Platforma crowdfundingowa

Walliance Opinie

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Dodaj recenzję
Włoska platforma crowdfundingu nieruchomości z Trydentu: udziały, pożyczki i obligacje w projektach mieszkaniowych od 500 €, z licencją CONSOB. Zakończone projekty kapitałowe przyniosły 12,64% rocznie, ale 65% pieniędzy w trwających projektach ma ponad 3 miesiące opóźnienia (czerwiec 2026).

Walliance - Przegląd ryzyka i zwrotu

Risk Level
Średni
Wyższe oznacza większe ryzyko. Tylko 0,68% pieniędzy jest w ostatecznej niewypłacalności, co samo w sobie dawałoby ryzyko niskie. Podnosimy je o jeden stopień, do średniego, ponieważ 65% pieniędzy w trwających projektach jest opóźnione o ponad trzy miesiące, a 45% jest w windykacji lub sporze (czerwiec 2026), więc straty mogą ostatecznie okazać się wyższe. Kapitał nie jest zabezpieczony.
Return Level
Bardzo Wysokie
Zakończone projekty kapitałowe przyniosły 12,64% rocznie, ważone kwotą, według stanu na 30 czerwca 2026; liczba ta obejmuje tylko zakończone projekty, a nie 79 wciąż trwających, w większości opóźnionych. Zakończone pożyczki płaciły 9,35%, a obligacje 8,10%.
Risk Return Level
Good
Bardzo wysoki zwrot przy średnim ryzyku daje wysoki stosunek. Zwrot 12,64% obejmuje tylko zakończone projekty; skoro większość trwających projektów jest opóźniona, zwrot ze wszystkich inwestycji będzie prawdopodobnie niższy.

Walliance - Zwroty i wskaźniki strat

Zwroty
Capital gains: 12,64% Ważony roczny zwrot z zakończonych i spłaconych projektów kapitałowych, na dzień 30 czerwca 2026, dla grupy Walliance (z Lymo Finance). Zakończone pożyczki płaciły 9,35% rocznie, a obligacje 8,10%. Trwające projekty, w większości opóźnione, nie są uwzględnione.
Wskaźniki strat
Zrealizowane straty: 0,68% Sfinansowana kwota w dwóch pożyczkach w ostatecznej niewypłacalności (1,41 mln €) wobec 206,9 mln € zainwestowanych we wszystkich projektach, na dzień 30 czerwca 2026; wyliczone z danych samej platformy. Straty wciąż oczekujące w projektach w windykacji nie są uwzględnione.
Opóźnione pożyczki: 65,08% Udział pieniędzy w trwających projektach opóźnionych o ponad trzy miesiące względem biznesplanu: 56,8 mln € z 87,3 mln € (48 z 79 projektów), na dzień 30 czerwca 2026; wyliczone z danych samej platformy.
Nieudane projekty: 45,29% Udział pieniędzy w trwających projektach w windykacji lub sporze sądowym: 39,5 mln € z 87,3 mln € (37 z 79 projektów), na dzień 30 czerwca 2026; wyliczone z danych samej platformy.
Wskaźnik niewypłacalności: 20,00% Wskaźnik niewypłacalności pożyczek za 2025 rok według europejskich przepisów o crowdfundingu: 1 z 5 pożyczek popadła w niewypłacalność. 0 z 2 w 2024. Dotyczy wyłącznie pożyczek, nie kapitału ani obligacji.

Walliance – Statystyki platformy 2026

Informacje zaktualizowane o godz.: 03 Lis 2026
Liczba inwestorów 9105 inwestorzy
207 finansowane projekty
206,9M EUR funded amount

Walliance – Zalety i wady

Zalety
Zakończone projekty kapitałowe przyniosły 12,64% rocznie, zakończone pożyczki 9,35% (30 czerwca 2026).
Co sześć miesięcy publikuje szczegółową tabelę statusu: projekty opóźnione, przypadki w windykacji lub sporze i ostateczne niewypłacalności według produktu, z datą 30 czerwca 2026.
Aplikacja na iPhone'a i Androida oraz opłata za sukces pobierana tylko wtedy, gdy projekt osiągnie szacowany zwrot.
Licencja CONSOB na podstawie europejskich przepisów o crowdfundingu (uchwała nr 22878, 8 listopada 2023); spłacono 130,2 mln € kapitału.
WADY
65% pieniędzy w trwających projektach (56,8 mln €) jest opóźnione o ponad trzy miesiące, a 45% jest w windykacji lub sporze (30 czerwca 2026).
Zwroty obejmują tylko 127 zakończonych projektów i pomijają 79 wciąż trwających, w większości opóźnionych.
Zabezpieczenie pożyczek i obligacji nie jest widoczne na stronach publicznych, a odzyski nie są oszacowane.
Pieniądze pozostają w każdym projekcie do jego zakończenia, a każda wypłata z portfela kosztuje 1 € od 1 grudnia 2025.

Informacje o Walliance

Czym jest

Walliance to włoska platforma crowdfundingowa, prowadzona z Trydentu, dla projektów deweloperskich, głównie nowych mieszkań we Włoszech, a także kilku projektów energii odnawialnej. Inwestor może kupić udziały w spółce projektowej (kapitał), udzielić jej pożyczki lub kupić jej obligacje. Wraz z siostrzaną platformą pożyczkową Lymo Finance grupa sfinansowała 207 projektów na 206,9 mln € od 9 105 inwestorów: 52,4 mln € w 108 transakcjach kapitałowych, 127,4 mln € w 71 pożyczkach i 27,1 mln € w 27 transakcjach obligacyjnych (stan na 30 czerwca 2026). Spłacono 130,2 mln € kapitału.

Jak to działa

Inwestor zakłada konto, zdaje test wykazujący zrozumienie ryzyka i wybiera każdy projekt. Konto Standard inwestuje od 500 €; osoby poniżej 31 lat mogą zacząć od 50 €, a konta Première wymagają 5 000 € lub 25 000 € na inwestycję. Inwestorzy kapitałowi otrzymują wypłatę po sprzedaży mieszkań; pożyczkodawcy i obligatariusze otrzymują odsetki i kapitał według uzgodnionego harmonogramu. Inwestować mogą wyłącznie inwestorzy z UE. Inwestycje można śledzić online lub w aplikacji.

Zwroty

W projektach zakończonych i spłaconych transakcje kapitałowe przyniosły 12,64% rocznie, ważone kwotą. Zakończone pożyczki płaciły 9,35% rocznie, a obligacje 8,10% (stan na 30 czerwca 2026). Liczby te obejmują tylko 127 zakończonych projektów. Pomijają 79 wciąż trwających, z których większość jest opóźniona, więc średnia ze wszystkich inwestycji będzie prawdopodobnie niższa po zakończeniu tych projektów.

Straty i niewypłacalność

Dwie pożyczki zakończyły się ostateczną niewypłacalnością, przy sfinansowanej kwocie 1,41 mln €: 0,68% wszystkich zainwestowanych pieniędzy, wyliczone z danych samej platformy. Opóźnienia są jednak powszechne. Z 87,3 mln € w trwających projektach 56,8 mln € (48 z 79 projektów, 65%) jest opóźnione o ponad trzy miesiące względem biznesplanu, a 39,5 mln € (37 projektów, 45%) jest w windykacji lub sporze sądowym. Najmocniej dotknięty jest kapitał: 30 z 36 trwających transakcji kapitałowych jest opóźnionych o ponad trzy miesiące, a 25 jest w windykacji lub sporze. Spośród 127 zakończonych projektów 28 spłaciło z opóźnieniem ponad trzech miesięcy. Zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi pożyczek w 2025 roku niewypłacalność dotknęła 1 z 5 pożyczek (20%).

Co zabezpiecza pieniądze inwestora

Inwestycje kapitałowe nie są zabezpieczone: inwestor posiada udziały w spółce projektowej i jest za jej kredytodawcami, więc jeśli projekt upadnie, może stracić wszystko. W przypadku pożyczek i obligacji zabezpieczenie ustala się dla każdego projektu i nie widać go na stronach publicznych, więc nie można powiedzieć, co zwykle je zabezpiecza. Nie opisano wykupu ani funduszu rezerwowego. Odzyski w 37 projektach w windykacji lub sporze nie zostały oszacowane.

Kto ją prowadzi i licencja

Platformę prowadzi Walliance Group SpA (Trydent, numer VAT IT02432640221). Jest wpisana do europejskiego rejestru dostawców usług crowdfundingowych uchwałą CONSOB nr 22878 z 8 listopada 2023. Grupa prowadzi też Lymo Finance oraz usługę doradztwa nieruchomościowego i inwestycji bezpośrednich. Inwestycje nie są gwarantowane i nie są objęte gwarancją depozytów ani systemem rekompensat dla inwestorów.

Opłaty

Otwarcie konta i zasilenie portfela przelewem bankowym są bezpłatne. Walliance pobiera opłatę za sukces tylko wtedy, gdy projekt osiągnie lub przekroczy szacowany roczny zwrot: 1% zainwestowanej kwoty dla kont Standard i Gold Première, 0,75% dla Black Première, pobierane przy wypłacie kapitału i zwrotu (oferty od 17 listopada 2023). Od 1 grudnia 2025 każda wypłata na konto bankowe kosztuje 1 €, zasilenia kartą podlegają opłacie, a Mangopay może pobierać do 30 € rocznie za nieaktywny portfel. Deweloperzy płacą opłatę za sukces od zebranej kwoty.

Odzyskanie pieniędzy

Pieniądze pozostają w każdym projekcie do jego zakończenia: kapitał do sprzedaży mieszkań, pożyczki i obligacje do spłaty. Ponieważ 65% pieniędzy w trwających projektach jest opóźnione o ponad trzy miesiące, wielu inwestorów czeka dłużej, niż planowano. Platforma nie opisuje na swoich stronach publicznych żadnego rynku wtórnego.

Nasza ocena

Zwrot: bardzo wysoki, przy czym zakończone transakcje kapitałowe przyniosły 12,64% rocznie; liczba ta obejmuje tylko zakończone projekty. Ryzyko: średnie (wyższe oznacza większe ryzyko): tylko 0,68% pieniędzy jest w ostatecznej niewypłacalności, co samo w sobie oznaczałoby niskie, ale 65% pieniędzy w trwających projektach jest opóźnione o ponad trzy miesiące, a 45% jest w windykacji lub sporze, więc podnosimy je o jeden stopień, do średniego, a straty mogą ostatecznie okazać się wyższe. Stosunek zwrotu do ryzyka: wysoki, ponieważ bardzo wysoki zwrot idzie w parze ze średnim ryzykiem, choć zwrot uwzględnia tylko zakończone projekty, a zwrot ze wszystkich inwestycji będzie prawdopodobnie niższy.

Regulacja

Licencja / Regulacje: Walliance Group SpA (Trydent, numer VAT IT02432640221) jest wpisana do europejskiego rejestru dostawców usług crowdfundingowych uchwałą CONSOB nr 22878 z 8 listopada 2023 na podstawie rozporządzenia (UE) 2020/1503. Inwestycje nie są objęte gwarancją depozytów ani systemem rekompensat dla inwestorów.

Funkcjonalność

Autoinvest: Nie
Ocena oferty: Tak
Rynek wtórny: Nie
Dostawca płatności: Mangopay, licencjonowana instytucja pieniądza elektronicznego. Każdy inwestor ma portfel Mangopay: zasilenia przelewem bankowym są bezpłatne, zasilenia kartą podlegają opłacie, wypłaty kosztują po 1 € od 1 grudnia 2025, a Mangopay może pobierać do 30 € rocznie za nieaktywny portfel.

Dla inwestorów

Ograniczenia: Wyłącznie inwestorzy z UE, po teście adekwatności wykazującym co najmniej wystarczające zrozumienie ryzyka. Konta Standard inwestują od 500 € na projekt, osoby poniżej 31 lat od 50 €; konta Première Gold wymagają 5 000 €, a konta Black 25 000 € na inwestycję.
Cennik:
  • Investor fee: 1% opłata za sukces od zainwestowanej kwoty, tylko jeśli projekt osiągnie szacowany zwrot (0,75% dla Black Première)
  • Investor fee: EUR 1 za wypłatę z portfela na konto bankowe, od 1 grudnia 2025
  • Minimum investment: 500 EUR

    Walliance - Artykuły

    Video thumbnail for 🏰 Zbuduj swoje europejskie imperium nieruchomości… za pieniądze na lunch 🥪
    🏰 Zbuduj swoje europejskie imperium nieruchomości… za pieniądze na lunch 🥪
    Już dziś możesz zacząć od zaledwie 100 euro — mniej więcej tyle, ile kosztuje przyjemna kolacja w restauracji — a za zaledwie kilka tysięcy euro zbud…
    Sie. 15.2026
    🏠 Real Estate Crowdfunding Returns Reach 15% Annually — While One Exit Delivered 61%
    European real estate crowdfunding is offering investors a growing range of opportunities, with advertised returns reaching 15% per year, total projec…
    Lip. 17.2026
    Video thumbnail for Nowe oferty crowdfundingu w sektorze nieruchomości z potencjalnym zwrotem do 13%
    Nowe oferty crowdfundingu w sektorze nieruchomości z potencjalnym zwrotem do 13%
    Zapoznaj się z ponad 20 europejskimi projektami crowdfundingu nieruchomości, aktualnościami z platform, spłatami, wydarzeniami dla inwestorów oraz mo…
    Cze. 11.2026

    Przydatne informacje

    Czy Walliance jest regulowana?

    Tak. Walliance Group SpA jest wpisana do europejskiego rejestru dostawców usług crowdfundingowych uchwałą CONSOB nr 22878 z 8 listopada 2023.

    Kto przechowuje moje pieniądze?

    Mangopay, licencjonowana instytucja pieniądza elektronicznego, w portfelu na nazwisko inwestora. Po zainwestowaniu pieniądze trafiają do spółki projektowej jako udziały, pożyczka lub obligacje.

    Jaka jest minimalna kwota inwestycji?

    500 € na projekt z kontem Standard, 50 € dla inwestorów poniżej 31 lat oraz 5 000 € lub 25 000 € dla kont Première Gold i Black.

    Jakie zwroty i jakie straty do tej pory?

    Zakończone projekty kapitałowe przyniosły 12,64% rocznie, pożyczki 9,35%, a obligacje 8,10%. Dwie pożyczki (0,68% zainwestowanych pieniędzy) zakończyły się ostateczną niewypłacalnością, ale 65% pieniędzy w trwających projektach jest opóźnione o ponad trzy miesiące, a 45% jest w windykacji lub sporze (30 czerwca 2026).

    Co zabezpiecza moją inwestycję?

    Kapitał nie jest zabezpieczony: jeśli projekt upadnie, można stracić wszystko. W przypadku pożyczek i obligacji zabezpieczenie ustala się dla każdego projektu i nie jest ono publicznie widoczne. Nie opisano wykupu ani funduszu rezerwowego.

    Czy mogę sprzedać przed terminem lub wypłacić pieniądze?

    Pieniądze pozostają w każdym projekcie do jego zakończenia, a wiele projektów jest opóźnionych. Na stronach publicznych nie opisano rynku wtórnego. Środki w portfelu można wypłacić za 1 € za wypłatę.

    Jakie opłaty ponoszę?

    Opłatę za sukces w wysokości 1% zainwestowanej kwoty (0,75% dla Black Première), tylko gdy projekt osiągnie lub przekroczy szacowany zwrot. Wypłaty kosztują po 1 €, a zasilenia kartą podlegają opłacie; otwarcie konta i zasilenia przelewem bankowym są bezpłatne.

    Dlaczego tak wiele projektów jest opóźnionych?

    Na dzień 30 czerwca 2026 aż 48 z 79 trwających projektów było opóźnionych o ponad trzy miesiące względem biznesplanu, głównie transakcje kapitałowe w budownictwie mieszkaniowym, a 37 było w windykacji lub sporze sądowym. Platforma publikuje ten podział; nie podaje jeszcze, ile zostanie odzyskane.

    Co się stanie, jeśli Walliance lub projekt upadnie?

    Udziały, pożyczki lub obligacje są w spółce projektowej, a środki pieniężne w Mangopay, oddzielnie od własnych pieniędzy Walliance. Jeśli projekt upadnie, inwestorzy kapitałowi są spłacani na końcu i mogą stracić wszystko. Nie ma zastosowania żaden system rekompensat.

    Ocena

    Ocena całkowita 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Oferowanie jakości 0
    Usługi i wsparcie 0
    Funkcjonalność 0
    Przezroczystość 0

    Opinie

    Sortuj wg:
    Najnowsze Najstarsze jako pierwsze Więcej polubień Więcej niechęci
    Sortuj wg oceny:
    Od najwyższego do najniższego Od najniższego do najwyższego

    Alternatywa dla Walliance

    Szybkość drenażu GB

    Nieruchomości Pożyczki dla MŚP
    Minimalna inwestycja €100
    Finansowane €81,43M

    Anaxago FR

    Nieruchomości Start-upy Pożyczki dla MŚP
    Regulowane
    Return Level Średni
    Risk Level Wysoki
    Risk Return Level
    Minimalna inwestycja €1000
    Finansowane €940,1M

    Bergfurst DE

    Nieruchomości
    Minimalna inwestycja €10
    Finansowane €192,29M

    bettervest GmbH DE

    Pożyczki dla MŚP Energia odnawialna
    Return Level Bardzo Wysokie
    Risk Level Bardzo Wysokie
    Risk Return Level
    Minimalna inwestycja €50
    Finansowane €30,0M

    Blend Network GB

    Nieruchomości
    Return Level Wysoki
    Risk Level Bardzo niewielka
    Risk Return Level
    Minimalna inwestycja €1000
    Finansowane €275,9M

    Bricksave GB

    Nieruchomości
    Return Level Niski
    Risk Level Bardzo Wysokie
    Risk Return Level
    Minimalna inwestycja €1000