Crowdfundingplatform

Walliance Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Italiaans vastgoedcrowdfundingplatform uit Trento: aandelen, leningen en obligaties in woningbouwprojecten vanaf € 500, vergund door de CONSOB. Afgeronde equity-transacties leverden 12,64% per jaar op, maar 65% van het geld in lopende projecten loopt meer dan 3 maanden achter (juni 2026).

Walliance - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Medium
Hoger betekent meer risico. Slechts 0,68% van het geld zit in definitieve wanbetaling, wat op zichzelf het risico op laag zou zetten. We zetten het één stap hoger, op gemiddeld, omdat 65% van het geld in lopende projecten meer dan drie maanden achterloopt en 45% in incasso of geschil zit (juni 2026), dus de verliezen zouden hoger kunnen uitvallen. Equity heeft geen zekerheid.
Return Level
Zeer hoge
Afgeronde equity-projecten leverden 12,64% per jaar op, gewogen naar bedrag, per 30 juni 2026; dit telt alleen afgeronde projecten, niet de 79 die nog lopen en waarvan de meeste achterlopen. Afgeronde leningen betaalden 9,35% en obligaties 8,10%.
Risk Return Level
Good
Een zeer hoog rendement tegenover een gemiddeld risico geeft een hoge verhouding. Het rendement van 12,64% telt alleen afgeronde projecten; nu de meeste lopende projecten achterlopen, zal het rendement over alle beleggingen waarschijnlijk lager zijn.

Walliance - Retouren en verliespercentages

Retouren
Capital gains: 12,64% Gewogen jaarlijks rendement op afgeronde en terugbetaalde equity-projecten, per 30 juni 2026, voor de Walliance-groep (met Lymo Finance). Afgeronde leningen betaalden 9,35% per jaar en obligaties 8,10%. Lopende projecten, de meeste te laat, zijn niet meegeteld.
Verliespercentages
Gerealiseerde verliezen: 0,68% Gefinancierd bedrag in twee leningen in definitieve wanbetaling (€ 1,41 miljoen) tegenover € 206,9 miljoen belegd in alle projecten, per 30 juni 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform. Nog openstaande verliezen in projecten in incasso zijn niet meegeteld.
Late leningen: 65,08% Aandeel van het geld in lopende projecten dat meer dan drie maanden achterloopt op het bedrijfsplan: € 56,8 miljoen van € 87,3 miljoen (48 van de 79 projecten), per 30 juni 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform.
Mislukte projecten: 45,29% Aandeel van het geld in lopende projecten in incasso of juridisch geschil: € 39,5 miljoen van € 87,3 miljoen (37 van de 79 projecten), per 30 juni 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform.
Wanbetalingspercentage: 20,00% Wanbetalingspercentage bij leningen voor 2025 volgens de Europese crowdfundingregels: 1 van de 5 leningen kwam in wanbetaling. 0 van de 2 in 2024. Geldt alleen voor leningen, niet voor equity of obligaties.

Walliance – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 9105 investeerders
207 gefinancierde projecten
206,9M EUR funded amount

Walliance – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Afgeronde equity-projecten leverden 12,64% per jaar op, afgeronde leningen 9,35% (30 juni 2026).
Publiceert elk halfjaar een gedetailleerde statustabel: late projecten, gevallen in incasso of geschil en definitieve wanbetalingen per product, gedateerd 30 juni 2026.
App voor iPhone en Android, en een succesfee die alleen wordt gerekend wanneer een project zijn geschatte rendement haalt.
Vergund onder de Europese crowdfundingregels door de CONSOB (besluit nr. 22878, 8 november 2023); € 130,2 miljoen aan kapitaal terugbetaald.
MINPUNTEN
65% van het geld in lopende projecten (€ 56,8 miljoen) loopt meer dan drie maanden achter en 45% zit in incasso of geschil (30 juni 2026).
De rendementen tellen alleen de 127 afgeronde projecten en laten de 79 nog lopende buiten beschouwing, de meeste te laat.
De zekerheid achter leningen en obligaties is niet te zien op de openbare pagina's, en het verhaal is niet gekwantificeerd.
Het geld blijft in elk project tot het eindigt, en elke opname uit de wallet kost sinds 1 december 2025 € 1.

Over Walliance

Wat het is

Walliance is een Italiaans crowdfundingplatform, gerund vanuit Trento, voor vastgoedontwikkelingsprojecten, vooral nieuwbouwwoningen in Italië, plus enkele projecten voor hernieuwbare energie. U kunt aandelen kopen in een projectvennootschap (equity), er geld aan lenen of haar obligaties kopen. Samen met het zusterplatform voor leningen Lymo Finance heeft de groep 207 projecten gefinancierd voor € 206,9 miljoen van 9.105 beleggers: € 52,4 miljoen in 108 equity-transacties, € 127,4 miljoen in 71 leningen en € 27,1 miljoen in 27 obligatietransacties (per 30 juni 2026). Er is € 130,2 miljoen aan kapitaal terugbetaald.

Hoe het werkt

U opent een rekening, doet een test waaruit blijkt dat u de risico's begrijpt, en kiest elk project. Een Standard-rekening belegt vanaf € 500; onder-31-jarigen kunnen beginnen met € 50, en Première-rekeningen vereisen € 5.000 of € 25.000 per belegging. Equity-beleggers worden betaald wanneer de woningen worden verkocht; leners en obligatiehouders ontvangen rente en kapitaal volgens het afgesproken schema. Alleen beleggers uit de EU kunnen beleggen. U kunt uw beleggingen online of in de app volgen.

Rendement

Bij afgeronde en terugbetaalde projecten leverden equity-transacties 12,64% per jaar op, gewogen naar bedrag. Afgeronde leningen betaalden 9,35% per jaar en obligaties 8,10% (per 30 juni 2026). Deze cijfers tellen alleen de 127 afgeronde projecten. Ze laten de 79 nog lopende projecten buiten beschouwing, waarvan de meeste te laat zijn, dus het gemiddelde over alle beleggingen zal waarschijnlijk lager uitvallen zodra die projecten eindigen.

Verliezen en wanbetaling

Twee leningen zijn geëindigd in definitieve wanbetaling, met € 1,41 miljoen gefinancierd: 0,68% van al het belegde geld, berekend uit de eigen cijfers van het platform. Maar vertragingen komen veel voor. Van € 87,3 miljoen in lopende projecten loopt € 56,8 miljoen (48 van de 79 projecten, 65%) meer dan drie maanden achter op het bedrijfsplan, en € 39,5 miljoen (37 projecten, 45%) zit in incasso of juridisch geschil. Equity wordt het hardst geraakt: 30 van de 36 lopende equity-transacties lopen meer dan drie maanden achter en 25 zitten in incasso of geschil. Van de 127 afgeronde projecten betaalden er 28 meer dan drie maanden te laat terug. Volgens de Europese regels voor leningen kwam 1 van de 5 leningen (20%) in 2025 in wanbetaling.

Wat uw geld beschermt

Equity-beleggingen hebben geen zekerheid: u bezit aandelen in de projectvennootschap en staat achter haar kredietverstrekkers, dus als een project mislukt kunt u alles verliezen. Bij leningen en obligaties wordt de zekerheid per project vastgesteld en is die niet te zien op de openbare pagina's, dus wat ze doorgaans dekt kan niet worden gezegd. Er wordt geen terugkoop of reservefonds beschreven. Het verhaal op de 37 projecten in incasso of geschil is niet gekwantificeerd.

Wie het runt en de vergunning

Het platform wordt gerund door Walliance Group SpA (Trento, btw-nummer IT02432640221). Het is opgenomen in het Europese register van crowdfundingdienstverleners bij CONSOB-besluit nr. 22878 van 8 november 2023. De groep exploiteert ook Lymo Finance en een vastgoedadvies- en directe beleggingsdienst. Beleggingen zijn niet gegarandeerd en worden niet gedekt door een depositogarantie of beleggerscompensatiestelsel.

Kosten

Een rekening openen en uw wallet opwaarderen per bankoverschrijving is gratis. Walliance rekent alleen een succesfee wanneer een project zijn geschatte jaarlijkse rendement haalt of overtreft: 1% van het belegde bedrag voor Standard- en Gold Première-rekeningen, 0,75% voor Black Première, ingehouden bij uitbetaling van kapitaal en rendement (aanbiedingen vanaf 17 november 2023). Sinds 1 december 2025 kost elke opname naar uw bank € 1, kosten voor opwaarderen met een kaart zijn van toepassing, en Mangopay kan tot € 30 per jaar rekenen op een inactieve wallet. Ontwikkelaars betalen een succesfee over het opgehaalde bedrag.

Uw geld terugkrijgen

Het geld blijft in elk project tot het eindigt: equity tot de woningen zijn verkocht, leningen en obligaties tot ze zijn terugbetaald. Nu 65% van het geld in lopende projecten meer dan drie maanden achterloopt, wachten veel beleggers langer dan gepland. Het platform beschrijft op zijn openbare pagina's geen secundaire markt.

Ons oordeel

Rendement: zeer hoog, met afgeronde equity-transacties die 12,64% per jaar opleverden; dit telt alleen afgeronde projecten. Risico: gemiddeld (hoger betekent meer risico): slechts 0,68% van het geld zit in definitieve wanbetaling, wat op zichzelf laag zou betekenen, maar 65% van het geld in lopende projecten loopt meer dan drie maanden achter en 45% zit in incasso of geschil, dus we zetten het één stap hoger, op gemiddeld, en de verliezen zouden hoger kunnen uitvallen. Rendement-risicoverhouding: hoog, omdat een zeer hoog rendement samengaat met een gemiddeld risico, al telt het rendement alleen afgeronde projecten en zal het rendement over alle beleggingen waarschijnlijk lager zijn.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Walliance Group SpA (Trento, btw-nummer IT02432640221) is opgenomen in het Europese register van crowdfundingdienstverleners bij CONSOB-besluit nr. 22878 van 8 november 2023, op grond van Verordening (EU) 2020/1503. Beleggingen worden niet gedekt door een depositogarantie of beleggerscompensatiestelsel.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Ja
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Mangopay, een vergunde instelling voor elektronisch geld. Elke belegger heeft een Mangopay-wallet: opwaarderen per bankoverschrijving is gratis, opwaarderen met een kaart kost iets, opnames kosten sinds 1 december 2025 € 1 per stuk, en Mangopay kan tot € 30 per jaar rekenen op een inactieve wallet.

Voor beleggers

Beperkingen: Alleen beleggers uit de EU, na een geschiktheidstoets waaruit minstens een voldoende begrip van de risico's blijkt. Standard-rekeningen beleggen vanaf € 500 per project, onder-31-jarigen vanaf € 50; Première Gold-rekeningen vereisen € 5.000 en Black-rekeningen € 25.000 per belegging.
Prijzen:
  • Investor fee: 1% succesfee over het belegde bedrag, alleen als het project zijn geschatte rendement haalt (0,75% voor Black Première)
  • Investor fee: EUR 1 per opname uit de wallet naar uw bankrekening, sinds 1 december 2025
  • Minimum investment: 500 EUR

    Walliance - Artikelen

    Video thumbnail for 🏰 Bouw je eigen Europese vastgoedimperium op… met je lunchgeld 🥪
    🏰 Bouw je eigen Europese vastgoedimperium op… met je lunchgeld 🥪
    Vandaag kun je al beginnen met slechts €100 — ongeveer de prijs van een lekker etentje — en met slechts een paar duizend euro een gediversifieerde va…
    Aug. 15.2026
    🏠 Real Estate Crowdfunding Returns Reach 15% Annually — While One Exit Delivered 61%
    European real estate crowdfunding is offering investors a growing range of opportunities, with advertised returns reaching 15% per year, total projec…
    Jul. 17.2026
    Video thumbnail for Nieuwe crowdfundingprojecten in vastgoed met een rendement tot 13%
    Nieuwe crowdfundingprojecten in vastgoed met een rendement tot 13%
    Ontdek meer dan 20 Europese crowdfundingprojecten op het gebied van vastgoed, updates over platforms, terugbetalingen, evenementen voor beleggers en …
    Jun. 11.2026

    Nuttige informatie

    Is Walliance gereguleerd?

    Ja. Walliance Group SpA is opgenomen in het Europese register van crowdfundingdienstverleners bij CONSOB-besluit nr. 22878 van 8 november 2023.

    Wie houdt mijn geld vast?

    Mangopay, een vergunde instelling voor elektronisch geld, in een wallet op uw naam. Zodra het is belegd, gaat uw geld als aandelen, lening of obligaties naar de projectvennootschap.

    Wat is de minimale inleg?

    € 500 per project met een Standard-rekening, € 50 voor beleggers onder de 31, en € 5.000 of € 25.000 voor Première Gold- en Black-rekeningen.

    Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

    Afgeronde equity-projecten leverden 12,64% per jaar op, leningen 9,35% en obligaties 8,10%. Twee leningen (0,68% van het belegde geld) eindigden in definitieve wanbetaling, maar 65% van het geld in lopende projecten loopt meer dan drie maanden achter en 45% zit in incasso of geschil (30 juni 2026).

    Wat beschermt mijn belegging?

    Equity heeft geen zekerheid: u kunt alles verliezen als een project mislukt. Bij leningen en obligaties wordt de zekerheid per project vastgesteld en niet openbaar getoond. Er wordt geen terugkoop of reservefonds beschreven.

    Kan ik vroegtijdig verkopen of opnemen?

    Uw geld blijft in elk project tot het eindigt, en veel projecten lopen achter. Op de openbare pagina's wordt geen secundaire markt beschreven. Geld in uw wallet kan worden opgenomen voor € 1 per opname.

    Welke kosten betaal ik?

    Een succesfee van 1% van het belegde bedrag (0,75% voor Black Première), alleen wanneer een project zijn geschatte rendement haalt of overtreft. Opnames kosten € 1 per stuk en opwaarderen met een kaart kost iets; een rekening openen en opwaarderen per bankoverschrijving is gratis.

    Waarom lopen zoveel projecten achter?

    Per 30 juni 2026 liepen 48 van de 79 lopende projecten meer dan drie maanden achter op hun bedrijfsplan, vooral equity-transacties in woningbouw, en zaten 37 in incasso of juridisch geschil. Het platform publiceert deze verdeling; het zegt nog niet hoeveel er zal worden verhaald.

    Wat gebeurt er als Walliance of een project failliet gaat?

    Uw aandelen, leningen of obligaties staan bij de projectvennootschap, en uw geld staat bij Mangopay, los van het eigen geld van Walliance. Als een project mislukt, worden equity-beleggers als laatste betaald en kunnen ze alles verliezen. Er geldt geen compensatiestelsel.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Alternatief voor Walliance

    Afvoersnelheid GB

    Onroerend goed MKB-leningen
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €81,43M

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    Bergfurst DE

    Onroerend goed
    Minimale investering €10
    Gefinancierd €192,29M

    bettervest GmbH DE

    MKB-leningen Hernieuwbare energie
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €50
    Gefinancierd €30,0M

    Blend Network GB

    Onroerend goed
    Return Level Hoog
    Risk Level Zeer laag
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €275,9M

    Bricksave GB

    Onroerend goed
    Return Level Laag
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000