Crowdfundingplatform

Concrete Investing Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Italiaans platform sinds 2018 dat vanaf 5.000 € aandelen verkoopt in vastgoedprojecten in Milaan. Vergunning van de Consob; 86,2 miljoen € in 45 projecten en 25 verkopen met een mediaan van 10,81% per jaar, maar 5 van de 20 onverkochte projecten lopen vertraging op of zijn mislukt.

Concrete Investing - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Laag
Hoger betekent meer risico. Het ene mislukte project is 2,32% van het geïnvesteerde geld, wat op zichzelf het laagste niveau, zeer laag, zou betekenen. Wij zetten het één niveau hoger, op laag, omdat 5 van de 20 onverkochte projecten vertraging oplopen of zijn mislukt, er geen definities of terugvorderingscijfers worden gepubliceerd en de openbare beoordeling 1,7 uit 5 is.
Return Level
Hoog
Afgeronde verkopen betaalden een mediaan van 10,81% per jaar in contanten (21% in totaal) bij 25 projecten. Het cijfer is vóór kosten en belasting en laat onverkochte projecten buiten beschouwing.
Risk Return Level
Good
Op basis van de eigen cijfers van het platform: een hoog contant rendement op afgeronde verkopen bij een laag aandeel mislukt geld. Let op: het rendement telt alleen verkopen die al hebben plaatsgevonden, en de projecten met vertraging kunnen het totaalresultaat nog verlagen.

Concrete Investing - Retouren en verliespercentages

Retouren
Capital gains: 10,81% Mediaan van het jaarlijkse rendement, in contanten uitbetaald, bij de 25 verkochte of gedeeltelijk verkochte projecten (21% in totaal), homepage, zonder datum, gelezen in oktober 2026. Vóór de instapkosten en belasting, en exclusief de 20 onverkochte projecten, waarvan er vijf vertraging oplopen of zijn mislukt. Verwachte rendementen op nieuwe projecten worden geadverteerd met 10% tot 15% per jaar.
Verliespercentages
Wanbetalingspercentage: 2,32% Eén project als in gebreke aangemerkt (Lepontina 7-9, 2,0 miljoen €) als aandeel van de geïnvesteerde 86,2 miljoen €, per 24 oktober 2026; berekend op basis van de eigen cijfers van het platform. Het bedrijf erachter werd in 2025 insolvent. Er wordt geen definitie van wanbetaling gepubliceerd.
Meer dan zes maanden vertraging: 9,29% Vier projecten (8,0 miljoen €) liggen meer dan zes maanden achter op hun verwachte looptijd, als aandeel van de geïnvesteerde 86,2 miljoen €, per 24 oktober 2026; berekend op basis van de eigen cijfers van het platform.

Concrete Investing – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 18000 investeerders
45 gefinancierde projecten
86,2M EUR funded amount

Concrete Investing – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
25 afgeronde verkopen hebben 58,2 miljoen € in contanten terugbetaald met een mediaan van 10,81% per jaar (21% in totaal).
Op 25 oktober 2023 door de Consob erkend onder de Europese crowdfundingregels, als een van de eerste drie Italiaanse platforms; geen optreden van een toezichthouder gevonden.
De projectlijst toont welke projecten meer dan zes maanden vertraging hebben of in gebreke zijn, met de opgehaalde bedragen.
MINPUNTEN
5 van de 20 onverkochte projecten (10,0 miljoen €) lopen vertraging op of zijn mislukt, en het bedrijf achter Lepontina 7-9 werd in 2025 insolvent (per 24 oktober 2026).
Geen definitie van wanbetaling, geen verlies- of terugvorderingscijfers en geen datum bij de cijfers op de homepage; de pagina van het mislukte project zegt nog steeds dat het normaal verloopt.
Geen secundaire markt, geen prikbord en geen terugbetalingsdatum: het geld zit vast tot het gebouw is verkocht, bij projecten met vertraging al vier jaar of langer.
Openbare beoordeling 1,7 uit 5 (40 beoordelingen, juli 2026), met klachten over vertragingen en slechte communicatie.
Minimaal 5.000 € per project en een Italiaanse fiscale code vereist; niets geeft de aandelen zekerheid.

Over Concrete Investing

Wat het is

Concrete Investing is een Italiaans crowdfundingplatform voor vastgoed, sinds 2018 beheerd door Concrete S.r.l. in Milaan. Het verkoopt aandelen in bedrijven die zijn opgericht om één vastgoedproject te bouwen en te verkopen, bijna allemaal in Milaan. Het toont 45 projecten die zijn gefinancierd met 86,2 miljoen €, waarvan er 25 verkocht of gedeeltelijk verkocht zijn, en 58,2 miljoen € dat aan beleggers is terugbetaald (homepage, zonder datum, gelezen in oktober 2026). Ongeveer een derde van het geld komt van professionele beleggers; het telt 20.000 geregistreerde gebruikers met een gemiddelde portefeuille van 42.000 €.

Hoe het werkt

U leent niet uit. U koopt aandelen in het bedrijf achter één project, vanaf 5.000 € in stappen van 1.000 €. Een trustkantoor, Be Trust Fiduciaria, houdt de aandelen voor u aan. Er is geen rente, geen dividend tijdens de wachttijd en geen terugbetalingsdatum: het geld komt in één keer terug wanneer het voltooide gebouw is verkocht, het bedrijf zijn bank terugbetaalt en wat overblijft wordt verdeeld. Het platform geeft verwachte looptijden van 12 tot 48 maanden per project. Automatisch beleggen is er niet.

Rendement

Bij de 25 verkochte of gedeeltelijk verkochte projecten was het middelste (mediane) resultaat 21% in totaal, oftewel 10,81% per jaar (homepage, zonder datum, gelezen in oktober 2026). Dit is geld dat daadwerkelijk is uitbetaald, vóór de instapkosten en de Italiaanse belasting. Het laat de 20 projecten buiten beschouwing die nog niet verkocht zijn, waaronder de vijf die vertraging oplopen of zijn mislukt, dus het houdt geen rekening met verliezen. Het platform maakt reclame met verwachte rendementen van 10% tot 15% per jaar op nieuwe projecten. De werkelijke looptijden bij afgeronde verkopen liepen uiteen van 12 tot 54 maanden.

Verliezen en wanbetaling

Eén project, Lepontina 7-9 (2,0 miljoen €), staat als in gebreke aangemerkt: de bouwlocatie is in beslag genomen door een Milanese magistraat en het bedrijf erachter werd in 2025 insolvent, maar de projectpagina beschrijft de looptijd nog steeds als normaal verlopend. Dat is 2,32% van al het geïnvesteerde geld (berekend op basis van de eigen cijfers van het platform). Vier andere projecten, met 8,0 miljoen € of 9,29% van het geïnvesteerde geld, liggen meer dan zes maanden achter op hun verwachte looptijd. Dus 5 van de 20 projecten die nog niet verkocht zijn, lopen vertraging op of zijn mislukt (per 24 oktober 2026). Er is nog niets afgeschreven, en het platform publiceert geen definitie van wanbetaling of vertraging, geen verliescijfer en geen terugvorderingscijfer. Beleggers geven het een openbare beoordeling van 1,7 uit 5 (40 beoordelingen, juli 2026), vooral vanwege lange vertragingen, slechte communicatie en het ontbreken van een uitweg.

Wat uw geld zekerheid geeft

Niets geeft uw geld zekerheid. U bezit aandelen, geen lening, dus er is geen hypotheek, geen garantie, geen terugkoop, geen reservefonds en geen verzekering. Als een project mislukt, worden eerst de bank en de andere schuldeisers betaald en de aandeelhouders meestal als laatste. Uw bescherming is van een andere aard: totdat een aanbod sluit, wacht uw geld op een geblokkeerde rekening bij een financiële tussenpersoon en hebt u zeven dagen om u terug te trekken; daarna houdt het trustkantoor uw aandelen aan in uw belang. Het platform publiceert verwachte vastgoedwaarden (899 miljoen € in totaal), maar geen onafhankelijke taxatie voor beleggers. In gewone woorden: u deelt in de winst als het gebouw goed verkoopt, en u kunt alles verliezen als dat niet zo is.

Wie erachter zit en de vergunning

Concrete S.r.l. (btw-nummer 10097930969, Milaan) heeft sinds 25 oktober 2023 een vergunning van Italiës financiëlemarkttoezichthouder, Consob, als Europese crowdfundingdienstverlener (besluit 22859), als een van de eerste drie Italiaanse platforms die deze vergunning kregen. Het was sinds 24 april 2018 geregistreerd als equity-crowdfundingportaal. Er is geen optreden van een toezichthouder tegen het bedrijf gevonden. De jaarrekeningen worden gedeponeerd in het Italiaanse handelsregister.

Kosten

Voor beleggers is er één vergoeding: instapkosten van 1% tot 2,75% van het geïnvesteerde bedrag, eenmalig in rekening gebracht bij het inschrijven, afhankelijk van het project (augustus 2026).

Uw geld terugkrijgen

U kunt niet vroegtijdig verkopen. Er is geen secundaire markt en geen prikbord waar beleggers kunnen handelen, en geen terugbetalingsdatum. Uw geld blijft in het project tot het gebouw is verkocht, wat bij de projecten met vertraging al vier jaar of langer heeft geduurd.

Ons oordeel

Rendement: hoog — afgeronde verkopen betaalden een mediaan van 10,81% per jaar in contanten uit. Risico: laag (hoger betekent meer risico) — het ene mislukte project is 2,32% van het geïnvesteerde geld, wat op zichzelf het laagste niveau, zeer laag, zou zijn; wij zetten het risico één niveau hoger, op laag, omdat vijf van de 20 onverkochte projecten vertraging oplopen of zijn mislukt, er niets over projecten met vertraging of terugvorderingen wordt gedefinieerd of gepubliceerd, en de openbare beoordeling 1,7 uit 5 is. Rendement-risicoverhouding: hoog op basis van deze cijfers, maar het rendement telt alleen verkopen die al hebben plaatsgevonden, niet de projecten met vertraging en de mislukte projecten.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Concrete S.r.l. (btw-nummer 10097930969, Milaan) heeft een vergunning van de Italiaanse financiëlemarkttoezichthouder (Consob) als Europese crowdfundingdienstverlener op grond van Verordening (EU) 2020/1503, besluit 22859 van 25 oktober 2023, voor het ontvangen en doorgeven van orders en het plaatsen van effecten zonder vaste plaatsingsverplichting. Daarvoor was het een geregistreerd equity-crowdfundingportaal (vanaf 24 april 2018). Beleggingen vallen onder geen enkele vergoedingsregeling.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Niet bij naam bekendgemaakt. Inschrijvingen worden per bankoverschrijving betaald op een geblokkeerde rekening bij een door het platform gekozen financiële tussenpersoon en blijven daar tot het aanbod sluit. De aandelen worden daarna voor de belegger aangehouden door Be Trust Fiduciaria S.r.l., een trustkantoor.

Voor beleggers

Beperkingen: Volwassenen en bedrijven met een Italiaanse fiscale code, wat het platform in de praktijk beperkt tot Italiaanse belastingresidenten; de site is alleen in het Italiaans. Beleggers vullen een vragenlijst over kennis en ervaring in, een jaar geldig; een belegger die als onvoldoende deskundig wordt beoordeeld, mag toch beleggen.
Minimum investment: 5000 EUR

Nuttige informatie

Is Concrete Investing gereguleerd?

Ja. Concrete S.r.l. heeft sinds 25 oktober 2023 een vergunning van Italiës financiëlemarkttoezichthouder, Consob, als Europese crowdfundingdienstverlener (besluit 22859). Dit beschermt u niet tegen verliezen op de projecten.

Wie houdt mijn geld aan?

Totdat een aanbod sluit, wacht uw geld op een geblokkeerde rekening bij een financiële tussenpersoon die het platform niet noemt. Daarna gaat het naar het projectbedrijf, en het trustkantoor Be Trust Fiduciaria houdt uw aandelen voor u aan.

Wat is de minimale investering?

5.000 € per project, in stappen van 1.000 €, zoals vermeld op de projectpagina's. Er is geen maximum.

Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

De 25 verkochte of gedeeltelijk verkochte projecten betaalden een mediaan van 10,81% per jaar (21% in totaal). Eén project (2,0 miljoen €, 2,32% van het geïnvesteerde geld) is in gebreke en vier (8,0 miljoen €) liggen meer dan zes maanden achter (24 oktober 2026). Er is nog niets afgeschreven.

Wat geeft mijn investering zekerheid?

Niets. U bezit aandelen in het projectbedrijf, geen lening, dus er is geen hypotheek, garantie of terugkoop; als een project mislukt, worden de aandeelhouders als laatste betaald en kunnen ze alles verliezen. Het trustkantoor dat uw aandelen aanhoudt en de geblokkeerde rekening voordat een aanbod sluit beschermen hoe uw geld wordt aangehouden, niet de waarde ervan.

Kan ik vroegtijdig verkopen of opnemen?

Nee. Er is geen secundaire markt, geen prikbord en geen terugbetalingsdatum; het geld komt pas terug wanneer het gebouw is verkocht. U kunt binnen zeven dagen na inschrijving annuleren.

Welke kosten betaal ik?

Eenmalige instapkosten van 1% tot 2,75% van het geïnvesteerde bedrag, afhankelijk van het project.

Wat gebeurt er als Concrete of een ontwikkelaar failliet gaat?

Als een projectbedrijf omvalt, zoals Lepontina 7-9 in 2025, worden de schuldeisers vóór de aandeelhouders betaald en krijgt u mogelijk weinig of niets terug. Als het platform zou omvallen, zouden uw aandelen nog steeds door het trustkantoor worden aangehouden, maar het opvolgen van de projecten zou moeilijker zijn.

Wat is er gebeurd met Lepontina 7-9?

De bouwlocatie is in beslag genomen door een Milanese magistraat en het bedrijf erachter werd in 2025 insolvent. Het platform merkt het aan als in gebreke, maar de projectpagina beschrijft de looptijd nog steeds als normaal verlopend. Er is geen terugvorderingscijfer gepubliceerd.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor Concrete Investing

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

Blend Network GB

Onroerend goed
Return Level Hoog
Risk Level Zeer laag
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €275,9M

Bricksave GB

Onroerend goed
Return Level Laag
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €1000

Brickstarter EE

Onroerend goed
Minimale investering €50