Crowdfundingplatform

CITESIA Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Klein Frans platform met AMF-vergunning dat via obligaties vanaf €1.000 aan vastgoedontwikkelaars uitleent, gemiddeld tegen 10% per jaar: €63,4 miljoen in 67 projecten sinds 2019, nog geen verlies definitief, maar 13,9% van al het uitgeleende geld is in gebreke.

CITESIA - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Laag
Hoger betekent meer risico. Er is nog geen definitief verlies (0%), wat op zichzelf het laagste niveau is, zeer laag. We zetten het een stap hoger, op laag, omdat ongeveer 13,9% van al het uitgeleende geld is in gebreke (meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures), nieuwe leningen zijn opgedroogd en de exploitant is verliesgevend. Het niveau berust op de eigen telling van definitieve verliezen door het platform; de achterstallige leningen zijn dus een waarschuwing: de verliezen kunnen uiteindelijk ruim boven 0% uitkomen. Het hoge aandeel in gebreke wijst op zwakke controles van de kasstroom van leners; het definitieve verlies van 0% zou wijzen op goede waardering en verhaal van zekerheden, maar er is nog geen mislukt project afgesloten.
Return Level
Hoog
Een gewogen gemiddelde contractrente van 10% per jaar op alle projecten sinds 2019 (15 juli 2026). Het is de rente die in de obligaties is vastgelegd, niet wat beleggers hebben ontvangen.
Risk Return Level
Good
Een hoog rendement voor het risico dat de eigen cijfers van het platform tonen. Die cijfers tellen geen verlies totdat het definitief is, dus het grote aandeel geld dat te laat is, is het belangrijkste om in de gaten te houden.

CITESIA - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 10,00% Gemiddelde rente die is vastgelegd in de obligaties van alle 67 projecten sinds 2019, gewogen naar bedrag (15 juli 2026). Geen gerealiseerd rendement: veel projecten zijn te laat. Het platform adverteert met een doel van 9% tot 13% per jaar vóór belasting.
Verliespercentages
Wanbetalingspercentage: 13,90% Geld in projecten die meer dan zes maanden te laat zijn (9 projecten, €6,19 miljoen) of in insolventieprocedures (5 projecten, €2,62 miljoen), als aandeel van alle sinds 2019 uitgeleende €63,4 miljoen, 15 juli 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform. Ongeveer 43% van het nog openstaande geld.
Te late leningen: 18,31% Al het geld dat te laat is (inclusief 0 tot 6 maanden) of in insolventieprocedures, €11,6 miljoen, als aandeel van alle sinds 2019 uitgeleende €63,4 miljoen, 15 juli 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform. 56% van het nog openstaande geld.
Gerealiseerde verliezen: 0,00% De risicokosten van het platform: definitief afgeschreven verliezen, afgezet tegen al het sinds 2019 uitgeleende geld (15 juli 2026). Geen enkel verlies is nog definitief; projecten die te laat zijn en insolventieprocedures worden niet meegeteld totdat een verlies definitief is.

CITESIA – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
67 gefinancierde projecten
63,4M EUR funded amount

CITESIA – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Vergunning van de Franse toezichthouder AMF onder de EU-crowdfundingregels (FP-2023-24, 8 november 2023).
Publiceert gedetailleerde jaarlijkse indicatoren: rentes, projectstatussen, geld dat te laat is en teruggehaalde bedragen (bijgewerkt op 15 juli 2026).
Gewogen gemiddelde contractrente van 10% per jaar sinds 2019, met 0% beleggings- en beheerkosten.
43 van de 67 projecten zijn volledig terugbetaald (€40,1 miljoen), en de obligaties kunnen worden aangehouden in een PEA-PME.
Sinds 2019 is geen project geëindigd met een definitief verlies, en bij de projecten in insolventie is verhaal gaande: tot nu toe €1,11 miljoen kapitaal en €533.483 rente teruggekomen (15 juli 2026).
MINPUNTEN
Ongeveer 13,9% van al het uitgeleende geld (€8,8 miljoen) was op 15 juli 2026 in gebreke, wat wijst op zwakke controles van de vraag of de kasstroom van projecten de obligaties kan terugbetalen.
Als ook kortere vertragingen worden meegeteld, was 18,3% van al het uitgeleende geld, en 56% van wat nog openstaat, te laat of in insolventieprocedures (15 juli 2026).
Het verliescijfer van 0% en het rendement "na risico" van 10% tellen geen verlies totdat het definitief is, en verbergen dus geld dat te laat is.
Geen standaardzekerheid, reservefonds of terugkoop; bij projecten in insolventieprocedures is tot nu toe slechts ongeveer 30% teruggekomen.
Nieuwe leningen zijn opgedroogd: 18 projecten in 2022, 3 in 2025, en minimaal €1.000 per project.
De exploitant is klein en verliesgevend: de omzet daalde in 2024 met 30% tot €490.800, met een nettoverlies van €131.800.

Over CITESIA

Wat het is

CITESIA is een klein Parijs platform waar u uitleent aan Franse vastgoedontwikkelaars en vastgoedhandelaren door obligaties te kopen. Het bedrijf is in 2017 opgericht en financierde zijn eerste project in 2019. Op 15 juli 2026 had het €63,4 miljoen gefinancierd in 67 projecten, waarvan er 43 volledig zijn terugbetaald. Nieuwe leningen zijn sterk afgenomen: in 2022 werden 18 projecten gefinancierd, in 2023 13, in 2024 11 en in 2025 3.

Hoe het werkt

Elk project haalt geld op via obligaties die worden uitgegeven door een voor dat project opgerichte vennootschap. U schrijft in vanaf €1.000 per project, tegen een vaste rente. Kapitaal en rente worden meestal samen aan het einde betaald, na 12 tot 36 maanden (gemiddeld ongeveer 22 maanden). Projecten kunnen worden verlengd als een verkoop of bouwwerkzaamheden vertraging oplopen. De obligaties kunnen worden aangehouden in een Frans belastingmantel PEA-PME. De site is alleen in het Frans.

Rendement

Het platform meldt een gewogen gemiddelde rente van 10% per jaar op alle projecten sinds 2019 (15 juli 2026) en adverteert met een doel van 9% tot 13% per jaar vóór belasting, niet gegarandeerd. De rentes zijn in de loop van de tijd gestegen, van 7% in 2019 tot 11,1% voor projecten uit 2024 en 10,6% voor 2025. Dit is de rente die in de obligaties is vastgelegd, niet wat beleggers daadwerkelijk hebben ontvangen. Het platform toont ook een rendement "na risico" van 10%, gelijk aan het maximaal mogelijke, omdat het geen verlies telt totdat het definitief is; met veel projecten die te laat zijn, toont dit niet wat beleggers werkelijk hebben verdiend.

Verliezen en wanbetalingen

Ongeveer 13,9% van al het ooit uitgeleende geld is in gebreke: op 15 juli 2026 waren 9 projecten (€6,19 miljoen nog verschuldigd) meer dan zes maanden te laat en 5 projecten (€2,62 miljoen) in insolventieprocedures, van €63,4 miljoen gefinancierd (berekend uit de eigen cijfers van het platform). Afgezet tegen de nog openstaande €20,7 miljoen is dat ongeveer 43%. Als we 5 projecten die 0 tot 6 maanden te laat zijn (€2,80 miljoen) meetellen, was 18,3% van al het uitgeleende geld, en 56% van wat nog openstaat, te laat of in procedures.

Toch meldt het platform 0% risicokosten: het telt een verlies pas wanneer het definitief is, en geen enkel project is nog afgesloten met een verlies. Dus 0% betekent "nog geen verlies definitief", niet "geen problemen". De verliezen kunnen uiteindelijk hoger uitvallen. Van de 43 reeds terugbetaalde projecten zijn er 16 te laat terugbetaald.

Hoe wij deze cijfers lezen: zoveel geld in gebreke wijst op zwakke controles van de vraag of de projecten van de ontwikkelaars genoeg kasstroom opleveren om op tijd terug te betalen. Een definitief verlies van 0% zou wijzen op goed gewaardeerde en verhaalde zekerheden, maar er is nog geen mislukt project afgesloten en tot nu toe is slechts ongeveer 30% teruggekomen bij de projecten in insolventieprocedures, dus dat moet nog blijken.

Wat uw geld afdekt

Er is geen standaardzekerheid. Het platform noemt geen hypotheek, garantie of trust die elk project heeft; eventuele zekerheden worden per project vastgelegd in de documenten van elk aanbod, en het platform stelt dat de uitgever geen kapitaalbescherming biedt. Er is geen reservefonds, geen terugkoop en geen verzekering voor beleggers. Als een project mislukt, probeert CITESIA eerst een akkoord (een verlenging van zes maanden of een nieuw schema) en gebruikt dan een incassobureau en de handelsrechtbank. Bij de 5 projecten in insolventieprocedures is tot nu toe €1,11 miljoen van de €3,74 miljoen uitgeleend teruggekomen (ongeveer 30%), plus €533.483 aan rente. In gewone woorden: u bent afhankelijk van elke ontwikkelaar die zijn project afmaakt en verkoopt, met weinig erachter als dat niet lukt.

Wie erachter zit en de vergunning

CITESIA SAS (Parijs, SIREN 832 340 129, aandelenkapitaal €200.000) heeft een vergunning van de Franse toezichthouder AMF als crowdfundingdienstverlener onder de EU-crowdfundingregels, nummer FP-2023-24, sinds 8 november 2023. Als CITESIA zou ophouden te werken, is een ander bedrijf (CAPSENS) aangewezen om de bestaande obligaties te beheren. Het geld loopt via Mangopay, een op de site genoemde betalingspartner. Het bedrijf is klein: in 2024 daalde de omzet met 30% tot €490.800 en leed het een nettoverlies van €131.800.

Kosten

Beleggers betalen 0% beleggingskosten en 0% beheerkosten, volgens de homepage (oktober 2026). Het platform wordt betaald door de ontwikkelaars. In Frankrijk wordt rente belast, wat verlaagt wat u overhoudt.

Uw geld terugkrijgen

Er is geen markt om uw obligaties aan andere beleggers te verkopen. Uw geld zit vast tot het project terugbetaalt, wat bij projecten die te laat zijn veel langer kan duren dan gepland. De EU-crowdfundingregels geven niet-professionele beleggers een kennistest en een bedenktijd van vier dagen voordat zij beleggen.

Ons oordeel

Rendement: hoog — een gewogen gemiddelde contractrente van 10% per jaar sinds 2019. Risico: laag (hoger betekent meer risico) — er is nog geen definitief verlies (0%), wat op zichzelf het laagste niveau is, zeer laag; we zetten het een stap hoger, op laag, omdat ongeveer 13,9% van al het uitgeleende geld in gebreke is (meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures), nieuwe leningen zijn opgedroogd en de exploitant verliesgevend is; het niveau berust op de eigen telling van definitieve verliezen door het platform, de achterstallige leningen zijn dus een waarschuwing en de verliezen kunnen uiteindelijk hoger uitvallen dan 0%. Het hoge aandeel in gebreke wijst op zwakke controles van de kasstroom van projecten; het definitieve verlies van 0% zou wijzen op goed gewaardeerde zekerheden, maar er is nog geen mislukt project afgesloten. Risico-rendement: hoog — een hoog rendement voor het risico zoals gemeten door de eigen cijfers van het platform, die geld dat te laat maar nog niet verloren is buiten beschouwing laten.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Vergunning van de Franse toezichthouder AMF (Autorité des marchés financiers) als crowdfundingdienstverlener onder Verordening (EU) 2020/1503, nummer FP-2023-24, sinds 8 november 2023. Exploitant: CITESIA SAS, Parijs, SIREN 832 340 129. Beleggingen worden niet gedekt door een depositogarantie of beleggerscompensatieregeling.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Mangopay, op de site van het platform genoemd als betalingspartner (oktober 2026).

Voor beleggers

Beperkingen: Particulieren en bedrijven, niet-professionele en professionele beleggers, vanaf €1.000 per project. Niet-professionele beleggers leggen een kennistest af en hebben een bedenktijd van vier dagen.
Minimum investment: 1000 EUR

Nuttige informatie

Is CITESIA gereguleerd?

Ja. CITESIA SAS heeft een vergunning van de Franse toezichthouder AMF als crowdfundingdienstverlener onder de EU-regels, nummer FP-2023-24, sinds 8 november 2023.

Wie houdt mijn geld aan?

Betalingen worden afgehandeld door Mangopay, de op de site genoemde betalingspartner. Zodra het is belegd, wordt uw geld uitgeleend aan de obligatie-uitgevende vennootschap van het project.

Wat is de minimale inleg?

€1.000 per project.

Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

De gewogen gemiddelde rente op alle projecten sinds 2019 is 10% per jaar (15 juli 2026). Nog geen verlies is definitief, maar ongeveer 13,9% van al het uitgeleende geld is in gebreke: meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures. Inclusief kortere vertragingen is 18,3% te laat.

Wat dekt mijn belegging af?

Er is geen standaardzekerheid: het platform noemt geen hypotheek of garantie die elk project heeft en zegt dat de uitgever geen kapitaalbescherming biedt. Er is geen reservefonds of terugkoop. Bij de 5 projecten in insolventieprocedures is tot nu toe ongeveer 30% van het uitgeleende geld teruggekomen.

Kan ik eerder verkopen of opnemen?

Nee. Er is geen secundaire markt. Het geld zit vast tot het project terugbetaalt, meestal 12 tot 36 maanden, en langer als projecten te laat zijn.

Welke kosten betaal ik?

De homepage adverteert met 0% beleggingskosten en 0% beheerkosten. Ontwikkelaars betalen het platform. Rente wordt in Frankrijk belast.

Wat gebeurt er als CITESIA of een ontwikkelaar failliet gaat?

Als een ontwikkelaar faalt, onderhandelt CITESIA en gebruikt dan een incassobureau en de rechtbanken; de resultaten tot nu toe zijn traag en gedeeltelijk. Als CITESIA zelf zou ophouden, is een ander bedrijf (CAPSENS) aangewezen om de bestaande obligaties te beheren. Geen enkele compensatieregeling dekt beleggers.

Waarom toont CITESIA 0% verliezen als zoveel projecten te laat zijn?

Omdat het een verlies pas telt wanneer het definitief is. Op 15 juli 2026 was €8,8 miljoen (13,9% van al het uitgeleende geld) meer dan zes maanden te laat of in insolventieprocedures, maar er was nog niets afgeschreven. De verliezen kunnen uiteindelijk hoger uitvallen dan 0%.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor CITESIA

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

Blend Network GB

Onroerend goed
Return Level Hoog
Risk Level Zeer laag
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €275,9M

Bricksave GB

Onroerend goed
Return Level Laag
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €1000

Brickstarter EE

Onroerend goed
Minimale investering €50