Crowdfundingplatform

Les Entrepreteurs Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Frans platform dat sinds 2016 via leningen en obligaties aan het mkb leent, plus enkele aandelen- en Girardin-belastingdeals, met AMF-vergunning. Leningen betalen gemiddeld 9,08%; tot nu toe is 0,75% van het uitgeleende geld verloren (1 november 2026).

Les Entrepreteurs - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Medium
Hoger betekent meer risico. De definitieve verliezen zijn laag, 0,75% van het uitgeleende geld, maar het jaarlijkse wanbetalingspercentage van leningen bereikte 16,18% in 2024 en 5,77% in 2026, en 31 projecten zijn meer dan zes maanden te laat, dus zetten we het niveau één stap hoger, op gemiddeld; de verliezen alleen geven laag. De zekerheid verschilt per project.
Return Level
Medium
Leningen en obligaties hebben sinds 2016 een gewogen gemiddelde rente van 9,08% per jaar, oplopend tot 10,08% voor de leningen van 2026 (per 1 november 2026).
Risk Return Level
Medium
Een gemiddelde rente van 9,08% tegenover tot nu toe 0,75% verloren kapitaal, in alle details gerapporteerd; vertragingen en de wanbetalingspiek van 2024 houden het op gemiddeld.

Les Entrepreteurs - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 9,08% Gewogen gemiddelde jaarrente van alle leningen en obligaties die sinds 2016 zijn gefinancierd, vóór verliezen, per 1 november 2026. 10,08% voor de leningen van 2026. Voor leningen wordt geen rendement na verliezen gepubliceerd.
Verliespercentages
Gerealiseerde verliezen: 0,75% Verloren kapitaal op 36 projecten met definitief verlies (1,35 miljoen €) tegenover 180,1 miljoen € uitgeleend in leningen en obligaties sinds 2016, per 1 november 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform.
Wanbetalingspercentage: 5,77% Wanbetalingspercentage op leningen (niet obligaties) voor het venster 2026, zoals de Europese crowdfundingregels vereisen: een lening is in wanbetaling wanneer ze meer dan 90 dagen te laat is of aflossing onwaarschijnlijk wordt geacht. 16,18% in 2024 en 11,11% in 2025. Per 1 november 2026.
Mislukte projecten: 6,95% Nog verschuldigd of verloren kapitaal op projecten die meer dan zes maanden te laat zijn (31), in reddings- (9) of insolventieprocedures (19), of in definitief verlies (36), tegenover 180,1 miljoen € uitgeleend sinds 2016, per 1 november 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform.
Te late leningen: 4,88% Nog verschuldigd kapitaal op 8 projecten die tot zes maanden te laat zijn (8,79 miljoen €) tegenover 180,1 miljoen € uitgeleend sinds 2016, per 1 november 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform.

Looptijd van de investering

Platform dat beleggingen aanbiedt van 12 maanden tot 60 maanden.

Les Entrepreteurs – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 33057 investeerders
600 gefinancierde projecten
213,9M EUR funded amount

Les Entrepreteurs – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Publiceert een gedetailleerde prestatietabel per leenjaar, bijgewerkt op 1 november 2026, met elke categorie van achterstand, procedure en verlies en het Europese wanbetalingspercentage per score.
De definitieve verliezen zijn laag: 1,35 miljoen €, 0,75% van de sinds 2016 uitgeleende 180,1 miljoen €.
Geen beleggerskosten op leningen en obligaties, vanaf 100 € per project, waarbij elk project een score van A+ tot D krijgt.
Sinds 2016 onder toezicht van de AMF (nu vergunning FP-2023-28), met 33.057 beleggers; openbare reviewscore 3,9 van de 5 (455 reviews, juni 2026).
MINPUNTEN
Het jaarlijkse wanbetalingspercentage van leningen bereikte 16,18% in 2024 en 11,11% in 2025; 31 projecten zijn meer dan zes maanden te laat (1 november 2026).
Vertragingen komen vaak voor: 117 van 377 volledig terugbetaalde projecten kwamen te laat terug, en 46 projecten lopen volgens gewijzigde schema's.
Voor leningen wordt geen rendement na verliezen gepubliceerd, alleen de rente van 9,08% vóór verliezen.
Er wordt geen secundaire markt beschreven: het geld blijft in elke lening tot die is terugbetaald, gemiddeld 36,4 maanden.

Over Les Entrepreteurs

Wat het is

Les Entreprêteurs is een crowdfundingplatform uit Parijs dat leent aan Franse kleine en middelgrote bedrijven: activafinanciering (bijvoorbeeld vliegtuigen), franchises, vastgoedhandelaren, industrie en impactprojecten. Het biedt ook enkele startupaandelen en agrarische Girardin-deals aan, die Franse belastingplichtigen een inkomstenbelastingvermindering opleveren. Sinds 2016 heeft het 213,9 miljoen € opgehaald bij 33.057 beleggers: 180,1 miljoen € in 602 lening- en obligatieprojecten, 4,1 miljoen € in 11 aandelendeals en 29,7 miljoen € in Girardin-deals (per 1 november 2026). Meer dan 400 vermogensadviseurs gebruiken het.

Hoe het werkt

Registratie is gratis voor personen en bedrijven, en u kunt vanaf 100 € beleggen. U kiest elk project zelf. Elke lening of obligatie krijgt een score van A+ tot D op een schaal van 100 punten, die de rente bepaalt; een comité van minstens drie analisten keurt elk project goed. Elke projectpagina heeft een essentiële-informatiedocument dat u vóór het beleggen kunt downloaden. Leningen lopen gemiddeld 36,4 maanden, gewogen naar bedrag.

Rendement

Leningen en obligaties die sinds 2016 zijn gefinancierd, hebben een gewogen gemiddelde rente van 9,08% per jaar vóór verliezen. De rentes zijn elk jaar gestegen, van 7,76% voor leningen van 2016 tot 2021 tot 10,08% voor 2026 (per 1 november 2026). Het platform publiceert geen rendement na verliezen voor zijn leningen. Girardin-deals melden een nettobelastingvoordeel van 21%, wat een belastingbesparing is en niet vergelijkbaar met rente. Bij geen enkele aandelendeal is in de cumulatieve cijfers een uitstap geregistreerd.

Verliezen en wanbetalingen

36 projecten zijn geëindigd met een definitief verlies, waarbij 1,35 miljoen € aan kapitaal verloren ging: 0,75% van al het uitgeleende geld, berekend uit de eigen cijfers van het platform. Maar vertragingen komen vaak voor. 31 projecten zijn meer dan zes maanden te laat (7,40 miljoen € verschuldigd), 9 zitten in een buitengerechtelijke reddingsprocedure (0,90 miljoen €) en 19 in insolventie- of gerechtelijke procedures (2,87 miljoen €). Samen met de definitieve verliezen is dat 6,95% van al het uitgeleende geld. Nog eens 8 projecten zijn tot zes maanden te laat (8,79 miljoen €), en 46 (29,42 miljoen €) lopen volgens gewijzigde schema's. Van 377 volledig terugbetaalde projecten zijn er 117 te laat terugbetaald. Het Europese wanbetalingspercentage dat het platform voor zijn leningen moet publiceren, was 5,77% voor 2026, na 16,18% in 2024 en 11,11% in 2025 (per 1 november 2026).

Wat uw geld beveiligt

De zekerheid hangt af van het project. Het platform kan een hoofdelijke garantie van de bestuurder van het bedrijf of van een externe vennootschap eisen, een garantie op eerste verzoek, een hypotheek of pandrecht (met name op het gefinancierde vastgoed), of een fiducie met of zonder overdracht van de activa, gebruikt bij activafinanciering. Een vliegtuigfinancieringsaanbod dat in november 2026 openstond, combineert bijvoorbeeld een pandrecht op de aandelen van het lenende bedrijf, een fiducie over zijn voorraad en een garantie op eerste verzoek van zijn moedermaatschappij. Garanties hangen af van het vermogen van de garantiegever om te betalen en zijn geen zekerheid op een activum. Het platform stelt dat het uitwinnen van zekerheden lang kan duren en niet alles hoeft te dekken wat verschuldigd is. Er is geen terugkoop of reservefonds, en terugvorderingen worden niet als cijfer gepubliceerd. Startupaandelen zijn niet beveiligd.

Wie erachter zit en de vergunning

Het platform wordt beheerd door Les Entreprêteurs SAS (Parijs, bedrijfsnummer 805 291 317, aandelenkapitaal 200.000 €). De Franse marktautoriteit (AMF) heeft het onder nummer FP-2023-28 een vergunning verleend als Europese crowdfundingaanbieder; het staat sinds 2016 onder toezicht van de AMF. Het is betaalagent van Lemonway. Als het platform zou stoppen, zou Lemonway de afhandeling van aflossingen overnemen totdat de lopende leningen eindigen. Beleggingen worden niet gedekt door een depositogarantie of beleggerscompensatieregeling.

Kosten

Beleggers betalen niets voor een rekening, stortingen, opnames of het beleggen in leningen en obligaties. Aandelendeals kosten 5% exclusief btw van het belegde bedrag, plus 10% van de winst (dividenden en verkoopwinst) die wordt berekend wanneer de aandelen worden verkocht. Leners betalen het platform 4% tot 7% van het opgehaalde bedrag, plus dossier- en monitoringkosten waar van toepassing.

Uw geld terugkrijgen

Het platform beschrijft geen secundaire markt: het geld blijft in elke lening totdat die volgens het schema is terugbetaald. Niet-geavanceerde beleggers kunnen een belegging binnen vier kalenderdagen annuleren. Aandelenbeleggingen zijn langetermijnbeleggingen, en het platform brengt zijn winstkosten van 10% in rekening wanneer aandelen worden verkocht.

Ons oordeel

Rendement: gemiddeld, met een gemiddelde rente van 9,08% per jaar op leningen sinds 2016. Risico: gemiddeld (hoger betekent meer risico): de definitieve verliezen zijn laag met 0,75% van het uitgeleende geld, maar het jaarlijkse wanbetalingspercentage bereikte 16,18% in 2024 en 31 projecten zijn meer dan zes maanden te laat, dus zetten we het één stap hoger, op gemiddeld; de verliezen alleen geven laag. Risico-rendement: gemiddeld, een redelijke rente voor de verliezen tot nu toe, met duidelijke en gedetailleerde rapportage.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Les Entreprêteurs SAS (bedrijfsnummer 805 291 317, Parijs) heeft een vergunning als Europese crowdfundingaanbieder van de Franse marktautoriteit (AMF), nummer FP-2023-28, en staat sinds 2016 onder toezicht van de AMF. Het is betaalagent van Lemonway. Beleggingen worden niet gedekt door een depositogarantie of beleggerscompensatieregeling.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Lemonway, een Franse vergunninghoudende betaalinstelling, houdt het geld van beleggers aan; Les Entreprêteurs treedt op als zijn betaalagent. Als het platform zou stoppen, zou Lemonway de afhandeling van aflossingen overnemen totdat de lopende leningen eindigen.

Voor beleggers

Beperkingen: Personen en bedrijven kunnen zich gratis registreren en vanaf 100 € beleggen. Niet-geavanceerde beleggers doen een profieltest en hebben vier kalenderdagen om een belegging te annuleren. Girardin-deals zijn bedoeld voor Franse inkomstenbelastingplichtigen.
Prijzen:
  • Investor fee: 5% van het belegde bedrag, exclusief btw, alleen bij aandelendeals; leningen en obligaties zijn gratis
  • Investor fee: 10% van de winst (dividenden en verkoopwinst) bij aandelendeals, berekend wanneer de aandelen worden verkocht
  • Minimum investment: 100 EUR

    Voor fondsenzoekers

    Prijzen:
  • Fundraising fee: 7% van het opgehaalde bedrag maximaal (4% tot 7%), plus dossier- en monitoringkosten waar van toepassing
  • Les Entrepreteurs - Artikelen

    Hoe u via crowdfunding in Europa in zakelijke leningen kunt investeren
    Ontdek hoe u via crowdfunding in Europa kunt beleggen in zakelijke leningen. Begin vandaag nog met het behalen van aantrekkelijke rendementen via ger…
    Mei. 03.2026

    Nuttige informatie

    Is Les Entreprêteurs gereguleerd?

    Ja. De Franse marktautoriteit (AMF) heeft het onder nummer FP-2023-28 een vergunning verleend als Europese crowdfundingaanbieder, en het staat sinds 2016 onder toezicht van de AMF.

    Wie beheert mijn geld?

    Lemonway, een Franse vergunninghoudende betaalinstelling; Les Entreprêteurs is zijn betaalagent. Zodra het is belegd, wordt uw geld via een lening of obligatie aan het bedrijf uitgeleend.

    Wat is de minimale inleg?

    100 € per project. Registratie is gratis voor personen en bedrijven.

    Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

    Leningen en obligaties leveren sinds 2016 gemiddeld 9,08% per jaar op. 36 projecten eindigden met definitieve verliezen, 0,75% van het uitgeleende geld, en 6,95% van het uitgeleende geld is verloren, meer dan zes maanden te laat of in een procedure (per 1 november 2026).

    Wat beveiligt mijn belegging?

    Dat hangt af van het project: een hoofdelijke garantie van de bestuurder of een ander bedrijf, een garantie op eerste verzoek, een hypotheek of pandrecht, of een fiducie. Het platform waarschuwt dat het uitwinnen van zekerheden traag kan zijn en niet alles hoeft te dekken. Er is geen terugkoop of reservefonds.

    Kan ik eerder verkopen of opnemen?

    Niet op het platform: er wordt geen secundaire markt beschreven, en leningen worden volgens hun schema terugbetaald, gemiddeld 36,4 maanden. Niet-geavanceerde beleggers kunnen binnen vier kalenderdagen na het beleggen annuleren.

    Welke kosten betaal ik?

    Geen voor leningen en obligaties, rekeningen, stortingen of opnames. Aandelendeals kosten 5% exclusief btw van het belegde bedrag en 10% van de winst bij verkoop. Leners betalen het platform 4% tot 7% van het opgehaalde bedrag.

    Kan ik beleggingen aanhouden in een PEA-PME?

    Het platform markeert sommige aandelenaanbiedingen als geschikt voor de Franse aandelenspaarplannen PEA en PEA-PME. Controleer elk aanbod en uw eigen fiscale situatie.

    Wat gebeurt er als Les Entreprêteurs of een lener failliet gaat?

    Als het platform zou stoppen, zou Lemonway de afhandeling van aflossingen overnemen totdat de lopende leningen eindigen. Als een lener failliet gaat, hangt het terughalen af van de garantie of zekerheid in dat project en van gerechtelijke procedures; 19 projecten zitten nu in insolventie- of gerechtelijke procedures. Er is geen compensatieregeling van toepassing.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Les Entrepreteurs crowdfundingprojecten

    Alternatief voor Les Entrepreteurs

    3cirkel financiering CH

    MKB-leningen Particuliere leningen Zakelijke facturen
    Minimale investering €1000

    Afvoersnelheid GB

    Onroerend goed MKB-leningen
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €81,43M

    Acredius CH

    MKB-leningen
    Minimale investering €200

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    BacktoWork IT

    Start-ups
    Minimale investering €500

    bettervest GmbH DE

    MKB-leningen Hernieuwbare energie
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €50
    Gefinancierd €30,0M