Crowdfundingplatform

SeedBlink Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
In Roemenië erkend aandelencrowdfundingplatform voor Europese tech-startups sinds 2020: beleg vanaf 2.500 € via een nominee-vennootschap, ruim 150 bedrijven gefinancierd en 80 miljoen € in beheer (februari 2026). Er worden geen resultaat- of faalcijfers gepubliceerd.

SeedBlink - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Hoog
Hoger betekent meer risico. SeedBlink publiceert geen cijfer over mislukte bedrijven, dus beleggers kunnen niet zien hoe vaak geld verloren gaat; platforms met goede resultaten publiceren die meestal wel. Minstens één gefinancierd bedrijf is mislukt (2024), de rendementskop overdrijft wat bekend is, en het secundaire-marktenbedrijf van de groep is niet gereguleerd en had een negatief eigen vermogen.
Return Level
Zeer hoge
Het platform toont een ‘gemiddeld rendement’ van 2,5 tot 3 keer het geld (oktober 2026), zonder datum, zonder methode en geselecteerd, omdat het afkomstig is van aandelenverkopen van sommige beleggers, niet van de hele portefeuille. Eén uitstap in contanten is bevestigd (SanoPass, 2022).
Risk Return Level
Medium
Bij beleggen in startups tellen de winnaars zwaarder dan de mislukkingen: zelfs als de helft van de bedrijven faalt, kan een portefeuille goed presteren als enkele het tienvoudige van het geld opleveren. Startupaandelen zijn van nature hoog risico en hoog rendement, en uitstappen duurt jaren; daarom plaatsen we de verhouding op gemiddeld.

Looptijd van de investering

Platform dat beleggingen aanbiedt van 24 maanden tot 59 maanden.

SeedBlink – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 112 investeerders
150 gefinancierde projecten
80,0M EUR funded amount

SeedBlink – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Sinds 3 november 2022 toegelaten door de Roemeense ASF als EU-crowdfundingaanbieder, met meer dan 150 gefinancierde bedrijven en 80 miljoen € in beheer (februari 2026).
Een prikbord laat u elk kwartaal aandelen aan andere beleggers aanbieden; tot mei 2025 was daar ongeveer 2,15 miljoen € verhandeld.
Publiceert een gedetailleerde kostentabel voor beleggers per soort deal en lidmaatschapsniveau (bijgewerkt in mei 2025).
Minstens één contante exit: SanoPass werd in september 2022, tweeënhalf jaar nadat beleggers instapten, door MedLife gekocht.
MINPUNTEN
Na zes jaar wordt geen faalpercentage, afschrijvingscijfer, portefeuillerendement of lijst van gefinancierde bedrijven gepubliceerd.
De kop „gemiddeld rendement van 2,5x tot 3x” is niet gedateerd en weerspiegelt volgens het platform zelf aandelenverkopen van sommige beleggers, geen gemiddelde.
Syndicaten en pre-IPO-deals lopen via een niet-gereguleerd bedrijf, Seedblink Benelux B.V., dat eind 2024 een negatief eigen vermogen van 552.666 € meldde.
mk2 Biotechnologies, een gefinancierd bedrijf, ging in november 2024 failliet; persberichten beweerden dat beleggers in het proces niet werden beschermd.
Kosten tellen op: bij door durfkapitaal gesteunde deals tot ongeveer 10 % van het bedrag over tien jaar, plus 10 % van elke winst, berekend uit de kostentabel van het platform.

Over SeedBlink

Wat het is

SeedBlink is een Europees aandelencrowdfundingplatform uit Boekarest voor technologiestartups, vooral in Midden- en Oost-Europa, van de vroegste rondes tot Series B. Het bestaat sinds 2020. Op 9 februari 2026 meldde het meer dan 150 gefinancierde bedrijven, meer dan 80 miljoen € aan beleggerskapitaal in zijn beleggingsvehikels en meer dan 110.000 geregistreerde leden (accounts, niet allemaal beleggers). Het adverteert ook met 430 miljoen € „gemobiliseerd”, wat het geld van professionele beleggers in dezelfde rondes omvat. Naast crowdfunding verkoopt de groep software voor het beheer van aandeelhoudersregisters van bedrijven en voert het aparte syndicaat- en pre-IPO-secundaire transacties uit.

Hoe het werkt

U kiest startups en belegt meestal vanaf 2.500 €, of ongeveer 1.000 € als betalend clublid. De meeste deals zijn in de seedfase, en ongeveer twee op de drie zijn converteerbare leningen of vergelijkbare overeenkomsten die pas in een latere ronde in aandelen veranderen. U houdt de aandelen niet op eigen naam: een nominee-vennootschap, Seedblink Nominee GmbH in Wenen, houdt ze voor u en u bent de uiteindelijk gerechtigde. Kwartaalrapporten behandelen de portefeuillebedrijven.

Rendement

SeedBlink publiceert geen jaarrendement, geen portefeuillemultiple en geen totaal van het contant aan beleggers terugbetaalde geld. De beleggerspagina toont een „gemiddeld rendement” van 2,5 tot 3 keer het geld (oktober 2026), zonder datum of methode. De eigen uitleg van het platform elders is dat sommige beleggers 2,5 tot 3 keer hun geld verdienden bij de verkoop van aandelen aan andere beleggers op zijn prikbord, dus het is een geselecteerd resultaat, geen gemiddelde voor iedereen. Eén contante exit is bevestigd: het gezondheidsbedrijf SanoPass werd in september 2022, tweeënhalf jaar na de belegging, door MedLife gekocht; de prijs werd niet bekendgemaakt.

Verliezen en wanbetaling

SeedBlink publiceert geen cijfer over mislukte of afgeschreven bedrijven en geen lijst van de bedrijven die het heeft gefinancierd, dus de uitkomsten zijn niet te controleren. Minstens één gefinancierd bedrijf is mislukt: mk2 Biotechnologies ging in november 2024 failliet en zijn bedrijf werd verkocht, wat aandeelhouders meestal met niets achterlaat. Persberichten in Roemenië beweerden dat SeedBlink in het faillissement geen stappen ondernam om beleggers te beschermen. De meeste jonge startups mislukken, en mislukkingen onder de sinds 2023 gefinancierde bedrijven worden mogelijk pas de komende jaren zichtbaar.

Wat uw geld beschermt

Niets beschermt uw geld. U bezit een klein belang in een jong bedrijf, zonder onderpand, terugkoop, verzekering of compensatieregeling; als het bedrijf mislukt, verliest u meestal het hele bedrag. De nominee-structuur is de belangrijkste bescherming tegen een faillissement van het platform: SeedBlink zegt dat uw aandelen van u blijven als het failliet gaat, omdat de nominee-vennootschap ze gescheiden houdt. Waar uw geld staat voordat een ronde sluit, en bij welke bank of welk betalingsbedrijf, wordt niet bekendgemaakt. Latere financieringsrondes verkleinen vaak het aandeel van eerdere beleggers.

Wie erachter zit en de licentie

SeedBlink S.A. (Boekarest) is toegelaten door de Roemeense financiële toezichthouder, de ASF, als aanbieder van crowdfundingdiensten onder de EU-crowdfundingregels (nr. PJR28FSFPR/400001, sinds 3 november 2022), en kan andere EU-landen bedienen, waaronder Nederland. De syndicaat- en pre-IPO-secundaire transacties lopen via een ander bedrijf, Seedblink Benelux B.V. in Rotterdam, dat door geen enkele financiële autoriteit wordt gereguleerd en eind 2024 een negatief eigen vermogen van 552.666 € meldde. Openbare reviewscore 3,0 van de 5 (13 reviews, augustus 2026).

Kosten

SeedBlink brengt beleggers rechtstreeks kosten in rekening (kostentabel bijgewerkt in mei 2025). Bij deals gesteund door durfkapitaalfondsen betaalt een standaardlid een eenmalige toegangsvergoeding van 0,5 % tot 1,5 %, een jaarlijkse beheervergoeding van 1,25 % gedurende vijf jaar en daarna 0,5 % tot tien jaar, en 10 % van elke gerealiseerde winst. Community-deals kosten minder: 0,25 % tot 0,75 % toegang, 0,5 % per jaar en 6 % van de winst. Elite- en Clubleden betalen iets minder. Verkopen of kopen op het prikbord kost 3 % voor zowel koper als verkoper (minstens 30 €). Over tien jaar kan een door durfkapitaal gesteunde deal tot ongeveer 10 % van het belegde bedrag kosten vóór enige winst, berekend uit de kostentabel van het platform.

Uw geld terugkrijgen

Meestal kunt u niet verkopen wanneer u wilt. Er is geen einddatum; het geld komt alleen terug als het bedrijf wordt verkocht, naar de beurs gaat of u een koper vindt. SeedBlink exploiteert een prikbord waar overdrachten worden geregistreerd in vensters van 30 dagen na elk kwartaaleinde; een verkoopaanbod is niet bindend en elke deal wordt privé onderhandeld. Tot mei 2025 was daar ongeveer 2,15 miljoen € verhandeld, weinig naast de 80 miljoen € die is belegd.

Ons oordeel

Rendement: zeer hoog — het platform toont 2,5 tot 3 keer het geld als „gemiddeld rendement”, maar het is niet gedateerd en komt van een geselecteerde groep aandelenverkopen; er wordt geen portefeuilleresultaat gepubliceerd. Risico: hoog (hoger betekent meer risico) — er worden geen faalcijfers gepubliceerd, minstens één gefinancierd bedrijf is mislukt, en een deel van de groep is niet gereguleerd en verliesgevend. Risico-rendement: gemiddeld — bij beleggen in startups tellen de winnaars zwaarder dan de mislukkingen: zelfs als de helft van de bedrijven faalt, kan een portefeuille goed presteren als enkele het tienvoudige van het geld opleveren; maar uitstappen duurt jaren en er wordt geen portefeuilleresultaat gepubliceerd.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: SeedBlink S.A. (Boekarest) is sinds 3 november 2022 toegelaten door de Roemeense Autoriteit voor Financieel Toezicht (ASF) als aanbieder van crowdfundingdiensten op grond van Verordening (EU) 2020/1503, nr. PJR28FSFPR/400001, met bevestigd paspoort voor Nederland. Syndicaten en pre-IPO-secundaire transacties worden aangeboden door Seedblink Benelux B.V. (Rotterdam), die door geen enkele financiële toezichthouder wordt gereguleerd. Geen depositogarantie- of beleggerscompensatiestelsel dekt beleggingsverliezen.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Ja
Betalingsprovider: Niet bekendgemaakt. SeedBlink stuurt betalingsinstructies zodra een ronde is afgerond, maar noemt geen betalingsinstelling of bank. De aandelen worden namens beleggers gehouden door Seedblink Nominee GmbH (Wenen).

Voor beleggers

Beperkingen: Volwassenen (18+) die wonen in een land waar SeedBlink actief is en de identiteits- en witwascontroles doorstaan; Roemeens staatsburgerschap is niet vereist. De lijst van geaccepteerde landen wordt niet gepubliceerd. Niet-ervaren beleggers doorlopen de EU-instaptoets en verliessimulatie.
Prijzen:
  • Investor fee: 1.5% eenmalige toegangsvergoeding bij door durfkapitaal gesteunde deals, 0,5 % tot 1,5 % per fase (community-deals 0,25 % tot 0,75 %)
  • Administratieve taken: 1.25% per jaar gedurende vijf jaar bij door durfkapitaal gesteunde deals, daarna 0,5 % tot tien jaar (community-deals 0,5 %)
  • Investor fee: 10% van gerealiseerde winsten bij door durfkapitaal gesteunde deals (community-deals 6 %)
  • Investor fee: 3% per transactie op het prikbord, betaald door koper en door verkoper, minstens 30 € elk
  • Minimum investment: 2500 EUR

    SeedBlink - Artikelen

    Video thumbnail for 🚀 40 Startups You Can Invest in Today: From MedTech and AI to SpaceTech, ClimateTech and DeepTech
    🚀 40 Startups You Can Invest in Today: From MedTech and AI to SpaceTech, ClimateTech and DeepTech
    Explore the latest European equity crowdfunding opportunities, from AI, MedTech and ClimateTech startups to pre-IPO access, investor exits, returns a…
    Jun. 25.2026
    How to spot top investment projects in 2026
    Discover how to spot top investment projects in 2026 with our essential guide. Learn structured criteria to identify high-potential opportunities!
    Jun. 16.2026
    Hoe investeer je in Europese start-ups in 2026?
    Ontdek de fijne kneepjes van beleggen! Ontdek wat een beleggingsplatform is, hoe het werkt en kies het platform dat het beste bij uw doelstellingen p…
    Jun. 07.2026

    Nuttige informatie

    Is SeedBlink gereguleerd?

    Gedeeltelijk. SeedBlink S.A. is sinds 3 november 2022 toegelaten door de Roemeense financiële toezichthouder, de ASF, als EU-crowdfundingaanbieder (nr. PJR28FSFPR/400001). De syndicaat- en pre-IPO-secundaire transacties lopen via Seedblink Benelux B.V., die niet is gereguleerd. Regulering beschermt u niet tegen geldverlies op een bedrijf.

    Wie houdt mijn geld en mijn aandelen aan?

    Uw aandelen worden gehouden door een nominee-vennootschap, Seedblink Nominee GmbH in Wenen, en u bent de uiteindelijk gerechtigde. SeedBlink zegt niet welke bank of welk betalingsbedrijf uw geld aanhoudt voordat een ronde sluit.

    Wat is de minimale inleg?

    Meestal ongeveer 2.500 € per deal, of ongeveer 1.000 € voor leden van de SeedBlink Club. Pre-IPO-secundaire transacties beginnen ook bij 2.500 €.

    Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

    Er wordt geen portefeuillerendement gepubliceerd. Het getoonde gemiddelde van „2,5 tot 3 keer” is gebaseerd op aandelenverkopen van sommige beleggers. Eén contante exit is bevestigd (SanoPass, 2022). Er worden geen faalcijfers gepubliceerd; minstens één gefinancierd bedrijf, mk2 Biotechnologies, ging in 2024 failliet.

    Wat beschermt mijn belegging?

    Niets. U bezit via een nominee een belang in een jong bedrijf, zonder onderpand, terugkoop, verzekering of compensatieregeling, en u verliest meestal alles als het mislukt. De nominee houdt uw aandelen gescheiden als SeedBlink zelf failliet gaat.

    Kan ik mijn aandelen vroegtijdig verkopen?

    Alleen via het prikbord, waar overdrachten worden geregistreerd in vensters van 30 dagen na elk kwartaaleinde. Aanbiedingen zijn niet bindend, u moet de deal met een koper overeenkomen, en beide partijen betalen 3 % (minstens 30 €). Tot mei 2025 was daar ongeveer 2,15 miljoen € verhandeld.

    Welke kosten betaal ik?

    Bij door durfkapitaal gesteunde deals: een eenmalige toegangsvergoeding van 0,5 % tot 1,5 %, 1,25 % per jaar gedurende vijf jaar en daarna 0,5 % tot tien jaar, en 10 % van elke gerealiseerde winst. Community-deals: 0,25 % tot 0,75 %, 0,5 % per jaar en 6 %. Club- en Eliteleden betalen minder. Transacties op het prikbord kosten 3 % voor koper en verkoper.

    Wat gebeurt er als SeedBlink of een bedrijf dat ik steunde mislukt?

    Als een bedrijf mislukt, worden aandeelhouders als laatste betaald en krijgen ze meestal niets. Als SeedBlink mislukt, zegt het dat uw aandelen niet worden getroffen omdat de nominee-vennootschap ze gescheiden houdt, maar geen compensatieregeling dekt verliezen.

    Wat betekent het „gemiddelde rendement van 2,5x tot 3x”?

    Het wordt als gemiddelde getoond op de beleggerspagina zonder datum of methode. De eigen uitleg van het platform is dat sommige beleggers 2,5 tot 3 keer hun geld verdienden bij de verkoop van aandelen op zijn prikbord. Het is geen gemeten resultaat voor alle beleggers.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog