Platforma crowdfundingowa

Concrete Investing Opinie 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Dodaj recenzję
Włoska platforma od 2018 r. sprzedająca od 5 000 € udziały w inwestycjach deweloperskich w Mediolanie. Zezwolenie Consob; 86,2 mln € w 45 projektach i 25 sprzedażach z medianą 10,81% rocznie, ale 5 z 20 niesprzedanych projektów jest opóźnionych lub nieudanych.

Concrete Investing - Przegląd ryzyka i zwrotu

Risk Level
Niski
Wyższe oznacza większe ryzyko. Jedna nieudana inwestycja to 2,32% zainwestowanych pieniędzy, co samo w sobie oznaczałoby najniższy poziom, bardzo niski. Podnosimy je o jeden poziom, do niskiego, ponieważ 5 z 20 niesprzedanych inwestycji jest opóźnionych lub nieudanych, nie publikuje się definicji ani danych o odzyskach, a publiczna ocena wynosi 1,7 na 5.
Return Level
Wysoki
Zakończone sprzedaże wypłaciły medianę 10,81% rocznie w gotówce (21% łącznie) w 25 inwestycjach. Wartość jest przed opłatami i podatkiem i pomija inwestycje niesprzedane.
Risk Return Level
Good
Według danych samej platformy: wysoki zwrot w gotówce z zakończonych sprzedaży przy niskim udziale nieudanych pieniędzy. Należy pamiętać, że zwrot obejmuje tylko sprzedaże, które już się odbyły, a opóźnione inwestycje mogą jeszcze obniżyć wynik ogólny.

Concrete Investing - Zwroty i wskaźniki strat

Zwroty
Capital gains: 10,81% Medianowy roczny zwrot wypłacony w gotówce z 25 inwestycji sprzedanych lub częściowo sprzedanych (21% łącznie), strona główna, bez daty, odczytana w październiku 2026 r. Przed opłatą wejściową i podatkiem, bez 20 niesprzedanych inwestycji, z których pięć jest opóźnionych lub nieudanych. Oczekiwane zwroty w nowych projektach są reklamowane na poziomie od 10% do 15% rocznie.
Wskaźniki strat
Wskaźnik niewypłacalności: 2,32% Jedna inwestycja oznaczona jako niewypłacalna (Lepontina 7-9, 2,0 mln €) jako udział w zainwestowanych 86,2 mln €, stan na 24 października 2026 r.; obliczone na podstawie danych samej platformy. Jej spółka stała się niewypłacalna w 2025 r. Definicja niewypłacalności nie jest publikowana.
Opóźnienie ponad sześć miesięcy: 9,29% Cztery inwestycje (8,0 mln €) opóźnione o ponad sześć miesięcy względem przewidywanego okresu utrzymywania, jako udział w zainwestowanych 86,2 mln €, stan na 24 października 2026 r.; obliczone na podstawie danych samej platformy.

Concrete Investing – Statystyki platformy 2026

Informacje zaktualizowane o godz.: 03 Lis 2026
Liczba inwestorów 18000 inwestorzy
45 finansowane projekty
86,2M EUR funded amount

Concrete Investing – Zalety i wady

Zalety
25 zakończonych sprzedaży zwróciło 58,2 mln € w gotówce z medianą 10,81% rocznie (21% łącznie).
Zezwolenie Consob na podstawie europejskich przepisów o finansowaniu społecznościowym z 25 października 2023 r., jedna z pierwszych trzech włoskich platform; nie znaleziono działań organu nadzoru.
Lista projektów pokazuje, które inwestycje są opóźnione o ponad sześć miesięcy lub niewypłacalne, wraz z zebranymi kwotami.
WADY
5 z 20 niesprzedanych inwestycji (10,0 mln €) jest opóźnionych lub nieudanych, a spółka stojąca za Lepontina 7-9 stała się niewypłacalna w 2025 r. (stan na 24 października 2026 r.).
Brak definicji niewypłacalności, danych o stratach i odzyskach oraz daty przy danych ze strony głównej; strona nieudanego projektu nadal podaje, że przebiega normalnie.
Brak rynku wtórnego, tablicy ogłoszeń i terminu spłaty: pieniądze są zablokowane do sprzedaży budynku, w opóźnionych projektach już cztery lata lub dłużej.
Publiczna ocena 1,7 na 5 (40 opinii, lipiec 2026 r.), ze skargami na opóźnienia i słabą komunikację.
Minimum 5 000 € na projekt i wymagany włoski kod podatkowy; nic nie zabezpiecza udziałów.

Informacje o Concrete Investing

Czym jest

Concrete Investing to włoska platforma finansowania społecznościowego nieruchomości, prowadzona od 2018 r. przez Concrete S.r.l. w Mediolanie. Sprzedaje udziały w spółkach powołanych do zbudowania i sprzedaży jednej inwestycji deweloperskiej, prawie wszystkich w Mediolanie. Pokazuje 45 inwestycji sfinansowanych kwotą 86,2 mln €, z czego 25 sprzedanych lub częściowo sprzedanych, oraz 58,2 mln € zwróconych inwestorom (strona główna, bez daty, odczytana w październiku 2026 r.). Około jedna trzecia pieniędzy pochodzi od inwestorów profesjonalnych; platforma podaje 20 000 zarejestrowanych użytkowników i średni portfel w wysokości 42 000 €.

Jak to działa

Inwestor nie udziela pożyczki. Kupuje udziały w spółce stojącej za jedną inwestycją, od 5 000 € co 1 000 €. Spółka powiernicza Be Trust Fiduciaria przechowuje udziały w imieniu inwestora. Nie ma odsetek, dywidendy w czasie oczekiwania ani terminu spłaty: pieniądze wracają jednorazowo, gdy ukończony budynek zostanie sprzedany, spółka spłaci bank, a reszta zostanie podzielona. Platforma podaje przewidywane okresy utrzymywania od 12 do 48 miesięcy w zależności od projektu. Nie ma automatycznego inwestowania.

Zwroty

W przypadku 25 inwestycji sprzedanych lub częściowo sprzedanych środkowy (medianowy) wynik wyniósł łącznie 21%, czyli 10,81% rocznie (strona główna, bez daty, odczytana w październiku 2026 r.). To gotówka faktycznie wypłacona, przed opłatą wejściową i włoskim podatkiem. Nie obejmuje 20 inwestycji jeszcze niesprzedanych, w tym pięciu opóźnionych lub zakończonych niepowodzeniem, więc nie uwzględnia strat. Platforma reklamuje oczekiwane zwroty od 10% do 15% rocznie w nowych projektach. Rzeczywiste okresy utrzymywania przy zakończonych sprzedażach wynosiły od 12 do 54 miesięcy.

Straty i niewypłacalność

Jedna inwestycja, Lepontina 7-9 (2,0 mln €), jest oznaczona jako niewypłacalna: jej teren budowy został zajęty przez mediolańskiego sędziego, a spółka za nią stojąca stała się niewypłacalna w 2025 r., choć strona projektu nadal opisuje okres utrzymywania jako przebiegający normalnie. To 2,32% wszystkich zainwestowanych pieniędzy (obliczone na podstawie danych samej platformy). Cztery kolejne inwestycje, z kwotą 8,0 mln € czyli 9,29% zainwestowanych pieniędzy, są opóźnione o ponad sześć miesięcy względem przewidywanego okresu utrzymywania. Zatem 5 z 20 niesprzedanych inwestycji jest opóźnionych lub zakończyło się niepowodzeniem (stan na 24 października 2026 r.). Dotąd niczego nie odpisano, a platforma nie publikuje definicji niewypłacalności ani opóźnienia, danych o stratach ani danych o odzyskach. Inwestorzy wystawiają jej publiczną ocenę 1,7 na 5 (40 opinii, lipiec 2026 r.), głównie z powodu długich opóźnień, słabej komunikacji i braku możliwości wyjścia.

Co zabezpiecza pieniądze

Nic nie zabezpiecza pieniędzy. Inwestor posiada udziały, a nie pożyczkę, więc nie ma hipoteki, gwarancji, odkupu, funduszu rezerwowego ani ubezpieczenia. Jeśli inwestycja się nie powiedzie, najpierw spłacani są bank i inni wierzyciele, a udziałowcy zwykle na końcu. Ochrona ma inny charakter: do zamknięcia oferty pieniądze czekają na zablokowanym rachunku w pośredniku finansowym, a inwestor ma siedem dni na odstąpienie; potem spółka powiernicza przechowuje udziały w interesie inwestora. Platforma publikuje oczekiwane wartości nieruchomości (łącznie 899 mln €), ale nie niezależną wycenę dla inwestorów. Mówiąc wprost: inwestor uczestniczy w zysku, jeśli budynek dobrze się sprzeda, i może stracić wszystko, jeśli nie.

Kto za tym stoi i licencja

Concrete S.r.l. (numer VAT 10097930969, Mediolan) ma zezwolenie włoskiego nadzorcy rynków finansowych, Consob, jako europejski dostawca usług finansowania społecznościowego od 25 października 2023 r. (decyzja 22859), jako jedna z pierwszych trzech włoskich platform, które otrzymały tę licencję. Od 24 kwietnia 2018 r. była zarejestrowana jako portal finansowania społecznościowego w formie udziałów. Nie znaleziono żadnych działań organu nadzoru wobec niej. Jej sprawozdania finansowe są składane we włoskim rejestrze przedsiębiorców.

Opłaty

Dla inwestorów jest jedna opłata: opłata wejściowa w wysokości od 1% do 2,75% zainwestowanej kwoty, pobierana jednorazowo przy zapisie, zależnie od projektu (sierpień 2026 r.).

Odzyskanie pieniędzy

Nie można sprzedać wcześniej. Nie ma rynku wtórnego ani tablicy ogłoszeń, na której inwestorzy mogliby handlować, ani terminu spłaty. Pieniądze pozostają w inwestycji do sprzedaży budynku, co w przypadku opóźnionych projektów trwa już cztery lata lub dłużej.

Nasza ocena

Zwrot: wysoki — zakończone sprzedaże wypłaciły medianę 10,81% rocznie w gotówce. Ryzyko: niskie (wyższe oznacza większe ryzyko) — jedna nieudana inwestycja to 2,32% zainwestowanych pieniędzy, co samo w sobie oznaczałoby najniższy poziom, bardzo niski; podnosimy ryzyko o jeden poziom, do niskiego, ponieważ pięć z 20 niesprzedanych inwestycji jest opóźnionych lub zakończyło się niepowodzeniem, nic w sprawie opóźnionych projektów ani odzysków nie jest zdefiniowane ani opublikowane, a publiczna ocena wynosi 1,7 na 5. Relacja zwrotu do ryzyka: wysoka według tych danych, ale zwrot obejmuje tylko sprzedaże, które już się odbyły, a nie projekty opóźnione i nieudane.

Regulacja

Licencja / Regulacje: Concrete S.r.l. (numer VAT 10097930969, Mediolan) ma zezwolenie włoskiego nadzorcy rynków finansowych (Consob) jako europejski dostawca usług finansowania społecznościowego na podstawie rozporządzenia (UE) 2020/1503, decyzja 22859 z 25 października 2023 r., na przyjmowanie i przekazywanie zleceń oraz plasowanie papierów wartościowych bez gwarancji objęcia. Wcześniej była zarejestrowanym portalem finansowania społecznościowego w formie udziałów (od 24 kwietnia 2018 r.). Inwestycje nie są objęte żadnym systemem rekompensat.

Funkcjonalność

Autoinvest: Nie
Ocena oferty: Nie
Rynek wtórny: Nie
Dostawca płatności: Nie podano z nazwy. Zapisy opłaca się przelewem na zablokowany rachunek w pośredniku finansowym wybranym przez platformę, gdzie środki pozostają do zamknięcia oferty. Udziały przechowuje następnie w imieniu inwestora Be Trust Fiduciaria S.r.l., spółka powiernicza.

Dla inwestorów

Ograniczenia: Osoby pełnoletnie i firmy z włoskim kodem podatkowym, co w praktyce ogranicza platformę do włoskich rezydentów podatkowych; serwis jest tylko po włosku. Inwestorzy wypełniają kwestionariusz wiedzy i doświadczenia, ważny przez rok; inwestor oceniony jako niemający wystarczającej wiedzy może mimo to inwestować.
Minimum investment: 5000 EUR

Przydatne informacje

Czy Concrete Investing jest regulowana?

Tak. Concrete S.r.l. ma zezwolenie włoskiego nadzorcy rynków finansowych, Consob, jako europejski dostawca usług finansowania społecznościowego od 25 października 2023 r. (decyzja 22859). Nie chroni to inwestora przed stratami na projektach.

Kto przechowuje moje pieniądze?

Do zamknięcia oferty pieniądze czekają na zablokowanym rachunku w pośredniku finansowym, którego platforma nie wymienia z nazwy. Następnie trafiają do spółki inwestycji, a spółka powiernicza Be Trust Fiduciaria przechowuje udziały w imieniu inwestora.

Jaka jest minimalna inwestycja?

5 000 € na projekt, co 1 000 €, jak podano na stronach projektów. Nie ma maksimum.

Jakie zwroty i jakie straty dotąd?

25 inwestycji sprzedanych lub częściowo sprzedanych wypłaciło medianę 10,81% rocznie (21% łącznie). Jedna inwestycja (2,0 mln €, 2,32% zainwestowanych pieniędzy) jest niewypłacalna, a cztery (8,0 mln €) są opóźnione o ponad sześć miesięcy (24 października 2026 r.). Dotąd niczego nie odpisano.

Co zabezpiecza moją inwestycję?

Nic. Inwestor posiada udziały w spółce inwestycji, a nie pożyczkę, więc nie ma hipoteki, gwarancji ani odkupu; jeśli projekt się nie powiedzie, udziałowcy są spłacani na końcu i mogą stracić wszystko. Spółka powiernicza przechowująca udziały oraz zablokowany rachunek przed zamknięciem oferty chronią sposób przechowywania pieniędzy, a nie ich wartość.

Czy mogę sprzedać lub wypłacić pieniądze wcześniej?

Nie. Nie ma rynku wtórnego, tablicy ogłoszeń ani terminu spłaty; pieniądze wracają dopiero po sprzedaży budynku. Można odstąpić w ciągu siedmiu dni od zapisu.

Jakie opłaty ponoszę?

Jednorazową opłatę wejściową w wysokości od 1% do 2,75% zainwestowanej kwoty, zależnie od projektu.

Co się stanie, jeśli Concrete lub deweloper upadnie?

Jeśli spółka inwestycji upadnie, jak Lepontina 7-9 w 2025 r., jej wierzyciele są spłacani przed udziałowcami i można odzyskać niewiele lub nic. Gdyby upadła platforma, udziały nadal przechowywałaby spółka powiernicza, ale śledzenie projektów byłoby trudniejsze.

Co stało się z Lepontina 7-9?

Jej teren budowy został zajęty przez mediolańskiego sędziego, a spółka za nią stojąca stała się niewypłacalna w 2025 r. Platforma oznacza ją jako niewypłacalną, ale strona projektu nadal opisuje okres utrzymywania jako przebiegający normalnie. Nie opublikowano danych o odzyskach.

Ocena

Ocena całkowita 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Oferowanie jakości 0
Usługi i wsparcie 0
Funkcjonalność 0
Przezroczystość 0

Opinie

Sortuj wg:
Najnowsze Najstarsze jako pierwsze Więcej polubień Więcej niechęci
Sortuj wg oceny:
Od najwyższego do najniższego Od najniższego do najwyższego

Alternatywa dla Concrete Investing

Szybkość drenażu GB

Nieruchomości Pożyczki dla MŚP
Minimalna inwestycja €100
Finansowane €81,43M

Anaxago FR

Nieruchomości Start-upy Pożyczki dla MŚP
Regulowane
Return Level Średni
Risk Level Wysoki
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000
Finansowane €940,1M

Bergfurst DE

Nieruchomości
Minimalna inwestycja €10
Finansowane €192,29M

Blend Network GB

Nieruchomości
Return Level Wysoki
Risk Level Bardzo niewielka
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000
Finansowane €275,9M

Bricksave GB

Nieruchomości
Return Level Niski
Risk Level Bardzo Wysokie
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000

Brickstarter EE

Nieruchomości
Minimalna inwestycja €50