De twee totalen komen niet overeen, en het onderstaande wanbetalingspercentage is gebaseerd op het kleinere.

Hoe het werkt

U opent een beleggersrekening, legt een kennis- en ervaringstest af en kiest projecten vanaf 100 €. U houdt de obligaties van de uitgever rechtstreeks of leent via het financieringsvehikel van het platform, BeeBonds Finance, dat het geld doorgeeft aan het project. De rente wordt eenmaal per jaar betaald en het kapitaal aan het einde van de looptijd, meestal 2 tot 5 jaar. Openstaande aanbiedingen op 1 november 2026: Chez Blanche (bakkerijen, 8 %, 5 jaar, sluit op 30 december 2026), Les Pinèdes (vakantievilla's, 10,5 %, 5 jaar) en Villa Can Marin (villa op Ibiza, 10,25 %, 3 jaar). Beleggers die de kennistest niet halen, zijn beperkt tot 1.000 € of 5 % van hun nettovermogen per project, wat het hoogste is, en niet-professionele beleggers kunnen een order binnen 4 kalenderdagen intrekken.

Rendement

BeeBonds vermeldt een gemiddelde rentevoet van 9 % per jaar, bruto en zonder datum; de pagina Over ons geeft een gemiddelde van 6 % tot 10 % bruto. Huidige aanbiedingen betalen 8 % tot 10,5 %. Dit is de coupon die aan beleggers wordt beloofd, geen gerealiseerd rendement, en er wordt geen rendement na verliezen gepubliceerd. Voor Belgische inwoners wordt 30 % roerende voorheffing op de rente ingehouden.

Verliezen en wanbetalingen

BeeBonds publiceert eigen cijfers. Twee uitgevers zijn failliet, met obligaties van 3.079.500 €, die het platform weergeeft als 7,6 % van het totaalbedrag aan projecten. Een verdere uitgifte van 990.000 € is te laat, 2,45 % van het totaal; 500.000 € ervan is verzekerd door Atradius, dus het platform zegt dat het deel dat te laat is in feite 1,21 % bedraagt. De tabel is ongedateerd en werd op 1 november 2026 gelezen. Een definitief verliescijfer bestaat nog niet, omdat de verhaalsprocedure bij de failliete dossiers nog loopt. Het platform zegt niet welke projecten failliet of te laat zijn.

Wat uw geld beveiligt

De meeste BeeBonds-aanbiedingen zijn gelabeld als „met zekerheid”, maar wat dat betekent verschilt per deal: meestal garanties zoals persoonlijke garanties of borgstellingen van de personen of bedrijven achter het project, beschreven in het essentiële-beleggersinformatiedocument van elke aanbieding. Sommige deals zijn mezzanine- of achtergestelde schuld, die na de bank wordt terugbetaald. Een vertegenwoordiger van de obligatiehouders houdt de zekerheid aan voor beleggers en kan die uitwinnen, garanten op de hoogte brengen en naar de rechter stappen als de uitgever in gebreke blijft. Er is geen terugkoop en geen reservefonds. Een te late uitgifte van 990.000 € is voor 500.000 € verzekerd door de kredietverzekeraar Atradius. Hoeveel er terugkomt op de twee failliete dossiers (3,08 miljoen €) is nog niet bekend: het platform zegt dat de obligatiehouders waarschijnlijk een nog te bepalen deel zullen terugkrijgen, en dat een garant zelf failliet is maar vastgoed bezit.

Wie erachter zit en de vergunning

De exploitant is BeeBonds SRL, Avenue des Volontaires 19, Brussel, ondernemingsnummer BE 0658 962 075. De Belgische toezichthouder FSMA heeft haar op 29 juni 2023 erkend als crowdfundingdienstverlener onder EU-Verordening 2020/1503; volgens haar voorwaarden was zij sinds 23 april 2019 door de FSMA goedgekeurd onder de eerdere Belgische regels. Op haar pagina's staat geen vergunningsnummer. BeeBonds zegt geen betaaldiensten te verlenen en het geld van beleggers nooit te houden. Crowdfundinginvesteringen vallen niet onder het depositogarantiestelsel of het beleggerscompensatiestelsel.

Kosten

BeeBonds zegt dat beleggers zonder kosten beleggen, en de registratie is gratis. Wat uitgevers betalen, wordt op de gelezen pagina's niet gepubliceerd.

Uw geld terugkrijgen

Reken erop elke obligatie tot de einddatum aan te houden. De risicopagina zegt dat de obligaties vaak moeilijk te verkopen zijn, hoewel ze een ISIN-code hebben en op de Expert Market te koop kunnen worden aangeboden; op het platform zelf is geen markt. Als de uitgever in gebreke blijft, kunnen obligatiehouders volgens de voorwaarden van de aanbieding vervroegde terugbetaling eisen, maar dat betekent niet dat het geld er is om hen te betalen.

Ons oordeel

Rendement: gemiddeld, gebaseerd op de opgegeven gemiddelde rentevoet van 9 % per jaar, bruto. Risico: gemiddeld (hoger betekent meer risico): 7,6 % van het gefinancierde bedrag staat bij twee nu failliete uitgevers en een uitgifte van 990.000 € (2,45 %) is te laat, voor de helft verzekerd. Risico-rendementsverhouding: gemiddeld: de coupons zijn redelijk bij dit niveau van wanbetaling, maar de definitieve verliezen op de failliete dossiers zijn nog niet bekend.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: BeeBonds SRL (BE 0658 962 075) is sinds 29 juni 2023 door de Belgische Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) erkend als crowdfundingdienstverlener onder Verordening (EU) 2020/1503; volgens haar voorwaarden was zij vanaf 23 april 2019 door de FSMA goedgekeurd onder eerdere Belgische regels. Op haar pagina's staat geen vergunningsnummer. Beleggingen vallen niet onder het depositogarantiestelsel of beleggerscompensatiestelsels.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: BeeBonds houdt het geld van beleggers niet. Voor elke aanbieding storten beleggers binnen 6 kalenderdagen op een rekening die voor die fondsenwerving is bestemd, geopend door de projecteigenaar bij een bank of betalingsinstelling, die het geld vervolgens doorgeeft.

Voor beleggers

Beperkingen: Particulieren en bedrijven na identificatie en een kennis- en ervaringstest. Beleggers die de test niet halen, zijn beperkt tot 1.000 € of 5 % van hun nettovermogen per project, wat het hoogste is. Minimaal 100 € per project.
Minimum investment: 100 EUR

Nuttige informatie

Is BeeBonds gereguleerd?

Ja. De Belgische toezichthouder FSMA heeft BeeBonds SRL op 29 juni 2023 erkend als crowdfundingdienstverlener onder EU-Verordening 2020/1503. Op de pagina's staat geen vergunningsnummer.

Wie houdt mijn geld?

Niet BeeBonds. Voor elke aanbieding betaalt u op een rekening die de projecteigenaar bij een bank of betalingsinstelling heeft geopend en die het geld aan het project doorgeeft.

Wat is de minimale investering?

100 € per project. Als u de kennistest niet haalt, kunt u per project hoogstens 1.000 € of 5 % van uw nettovermogen beleggen, wat het hoogste is.

Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

Het platform vermeldt een gemiddelde coupon van 9 % per jaar, bruto; huidige aanbiedingen betalen 8 % tot 10,5 %. Twee uitgevers met obligaties van 3,08 miljoen € (7,6 % van het totaal) zijn failliet en een uitgifte van 990.000 € (2,45 %) is te laat (gelezen op 1 november 2026). De definitieve verliezen zijn nog niet bekend.

Wat beveiligt mijn investering?

De meeste aanbiedingen hebben garanties, zoals persoonlijke garanties of borgstellingen, beschreven in het essentiële-beleggersinformatiedocument van elke aanbieding en aangehouden door een vertegenwoordiger van de obligatiehouders. Sommige deals zijn achtergesteld. Er is geen terugkoop of reservefonds.

Kan ik eerder verkopen of opnemen?

Niet op het platform. De obligaties hebben een ISIN-code en kunnen op de Expert Market worden aangeboden, maar een koper is niet verzekerd. Niet-professionele beleggers kunnen een order binnen 4 kalenderdagen annuleren.

Welke kosten betaal ik?

Geen, volgens het platform: beleggen en registreren zijn gratis voor beleggers. Voor Belgische inwoners wordt 30 % roerende voorheffing op de rente ingehouden.

Wat gebeurt er als BeeBonds of een uitgever failliet gaat?

Uw obligaties zijn vorderingen op de uitgever of op BeeBonds Finance, niet op BeeBonds zelf. Als een uitgever in gebreke blijft, oefent de vertegenwoordiger van de obligatiehouders de garanties uit en vertegenwoordigt hij u voor de rechter; verhaal kan jaren duren en gedeeltelijk zijn.

Is er een mobiele app?

Ja. Met de BeeBonds-app kunt u vanaf uw telefoon beleggen, terugbetalingen volgen en meldingen over nieuwe campagnes ontvangen.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor BEEBONDS

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

Blend Network GB

Onroerend goed
Return Level Hoog
Risk Level Zeer laag
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €275,9M

Bricksave GB

Onroerend goed
Return Level Laag
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €1000

Brickstarter EE

Onroerend goed
Minimale investering €50