Crowdfundingplatform

Finple Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Franse platform met AMF-vergunning dat obligaties van vastgoedontwikkelaars en kleine bedrijven verkoopt vanaf €500, geadverteerd met 9% tot 12% per jaar. Op 1 oktober 2026 was 41,8% van al het sinds 2017 uitgeleende geld meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures.

Finple - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Hoog
Hoger betekent meer risico. Afgeschreven verliezen van 0,8% zouden op zichzelf laag lijken. Wij beoordelen het twee stappen slechter omdat 41,8% van al het sinds 2017 uitgeleende geld, circa 73% van wat nog verschuldigd is, meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures is (1 oktober 2026), er geen vastgoedverlies is geboekt ondanks 29 vastgoedprojecten in procedures, en de jaarrekeningen van het bedrijf vertrouwelijk zijn. De verliezen kunnen uiteindelijk veel hoger uitvallen. Het zeer hoge aandeel in wanbetaling wijst op zwakke controles van de kasstroom van leners; het lage geboekte verlies zou wijzen op goede waardering en inning van zekerheden, maar dat is nog niet aangetoond.
Return Level
Medium
Ongeveer 8,58% per jaar: de gemiddelde rente die is afgesproken voor alle projecten sinds 2017, per 1 oktober 2026. Het is een contractrente, niet wat beleggers ontvingen na betalingsachterstanden en verliezen.
Risk Return Level
Slecht
Een gemiddelde contractrente voor een hoog risiconiveau: met meer dan vier van de tien sinds 2017 uitgeleende euro's ernstig te laat of in insolventieprocedures, compenseren de geadverteerde 9% tot 12% niet wat beleggers kunnen verliezen of waarop ze moeten wachten.

Finple - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 8,58% Gewogen gemiddelde rente die is afgesproken voor alle 217 projecten sinds 2017 (vastgoed 8,54%, bedrijven 9,10%), berekend uit de eigen cijfers van het platform per 1 oktober 2026. Het is een contractrente, geen gerealiseerd rendement: 41,8% van het uitgeleende geld is meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures. De homepage adverteert met tot 12%.
Verliespercentages
Wanbetalingspercentage (meer dan 6 maanden te laat of in insolventieprocedures): 41,83% €112,2 miljoen van de sinds 2017 uitgeleende €268,2 miljoen was op 1 oktober 2026 meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures (vastgoed 41,2%, bedrijven 49,0%). Berekend uit de eigen cijfers van het platform; het platform publiceert geen wanbetalingspercentage of definitie.
Aandeel van het nog verschuldigde geld dat ernstig te laat is: 73,30% Circa 73% van de ongeveer €153 miljoen die nog aan beleggers verschuldigd is, was op 1 oktober 2026 meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures. Berekend uit de eigen cijfers van het platform.
Gerealiseerde verliezen: 0,80% Afgeschreven kapitaal (twee bedrijfsprojecten, €2,15 miljoen) als aandeel van al het sinds 2017 uitgeleende geld, per 1 oktober 2026. Berekend uit de eigen cijfers van het platform. Er is geen vastgoedverlies geboekt hoewel 29 vastgoedprojecten in insolventieprocedures zijn.

Looptijd van de investering

Platform dat beleggingen aanbiedt van 6 maanden tot 36 maanden.

Finple – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 02 Nov 2026
Aantal investeerders 18500 investeerders
217 gefinancierde projecten
268,2M EUR funded amount

Finple – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Door de Franse toezichthouder AMF toegelaten als crowdfundingdienstverlener sinds 24 november 2023 (FP-2023-37), na registratie als adviseur vanaf 2015.
Publiceert een gedateerde tabel met de status van elk project, inclusief projecten met achterstand en in insolventie (1 oktober 2026), waardoor beleggers de problemen kunnen zien.
Geen kosten voor beleggers op obligaties; beginnen vanaf €500; betalingen via Lemonway, een betalingsinstelling met vergunning van de Franse bankentoezichthouder.
Geboekte verliezen zijn tot nu toe klein: slechts twee bedrijfsprojecten zijn sinds 2017 afgeschreven, €2,15 miljoen ofwel 0,8% van al het uitgeleende geld (1 oktober 2026).
MINPUNTEN
41,8% van al het sinds 2017 uitgeleende geld (€112,2 miljoen) was op 1 oktober 2026 in wanbetaling, wat wijst op zwakke controles of de kasstroom van projecten de leningen kan terugbetalen.
39 projecten waren op 1 oktober 2026 in insolventieprocedures: 29 vastgoedprojecten (€49,0 miljoen) en 10 bedrijfsprojecten (€6,8 miljoen).
Slechts ongeveer een euro op de zes nog verschuldigde (€25,6 miljoen van ongeveer €153 miljoen) werd terugbetaald volgens het oorspronkelijke schema (1 oktober 2026).
Geen wanbetalingsdefinitie, geen rendement na verliezen en geen terugvorderingscijfers; geen vastgoedverlies geboekt ondanks 29 vastgoedprojecten in insolventie, en jaarrekeningen vertrouwelijk sinds 2019.
Adverteert met tot 12% per jaar naast een portefeuille waarin 73% van het nog verschuldigde geld ernstig te laat is, dus de kopse rente zegt weinig over de werkelijke resultaten.
Geen secundaire markt en vergunning alleen voor Frankrijk: geld blijft vastzitten tot terugbetaling, vaak ruim na de geplande 6 tot 24 maanden.

Over Finple

Wat het is

Finple is een Frans crowdfundingplatform in Vertou, bij Nantes, opgericht in 2013. Beleggers kopen obligaties die vooral door vastgoedontwikkelaars worden uitgegeven, en sommige door andere kleine en middelgrote bedrijven. Sinds 2017 heeft het 217 projecten gefinancierd voor €268,2 miljoen: 194 vastgoedprojecten (€248,0 miljoen) en 23 bedrijfsprojecten (€20,2 miljoen), per 1 oktober 2026. Zijn eigen cijfers laten zien dat een groot deel van dit geld in de problemen zit: 41,8% van alles wat sinds 2017 is uitgeleend, is meer dan zes maanden te laat of verwikkeld in insolventieprocedures.

Hoe het werkt

U kiest een project en schrijft vanaf €500 in op de obligaties. De obligaties betalen een vaste rente, nu geadverteerd als 9% tot 12% bruto per jaar, over 6 tot 24 maanden, en worden terugbetaald wanneer de ontwikkelaar verkoopt of herfinanciert. Elk project doorloopt een interne audit, een precommissie en een validatiecommissie voordat het online komt, en Finple spreekt elke uitgever elk kwartaal. Alleen beleggers in Frankrijk kunnen beleggen.

Rendement

De gemiddelde rente die is afgesproken voor alle projecten sinds 2017 is ongeveer 8,58% per jaar (8,54% op vastgoed, 9,10% op bedrijven), berekend uit de eigen cijfers van het platform per 1 oktober 2026. Vastgoedprojecten in 2026 hebben 10,16%. De homepage adverteert met tot 12% per jaar en zegt dat de rente niet gegarandeerd is. Dit zijn contractrentes, niet wat beleggers daadwerkelijk hebben ontvangen: Finple publiceert geen rendement na betalingsachterstanden en verliezen, en met zoveel projecten die te laat zijn, liggen de werkelijke resultaten van beleggers waarschijnlijk ruim onder deze rentes.

Verliezen en wanbetalingen

Op 1 oktober 2026 was €112,2 miljoen, ofwel 41,8% van al het sinds 2017 uitgeleende geld, meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures. Afgezet tegen de ongeveer €153 miljoen die nog aan beleggers verschuldigd is, is dat circa 73%. Slechts €25,6 miljoen, ongeveer een euro op de zes nog verschuldigde, werd terugbetaald volgens het oorspronkelijke schema (alles berekend uit de eigen cijfers van het platform). Bij vastgoed waren 27 projecten (€53,3 miljoen) meer dan zes maanden te laat en 29 (€49,0 miljoen) in insolventieprocedures; bij bedrijven waren 4 projecten (€3,1 miljoen) meer dan zes maanden te laat en 10 (€6,8 miljoen) in procedures. Zelfs van de 111 terugbetaalde projecten werden er 36 te laat terugbetaald. Tot nu toe zijn slechts twee bedrijfsprojecten afgeschreven, een verlies van €2,15 miljoen, ofwel 0,8% van al het uitgeleende geld. Er is geen vastgoedverlies geboekt ondanks de 29 vastgoedprojecten in insolventie, dus de uiteindelijke verliezen kunnen veel hoger uitvallen. Finple publiceert geen wanbetalingsdefinitie, geen wanbetalingspercentage en geen terugvorderingscijfers.

Hoe wij deze cijfers lezen: zoveel geld in wanbetaling wijst op zwakke controles of de kasstroom van projecten de leningen kan terugbetalen. Het tot nu toe lage geboekte verlies (0,8%) zou wijzen op zekerheden die goed zijn gewaardeerd en geïnd, maar Finple publiceert geen terugvorderingscijfers en heeft geen vastgoedverlies geboekt ondanks 29 vastgoedprojecten in insolventie, dus dat is nog niet aangetoond.

Wat uw geld dekt

Finple zegt niet wat zijn obligaties gewoonlijk dekt. Zekerheden worden project voor project afgesproken, en de commissie kan extra zekerheid vragen, maar hypotheekrangen, vastgoedwaarden of loan-to-valuecijfers worden niet gepubliceerd. Er is op platformniveau geen reservefonds, terugkoop of verzekering. Wat er gebeurt wanneer een uitgever achterloopt, en hoeveel er is teruggevorderd van mislukte projecten, wordt niet gepubliceerd. In gewone woorden: het meeste geld dat nog verschuldigd is, is ofwel allang achterstallig ofwel in insolventie, en het is niet bekend hoeveel de zekerheden zullen opleveren.

Wie het leidt en de vergunning

FINPLE SAS (SIREN 794 570 994, Vertou, Frankrijk) is sinds 24 november 2023 door de Franse financiëlemarktentoezichthouder AMF toegelaten als crowdfundingdienstverlener (FP-2023-37). Het heeft geen EU-paspoort en mag dus alleen beleggers in Frankrijk bedienen. Vanaf 2015 was het geregistreerd als crowdfundingadviseur. De jaarrekeningen worden sinds 2019 vertrouwelijk gehouden, zodat de eigen financiële gezondheid niet kan worden gecontroleerd.

Kosten

Finple rekent beleggers geen instap-, uitstap-, transactie- of beheerkosten op obligaties. Het wordt betaald door de bedrijven die geld ophalen. Op de rente is Franse belasting van toepassing.

Uw geld terugkrijgen

Er is geen secundaire markt, dus u kunt uw obligaties niet verkopen; u wacht tot de uitgever terugbetaalt. Nu 41,8% van al het uitgeleende geld meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures is, wachten veel beleggers ruim langer dan de geplande 6 tot 24 maanden. Betalingen lopen via Lemonway, een betalingsinstelling met vergunning van de Franse bankentoezichthouder ACPR.

Ons oordeel

Rendement: gemiddeld — een gemiddelde contractrente van ongeveer 8,58% per jaar op alle projecten sinds 2017, geen gerealiseerd rendement. Risico: hoog (hoger betekent meer risico) — afgeschreven verliezen van 0,8% zouden op zichzelf laag lijken, maar wij beoordelen het twee stappen slechter omdat de eigen tabellen van het platform circa 73% van het nog verschuldigde geld meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures tonen, er nog geen vastgoedverlies is geboekt en de jaarrekeningen vertrouwelijk zijn. De verliezen kunnen uiteindelijk veel hoger uitvallen dan 0,8%. Het zeer hoge aandeel in wanbetaling wijst op zwakke controles van de kasstroom van projecten; het tot nu toe lage geboekte verlies zou wijzen op goed gewaardeerde zekerheden, maar geen terugvorderingscijfers bewijzen dat nog. Rendement-risicoverhouding: laag — de geadverteerde rentes compenseren geen portefeuille waarin meer dan vier van de tien sinds 2017 uitgeleende euro's ernstig te laat of in procedures zijn.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: FINPLE SAS (Frankrijk, SIREN 794 570 994) is toegelaten door de Autorité des marchés financiers (AMF) als crowdfundingdienstverlener (prestataire de services de financement participatif) onder de EU-crowdfundingverordening, vergunning FP-2023-37, verleend op 24 november 2023, voor het plaatsen van obligaties en het ontvangen en doorgeven van orders. Het heeft geen EU-paspoort en mag alleen beleggers in Frankrijk bedienen. Daarvoor was het vanaf 2015 geregistreerd als crowdfundingadviseur (ORIAS 15004344). Geen depositogarantie of beleggerscompensatieregeling dekt de obligaties.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Lemonway, een betalingsinstelling die op 24 december 2012 een vergunning kreeg van de Franse bankentoezichthouder ACPR (nr. 16568J), verwerkt de betalingen van beleggers. Finple zelf houdt het geld van beleggers niet aan.

Voor beleggers

Beperkingen: Alleen beleggers in Frankrijk, omdat de vergunning geen EU-paspoort heeft. Zoals bij alle crowdfundingplatforms met EU-vergunning leggen onervaren beleggers vóór het beleggen een kennistest en een verliessimulatie af.
Minimum investment: 500 EUR

Nuttige informatie

Is Finple gereguleerd?

Ja. De Franse toezichthouder AMF heeft FINPLE SAS op 24 november 2023 toegelaten als crowdfundingdienstverlener (FP-2023-37). Het heeft geen EU-paspoort en bedient dus alleen beleggers in Frankrijk.

Wie houdt mijn geld aan?

Betalingen lopen via Lemonway, een betalingsinstelling met vergunning van de Franse bankentoezichthouder ACPR. Finple houdt het geld van beleggers zelf niet aan. Zodra het is belegd, wordt uw geld via de obligaties uitgeleend aan het uitgevende bedrijf.

Wat is de minimale inleg?

€500 per project.

Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

Projecten sinds 2017 spraken gemiddeld ongeveer 8,58% per jaar af, en nieuwe aanbiedingen adverteren met 9% tot 12%. Maar op 1 oktober 2026 was 41,8% van al het sinds 2017 uitgeleende geld meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures, circa 73% van wat nog verschuldigd is. Tot nu toe is slechts €2,15 miljoen (0,8%) afgeschreven, dus de uiteindelijke verliezen kunnen veel hoger uitvallen.

Wat dekt mijn belegging?

Finple publiceert niet wat zijn obligaties gewoonlijk dekt: zekerheden worden project voor project afgesproken, zonder hypotheekrangen of vastgoedwaarden. Er is geen reservefonds, terugkoop of verzekering. Terugvorderingen van mislukte projecten worden niet gepubliceerd.

Kan ik eerder verkopen of opnemen?

Nee. Er is geen secundaire markt, dus u wacht tot de uitgever terugbetaalt. Obligaties zijn gepland voor 6 tot 24 maanden, maar met zoveel projecten die te laat of in insolventieprocedures zijn, wachten veel beleggers veel langer.

Welke kosten betaal ik?

Geen aan Finple: er zijn geen instap-, uitstap-, transactie- of beheerkosten op obligaties. Op de rente is Franse belasting van toepassing.

Wat gebeurt er als Finple of een uitgever failliet gaat?

Als een uitgever failliet gaat, komt zijn project in een insolventieprocedure en wacht u op wat de procedure terugvordert, wat jaren kan duren en weinig kan opleveren; 39 projecten waren op 1 oktober 2026 in procedures. Als Finple zelf failliet ging, blijven de obligaties vorderingen op de uitgevers en staan de geldstromen bij Lemonway, maar geen compensatieregeling dekt verliezen.

Hoeveel van de leningen van Finple is in moeilijkheden?

Veel. Op 1 oktober 2026 waren 31 projecten (€56,5 miljoen) meer dan zes maanden te laat en 39 (€55,7 miljoen) in insolventieprocedures, samen 41,8% van al het sinds 2017 uitgeleende geld. Slechts €25,6 miljoen van de ongeveer €153 miljoen die nog verschuldigd is, werd terugbetaald volgens het oorspronkelijke schema.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor Finple

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

BacktoWork IT

Start-ups
Minimale investering €500

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

Blend Network GB

Onroerend goed
Return Level Hoog
Risk Level Zeer laag
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €275,9M

Bricksave GB

Onroerend goed
Return Level Laag
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €1000