Crowdfundingplatform

BLAST Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Franse startup-beleggingsclub met betaald lidmaatschap, sinds 2023 toegelaten door de AMF: na een jaarlijkse bijdrage van €1.500 tot €10.000 belegt u vanaf €500 per deal in Y Combinator-, late-fase- en Europese startups. €300 miljoen belegd door leden (oktober 2026).

BLAST - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Hoog
Hoger betekent meer risico. Blast publiceert geen cijfer over mislukte bedrijven, dus beleggers kunnen niet zien hoe vaak geld verloren gaat; platforms met goede resultaten publiceren die meestal wel. De staat van dienst toont alleen winnaars, de kop "winsten" is niet gedefinieerd en het exploitatiebedrijf deponeert geen jaarrekeningen.
Return Level
Zeer hoge
Blast mikt op tot 10 tot 15 keer het geld over 8 tot 10 jaar bij Y Combinator-seeddeals (oktober 2026). Dit zijn doelen; geselecteerde exits gaven vóór kosten 2,6 tot 8 keer terug, en er wordt geen portefeuillerendement gepubliceerd.
Risk Return Level
Medium
Bij startupaandelen laten we de winnaars zwaarder wegen dan de mislukkingen, waardoor risico-rendement op gemiddeld uitkomt, tussen hoog risico en zeer hoog rendement: zelfs als de helft van de bedrijven mislukt, kan een portefeuille het goed doen als enkele het tienvoudige van het geld opleveren. Startupaandelen zijn van nature hoog risico en hoog rendement, en exits duren jaren.

BLAST – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 4000 investeerders
250 gefinancierde projecten
300,0M EUR funded amount

BLAST – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Toegang tot Y Combinator-startups, zelden open voor Europese particuliere beleggers, naast late-fase- en Europese deals.
Geselecteerde exits gaven 3,3 keer (Groq), 2,6 keer (Flease) en 8 keer (Akka, eerste helft van 2026) terug, vóór kosten.
Een doorverkoopmarkt voor alleen leden voor Europese deals, waar volgens Blast meer dan €15 miljoen van eigenaar is gewisseld.
Sinds 21 augustus 2023 toegelaten door de Franse AMF als Europese crowdfundingaanbieder; openbare reviewscore 4,9 uit 5 (2.113 reviews, augustus 2026).
MINPUNTEN
Hoge, gelaagde kosten: €1.500 tot €10.000 lidmaatschap per jaar, 3% tot 5% per belegging, 1% tot 2% per jaar gedurende 5 tot 10 jaar en 20% van de winsten.
Er worden geen portefeuillerendement en geen mislukkingen gepubliceerd; de staat van dienst toont alleen winnaars en het cijfer van €24 miljoen aan "winsten" is niet gedefinieerd.
BLAST SAS had in augustus 2026 geen openbare jaarrekeningen gedeponeerd, ondanks €300 miljoen die via het bedrijf is belegd.
Het meeste geld werd in 2025 en 2026 belegd, tegenover houdperiodes van 3 tot 10 jaar, dus mislukkingen komen waarschijnlijk nog.
Geen einddatum; doorverkoop is beperkt tot andere leden en Europese deals, zonder beloofde koper.

Over BLAST

Wat het is

BLAST, ook Blast Club genoemd, is een Franse club met betaald lidmaatschap voor beleggen in startups, opgericht in 2022 en vanuit Parijs geleid door BLAST SAS. U moet een jaarlijks lidmaatschap betalen voordat u een deal kunt zien of eraan kunt deelnemen. Blast zegt dat zijn leden sinds 2023 €300 miljoen hebben belegd in meer dan 250 startups en dat meer dan 14.000 leden zich hebben geregistreerd (oktober 2026). Het getal 250 telt elk bedrijf in de Y Combinator-lichtingen waarin het belegt; onafhankelijke databanken registreren ongeveer 46 tot 48 afzonderlijke beleggingen.

Hoe het werkt

U kiest een lidmaatschapsniveau, van €1.500 per jaar (Bronze) tot €10.000 (Diamond); de bijdrage kan niet worden gebruikt om te beleggen. Daarna belegt u vanaf €500 per deal, tot een limiet die door uw niveau wordt bepaald: Bronze staat €2.000 per deal en €10.000 per jaar toe, Diamond heeft geen limiet. Elke deal loopt via een eigen Franse holdingvennootschap, dus u bezit aandelen in dat vehikel, niet rechtstreeks in de startup. Er zijn vier programma's: jonge Y Combinator-bedrijven (seed en Series A), grote bedrijven in een late fase vóór een beursgang en Europese startups van seed tot Series B.

Rendement

Blast publiceert geen rendement voor de hele portefeuille. Het toont streefmultiples per programma: 10 tot 15 keer het geld over 8 tot 10 jaar voor Y Combinator-seeddeals, 10 tot 12 keer voor Series A, 2 tot 5 keer voor bedrijven in een late fase en 3 tot 10 keer voor Europese startups. Dit zijn doelen, geen resultaten. Het toont ook geselecteerde deals: Groq gaf 3,3 keer het geld terug (104% per jaar), Flease 2,6 keer (34% per jaar) en Akka 8 keer (exit voltooid in de eerste helft van 2026), alles vóór kosten, belastingen en valuta-effecten; Blaxel wordt op papier gewaardeerd op 6,8 keer. De homepage claimt €24 miljoen aan "door leden gegenereerde winsten" (in augustus 2026 was dat €14 miljoen), zonder te zeggen wat er wordt geteld. Tegenover €300 miljoen belegd is dat ongeveer 8% in totaal, niet per jaar, berekend op basis van de eigen cijfers van het platform.

Verliezen en wanbetalingen

Blast publiceert geen cijfer over mislukte of afgewaardeerde bedrijven. De portefeuillepagina markeert drie exits en geen mislukkingen onder ongeveer 69 genoemde bedrijven. Dat is geen realistisch beeld voor jonge startups, waarvan er gewoonlijk veel mislukken. Het meeste geld werd in 2025 en 2026 belegd, terwijl de genoemde houdperiodes 3 tot 10 jaar zijn, dus mislukkingen liggen waarschijnlijk nog voor ons en zijn nog niet te kennen.

Wat uw geld beschermt

Niets beschermt uw geld. U bezit aandelen in een holdingvehikel dat een minderheidsbelang in een jong bedrijf houdt, zonder onderpand, terugkoop, verzekering of compensatieregeling; het platform waarschuwt zelf dat het belangrijkste risico is dat u alles verliest wat u belegt. Uw stem- en informatierechten worden via het vehikel uitgeoefend, niet rechtstreeks in het bedrijf. Geld dat op belegging wacht, wordt gehouden door de betalingsinstelling Lemonway, niet door Blast. Reeds betaalde kosten worden niet terugbetaald als een bedrijf failliet gaat.

Wie erachter zit en de vergunning

BLAST SAS (Parijs, ondernemingsnummer 915 236 640, opgericht op 5 juli 2022) is toegelaten door de Franse marktautoriteit, de AMF, als crowdfundingdienstverlener onder de EU-crowdfundingregels (nr. FP-2023-12, sinds 21 augustus 2023), met een paspoort voor België en Luxemburg. Het wordt geleid door Anthony Bourbon (president) en Samuel Guez (algemeen directeur). In augustus 2026 waren er geen openbare jaarrekeningen voor het bedrijf gedeponeerd, hoewel het honderden miljoenen euro's van ledengeld beheert. In juli 2024 beschreef de Franse financiële pers een kapitaalronde van €30 miljoen grotendeels als een verkoop van aandelen door oprichters, waarop Blast een commissie van 9% verdiende. Er is geen optreden van een toezichthouder bekend. Openbare reviewscore 4,9 uit 5 (2.113 reviews, augustus 2026).

Kosten

De kosten komen in vier lagen. Het jaarlijkse lidmaatschap kost €1.500 tot €10.000. Elke belegging draagt een eenmalige structureringsvergoeding van 5% (Bronze en Silver), 4% (Gold en Platinum) of 3% (Diamond). Het beleggingsvehikel betaalt 1% tot 2% per jaar aan Blast gedurende 5 tot 10 jaar, afhankelijk van de startup. Blast neemt ook 20% van elke winst wanneer aandelen worden verkocht. Voor een Bronze-lid dat in het eerste jaar €2.000 belegt, is alleen het lidmaatschap al €1.500. Kosten op de doorverkoopmarkt worden niet genoemd.

Uw geld terugkrijgen

Meestal kunt u niet eruit wanneer u wilt. Er is geen einddatum; geld komt alleen terug wanneer het bedrijf wordt verkocht of naar de beurs gaat, of wanneer u aan een ander lid verkoopt. Blast beheert een doorverkoopmarkt voor alleen leden voor Europese deals; het zegt dat daar meer dan €15 miljoen van eigenaar is gewisseld (zonder datum), maar belooft niet dat u een koper vindt. Aandeelhoudersovereenkomsten staan doorverkoop na vijf jaar toe. Reken op 5 tot 10 jaar wachten.

Ons oordeel

Rendement: zeer hoog — de doelen gaan tot 15 keer het geld en sommige deals hebben 2,6 tot 8 keer opgeleverd, maar er wordt geen resultaat voor de hele portefeuille gepubliceerd. Risico: hoog (hoger betekent meer risico) — er worden geen faalcijfers gepubliceerd, de staat van dienst toont alleen winnaars, het uitgelichte winstcijfer is niet gedefinieerd en het bedrijf deponeert geen jaarrekeningen. Risico-rendement: gemiddeld — bij startupaandelen laten we de winnaars zwaarder wegen dan de mislukkingen, wat het tussen hoog risico en zeer hoog rendement plaatst; zelfs als de helft van de bedrijven mislukt, kan een portefeuille het goed doen als enkele het tienvoudige van het geld opleveren.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: BLAST SAS (Parijs, RCS 915 236 640) is toegelaten door de Franse Autorité des Marchés Financiers (AMF) als crowdfundingdienstverlener onder Verordening (EU) 2020/1503, nr. FP-2023-12, sinds 21 augustus 2023, voor het plaatsen van aandelen via projecteigenaren of special purpose vehicles en het doorgeven van orders, met een paspoort voor België en Luxemburg. Geen depositogarantie- of beleggerscompensatieregeling dekt beleggingsverliezen.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Ja
Betalingsprovider: Lemonway, een Franse betalingsinstelling met een vergunning van de ACPR (nr. 16568), houdt het geld van leden vast; Blast treedt op als zijn betalingsdiensten-agent (nr. 730073) en houdt zelf geen klantengeld vast. Eenmaal belegd gaat het geld naar het holdingvehikel van de deal.

Voor beleggers

Beperkingen: Alleen betalende leden (€1.500 tot €10.000 per jaar). Minimum €500 per deal; limieten per deal en per jaar hangen af van het niveau, van €2.000 per deal en €10.000 per jaar (Bronze) tot onbeperkt (Diamond). Vooral inwoners van Frankrijk, met een paspoort voor België en Luxemburg; Franse belastingvoordelen gelden alleen voor Franse belastingplichtigen.
Prijzen:
  • Inschrijvingskosten: EUR 1 500 per jaar voor het Bronze-lidmaatschap, tot €10.000 voor Diamond; kan niet worden belegd
  • Investor fee: 5% eenmalige structureringsvergoeding per belegging (Bronze, Silver); 4% Gold, Platinum; 3% Diamond
  • Administratieve taken: 2% per jaar, 1% tot 2%, in rekening gebracht bij het beleggingsvehikel gedurende 5 tot 10 jaar
  • Investor fee: 20% van de vermogenswinst wanneer aandelen worden verkocht, alleen bij winst
  • Minimum investment: 500 EUR

    BLAST - Artikelen

    Top advantages of startup investing for European investors
    Discover the advantages of startup investing for European investors. Unlock potential returns and diversify your portfolio with insights from recent …
    Mei. 01.2026
    Video thumbnail for 🇪🇺 Nieuws over Europese aandelen-crowdfunding: meer dan 20 start-ups, grote exits en updates van platforms
    🇪🇺 Nieuws over Europese aandelen-crowdfunding: meer dan 20 start-ups, grote exits en updates van platforms
    In dit artikel ontdek je meer dan 20 Europese start-ups en groeibedrijven waarin je al vanaf een paar honderd euro kunt investeren – van opkomende in…
    Apr. 29.2026

    Nuttige informatie

    Is BLAST gereguleerd?

    Ja. BLAST SAS is toegelaten door de Franse marktautoriteit, de AMF, als Europese crowdfundingaanbieder (nr. FP-2023-12, sinds 21 augustus 2023), met een paspoort voor België en Luxemburg. Regulering beschermt u niet tegen het verliezen van geld op een bedrijf.

    Wie houdt mijn geld vast?

    Lemonway, een Franse betalingsinstelling met een vergunning van de ACPR, houdt het geld van leden vast; Blast treedt op als zijn agent. Zodra u belegt, gaat uw geld naar een holdingvehikel voor die deal, dat de aandelen van de startup koopt.

    Wat is de minimale inleg?

    €500 per deal, maar pas na het betalen van een jaarlijks lidmaatschap van minstens €1.500. De kleinste uitgave in het eerste jaar is dus €2.000.

    Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

    Er wordt geen portefeuillerendement gepubliceerd. Geselecteerde deals gaven vóór kosten 2,6 tot 8 keer het geld terug (Groq, Flease, Akka), en Blaxel wordt op papier gewaardeerd op 6,8 keer. Er worden geen mislukkingen of afwaarderingen gepubliceerd. Het meeste van de €300 miljoen werd in 2025 en 2026 belegd, dus resultaten zijn nog jaren weg.

    Wat dekt mijn belegging?

    Niets. U bezit aandelen in een holdingvehikel met een minderheidsbelang in een jong bedrijf, zonder onderpand, terugkoop, verzekering of compensatieregeling. Als het bedrijf failliet gaat, kunt u alles verliezen, en reeds betaalde kosten worden niet terugbetaald.

    Kan ik vroegtijdig verkopen?

    Alleen aan een ander lid op de doorverkoopmarkt voor alleen leden, die Europese deals dekt; een koper wordt niet beloofd. Aandeelhoudersovereenkomsten staan doorverkoop na vijf jaar toe. Anders komt geld alleen terug wanneer het bedrijf wordt verkocht of naar de beurs gaat.

    Welke kosten betaal ik?

    Een jaarlijks lidmaatschap van €1.500 tot €10.000; een eenmalige structureringsvergoeding van 3% tot 5% per belegging, naar niveau; 1% tot 2% per jaar in rekening gebracht bij het holdingvehikel gedurende 5 tot 10 jaar; en 20% van elke winst wanneer aandelen worden verkocht.

    Wat gebeurt er als BLAST of een bedrijf dat ik heb gesteund failliet gaat?

    Als een bedrijf failliet gaat, worden aandeelhouders als laatste betaald en krijgen ze meestal niets. Uw aandelen worden per deal gehouden via een apart vehikel, niet door Blast zelf, maar geen compensatieregeling dekt verliezen, en Blast deponeert geen openbare jaarrekeningen die de eigen financiële kracht tonen.

    Wat zijn de "€24 miljoen aan door leden gegenereerde winsten"?

    Een cijfer op de homepage, vóór inkomstenbelasting, zonder definitie of datum; het steeg van €14 miljoen in augustus 2026. Blast zegt niet of het contant geld uit exits, papieren winsten of verkopen tussen leden telt. Tegenover €300 miljoen belegd is het ongeveer 8% in totaal.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Alternatief voor BLAST

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    BacktoWork IT

    Start-ups
    Minimale investering €500

    Capital Cell ES

    Start-ups
    Gereguleerd
    Return Level Hoog
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level Medium
    Minimale investering €500
    Gefinancierd €85,0M

    Companisto DE

    Start-ups
    Gereguleerd
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level Medium
    Minimale investering €250
    Gefinancierd €396,12M

    Republic europe (ex Seedrs) GB

    Start-ups
    Gereguleerd
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level Medium
    Minimale investering €20
    Gefinancierd €3358,12M

    Crowdcube GB

    Start-ups
    Gereguleerd
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level Medium
    Minimale investering €10
    Gefinancierd €1798,99M