Crowdfundingplatform

Benkey Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Nederlands vastgoedbedrijf voor grote beleggers sinds 2020: een vastgoedfonds vanaf €250.000 en hypothecair gedekte bedrijfsleningen vanaf €100.000. Het fonds meldt 67,4% sinds augustus 2024, vooral door herwaarderingen; geen gegevens over leningverliezen.

Benkey - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Hoog
Hoger betekent meer risico. Benkey publiceert geen cijfer over wanbetalingen of verliezen, dus beleggers kunnen niet zien hoe vaak geld verloren gaat; wij starten bij het middelste niveau en zetten het een stap slechter, omdat platforms met goede resultaten die meestal publiceren. De leningen vallen buiten het AFM-toezicht, en de winsten van het fonds berusten op waarderingen en lenen van 57,8% van de vastgoedwaarde.
Return Level
Zeer hoge
Het fonds meldt 67,4% sinds augustus 2024, ongeveer 27,8% per jaar, en een gecontroleerd 38,8% over 2025. Dit zijn vooral papieren winsten uit de herwaardering van gebouwen, die Benkey zelf uitzonderlijk noemt.
Risk Return Level
Medium
Een tot nu toe zeer hoog rendement bij een hoog risiconiveau: de resultaten van het fonds zijn sterk maar vooral niet gerealiseerd en recent, en het leningproduct heeft geen gepubliceerde staat van dienst.

Benkey - Retouren en verliespercentages

Retouren
Capital gains: 27,80% Het fonds meldt een totaalrendement van 67,4% sinds de start in augustus 2024 (oktober 2026), ongeveer 27,8% per jaar, berekend op basis van de eigen cijfers van het platform. Vooral hogere waarderingen van gebouwen die nog in bezit zijn, geen uitgekeerd geld; vóór uitstapkosten. Gecontroleerd nettorendement 2025: 38,8% (klasse grote beleggers), 34,4% (standaardklasse). Doel 12% tot 15% per jaar; de leningen adverteren met 6% tot 8%.

Benkey – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 300 investeerders
13 gefinancierde projecten
180,0M EUR funded amount

Benkey – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Het fonds leverde in 2025 een gecontroleerd 38,8% netto op en meldt 67,4% sinds augustus 2024 (oktober 2026).
Fondsjaarrekening 2025 door BDO zonder voorbehoud gecontroleerd (mei 2026).
Leningen hebben een eerste hypotheek van niet meer dan 75% van de vastgoedwaarde, met maandelijkse rentebetaling.
Een echte portefeuille van Nederlandse bedrijfsgebouwen, meer dan €150 miljoen groot (oktober 2026), gehouden door een aparte stichting.
MINPUNTEN
Voor de leningen wordt geen cijfer over wanbetalingen, betalingsachterstanden, verliezen of terugvorderingen gepubliceerd, en individuele deals zijn pas na inloggen zichtbaar.
De hoge rendementen van het fonds komen vooral uit herwaarderingen van gebouwen die nog in bezit zijn (€17,34 miljoen in 2025 tegenover €3,18 miljoen netto huur).
De leningen vallen buiten het AFM-toezicht, en het fonds leent 57,8% van zijn vastgoedwaarde (eind 2025).
Zeer hoge minimumbedragen (€250.000 fonds, €100.000 leningen), uitstapkosten tot 8%, en Benkey kan uitstappen opschorten.
Een prestatievergoeding van 35% boven 7,5% per jaar bovenop een jaarlijkse beheervergoeding van 1,5% voor standaardbeleggers.

Over Benkey

Wat het is

Benkey is een Nederlands vastgoedbeleggingsbedrijf in Laren, beheerd door Benkey Fund Management B.V. en opgericht in 2020. Het is geen crowdfundingsite voor kleine bedragen: het bedient vermogende particuliere en zakelijke beleggers. Het biedt twee producten aan: het Benkey Property Fund, gelanceerd in augustus 2024, dat Nederlandse bedrijfsgebouwen bezit (kantoren, lichte industrie en winkels, geen woningen), en leningparticipaties in individuele bedrijfsvastgoedleningen. De fondspagina noemt een huidige omvang van meer dan €150 miljoen (oktober 2026); in juli 2026 meldde Benkey €180 miljoen aan beheerd fondsvermogen in dertien gebouwen. Het zegt meer dan 300 beleggers te hebben (zonder datum).

Hoe het werkt

In het fonds koopt u participaties vanaf €250.000, legt u telkens minstens €50.000 bij, en uw belang mag nooit onder €100.000 komen. Participaties worden op handelsdagen gekocht en verkocht tegen de laatste waardering: de fondspagina zegt maandelijks, de veelgestelde vragen zeggen ongeveer acht keer per jaar (oktober 2026). De aanbevolen houdperiode is zeven jaar. Bij het leningproduct leent u minstens €100.000 aan één vastgoedeigenaar voor 12 tot 36 maanden tegen een vaste rente van 6% tot 8% per jaar na kosten, met maandelijkse rentebetaling. Individuele leningen zijn alleen zichtbaar binnen het beleggersportaal.

Rendement

De resultaten van het fonds tot nu toe zijn zeer hoog, maar vooral op papier. De gecontroleerde jaarrekening over 2025 toont een nettorendement van 38,8% voor de klasse voor grote beleggers en 34,4% voor de standaardklasse; Benkey zelf noemt 2025 uitzonderlijk. Sinds de start in augustus 2024 meldt het fonds in totaal 67,4%, ongeveer 27,8% per jaar, berekend op basis van de eigen cijfers van het platform. Het grootste deel komt uit hogere waarderingen van gebouwen die het fonds nog bezit: in 2025 voegden herwaarderingen €17,34 miljoen toe, tegenover €3,18 miljoen netto huurinkomsten. Deze cijfers zijn vóór uitstapkosten. Het eigen doel van het fonds is 12% tot 15% per jaar. Voor de leningen adverteert Benkey met 6% tot 8% per jaar, maar publiceert het geen cijfer over wat beleggers werkelijk hebben ontvangen.

Verliezen en wanbetalingen

Benkey publiceert geen cijfer over wanbetalingen, betalingsachterstanden, verliezen of terugvorderingen op zijn leningen en definieert wanbetaling niet. Het fonds is te jong voor een verliesverleden. Het essentiële-informatiedocument (november 2024) geeft het fonds een 6 op een risicoschaal van 1 tot 7, met een slechtweerscenario van min 6% na een jaar. Zonder zulke gegevens kunnen beleggers niet zien of een lening misgegaan is.

Wat uw geld beschermt

Leningen worden gedekt door een eerste hypotheek op het vastgoed, van niet meer dan 75% van de waarde; Benkey publiceert niet hoe die waarde wordt bepaald, en er is geen terugkoop, reservefonds of verzekering. Als een lener de leningvoorwaarden schendt, kan de verstrekker de hypotheek uitwinnen; er wordt geen overzicht gepubliceerd van wat is teruggevorderd. Het fonds bezit zijn gebouwen via een aparte stichting, Stichting Juridisch Eigenaar Benkey Vastgoed, die ze scheidt van de eigen schulden van de beheerder; het gebruikt Rabobank als bank en zegt dat een externe bewaarder (CSC) zal worden ingezet zodra het een volledige fondsvergunning heeft. Het fonds leent veel: €72,9 miljoen schuld, 57,8% van de vastgoedwaarde eind 2025. In gewone woorden: achter de leningen staat een gebouw, terwijl de waarde van het fonds meebeweegt met de vastgoedprijzen en lenen die bewegingen in beide richtingen groter maakt.

Wie erachter zit en de vergunning

De Nederlandse toezichthouder (AFM) vermeldt Benkey B.V. met een vrijstelling om als bemiddelaar voor zakelijke hypothecaire leningen op te treden (nummer 19000069, sinds 9 november 2021). Dit is geen crowdfundingvergunning. Het fonds draait onder het lichtere Nederlandse registratieregime voor kleine fondsbeheerders; Benkey vroeg in oktober 2025 een volledige fondsbeheerdersvergunning aan en zegt dat de aanvraag nog loopt (oktober 2026). Benkeys eigen pagina's waarschuwen dat de leningen, en volgens de fondspagina ook het fonds, buiten het AFM-toezicht vallen. De jaarrekening 2025 van het fonds is door BDO zonder voorbehoud gecontroleerd (mei 2026).

Kosten

Fondsbeleggers betalen jaarlijks 1,5% beheervergoeding (1,3% vanaf €2,5 miljoen), plus een prestatievergoeding van 35% van het rendement boven 7,5% per jaar (25% vanaf €2,5 miljoen). Bij het kopen of verkopen van participaties worden transactiekosten in rekening gebracht, en lopende kosten komen daarbovenop. De uitstapkosten zijn 2%, plus 6% extra binnen een jaar en 3% extra binnen vijf jaar. Leningbeleggers betalen geen instapkosten; de genoemde rente is na kosten.

Uw geld terugkrijgen

U kunt fondsparticipaties alleen op handelsdagen verkopen, vanaf €25.000, tegen de laatste waardering en na uitstapkosten. Benkey kan verkopen opschorten en het fonds voor uitstappen sluiten als het kasgeld tekortschiet. Sinds april 2026 kunnen participaties ook worden overgedragen aan een andere belegger, maar alleen via het fonds en met toestemming van Benkey; er zijn geen overdrachten gemeld. Leninggeld komt terug als de lener aan het einde van de looptijd terugbetaalt; er is geen markt om leningen te verkopen.

Ons oordeel

Rendement: zeer hoog — het fonds meldt 67,4% sinds augustus 2024, ongeveer 27,8% per jaar, al komt dat vooral uit hogere gebouwwaarderingen en niet uit uitgekeerd geld. Risico: hoog (hoger betekent meer risico) — voor de leningen wordt geen verlies- of wanbetalingscijfer gepubliceerd, de leningen vallen buiten het AFM-toezicht, en de winsten van het fonds berusten op waarderingen en geleend geld. Risico-rendement: gemiddeld — een tot nu toe zeer hoog rendement bij een hoog risiconiveau, met hoge minimumbedragen en dure vroegtijdige uitstappen.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: De Nederlandse toezichthouder (AFM) vermeldt Benkey B.V. (nu Benkey Fund Management B.V., KvK 76972143) met een vrijstelling om als bemiddelaar voor zakelijke hypothecaire leningen op te treden, nummer 19000069, sinds 9 november 2021. Dit is geen crowdfundingvergunning. Het vastgoedfonds draait onder het lichte Nederlandse registratieregime voor kleine fondsbeheerders (AIFMD-light); een volledige AIFMD-vergunning werd in oktober 2025 aangevraagd en liep in oktober 2026 nog. Benkey stelt dat zijn bedrijfsvastgoedleningen buiten het AFM-toezicht vallen.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Ja
Betalingsprovider: Er wordt geen betalingsinstelling genoemd. Het fonds bankiert bij Rabobank en wordt beheerd door AssetCare Fund Services B.V.; de gebouwen worden gehouden door Stichting Juridisch Eigenaar Benkey Vastgoed, gescheiden van de beheerder. Leningen worden via een notaris uitbetaald.

Voor beleggers

Beperkingen: Particuliere en zakelijke beleggers, family offices en instellingen, met een eerste fondsbelegging van minstens €250.000 (een belang mag niet onder €100.000 komen) of minstens €100.000 per lening. Er wordt geen woonplaatsregel gepubliceerd; niet-Nederlandse beleggers wordt geadviseerd fiscaal advies in te winnen.
Prijzen:
  • Administratieve taken: 1.5% per jaar in het fonds (1,3% vanaf €2,5 miljoen)
  • Investor fee: 35% prestatievergoeding op fondsrendement boven 7,5% per jaar (25% vanaf €2,5 miljoen)
  • Investor fee: 2% uitstapkosten op fondsparticipaties, plus 6% extra binnen 1 jaar of 3% extra binnen 5 jaar
  • Minimum investment: 100000 EUR

    Nuttige informatie

    Is Benkey gereguleerd?

    Gedeeltelijk. De Nederlandse toezichthouder (AFM) vermeldt Benkey met een vrijstelling om zakelijke hypothecaire leningen te bemiddelen (nummer 19000069, sinds november 2021). Het fonds is geregistreerd onder het lichte regime voor kleine fondsbeheerders, en een aanvraag voor een volledige vergunning van oktober 2025 loopt nog. Benkey zegt dat zijn leningen buiten het AFM-toezicht vallen.

    Wie houdt mijn geld vast?

    Er wordt geen betalingsinstelling genoemd. Het fonds bankiert bij Rabobank en de gebouwen worden gehouden door een aparte stichting, Stichting Juridisch Eigenaar Benkey Vastgoed, los van de eigen schulden van de beheerder. Leninggeld wordt via een notaris uitbetaald.

    Wat is de minimale inleg?

    €250.000 voor een eerste belegging in het fonds (bijstorting vanaf €50.000; uw belang mag niet onder €100.000 komen) en €100.000 per lening.

    Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

    Het fonds meldt 67,4% sinds augustus 2024, ongeveer 27,8% per jaar, en een gecontroleerd 38,8% over 2025, vooral door hogere gebouwwaarderingen. De leningen adverteren met 6% tot 8% per jaar. Voor geen van beide producten wordt een cijfer over wanbetalingen of verliezen gepubliceerd.

    Wat dekt mijn belegging?

    Leningen hebben een eerste hypotheek op het vastgoed, hooguit 75% van de waarde; er is geen terugkoop, reservefonds of verzekering, en er wordt geen overzicht van terugvorderingen gepubliceerd. Fondsparticipaties zijn niet gedekt: ze stijgen en dalen met de waarde van de gebouwen, die het fonds deels met geleend geld heeft gekocht.

    Kan ik vroegtijdig verkopen?

    Fondsparticipaties kunnen alleen op handelsdagen worden verkocht, vanaf €25.000, na uitstapkosten van 2% (8% binnen een jaar, 5% binnen vijf jaar), en Benkey kan uitstappen opschorten. Participaties kunnen met toestemming van Benkey aan een andere belegger worden overgedragen. Leningen lopen tot het einde van hun looptijd van 12 tot 36 maanden.

    Welke kosten betaal ik?

    In het fonds: 1,5% per jaar beheervergoeding (1,3% vanaf €2,5 miljoen), een prestatievergoeding van 35% boven 7,5% per jaar (25% vanaf €2,5 miljoen), transactiekosten en lopende kosten, en uitstapkosten van 2% tot 8%. Leningen: geen instapkosten; de rente wordt na kosten genoemd.

    Wat gebeurt er als een lener of Benkey failliet gaat?

    Als een lener de leningvoorwaarden schendt, kan de hypotheek worden uitgewonnen, wat tijd kan kosten en minder kan opleveren dan is uitgeleend. De gebouwen van het fonds worden gehouden door een aparte stichting, zodat schuldeisers van de beheerder er geen aanspraak op kunnen maken. Geen compensatieregeling dekt verliezen.

    Is Benkey een crowdfundingplatform?

    Niet in de gebruikelijke zin. Met minimumbedragen van €100.000 en €250.000 werkt het als een particulier vastgoedfonds en leningclub voor vermogende beleggers, niet als een crowdplatform voor kleine bedragen.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Alternatief voor Benkey

    Afvoersnelheid GB

    Onroerend goed MKB-leningen
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €81,43M

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    Bergfurst DE

    Onroerend goed
    Minimale investering €10
    Gefinancierd €192,29M

    Blend Network GB

    Onroerend goed
    Return Level Hoog
    Risk Level Zeer laag
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €275,9M

    Bricksave GB

    Onroerend goed
    Return Level Laag
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000

    Brickstarter EE

    Onroerend goed
    Minimale investering €50