Crowdfundingplatform

Stomea Ervaringen

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Frans vastgoedobligatieplatform sinds 2023, leent aan ontwikkelaars in korte projecten van 3 tot 15 maanden, vanaf 100 €. Met AMF-vergunning; 42,9 mln € uitgeleend in 96 projecten tegen gemiddeld 10,58 %, tot nu toe geen verlies (oktober 2026).

Stomea - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Zeer laag
Hoger betekent meer risico. Het niveau berust op de verliezen tot nu toe: er is er geen geboekt, wat op zichzelf het laagste niveau geeft, zeer laag, en Stomea stelt dat elk project zekerheid heeft (een hypotheek, een fiducie of een garantie, afhankelijk van de deal). Houd er rekening mee dat het platform zijn wanbetalingscategorieën niet definieert en op een drie jaar oude portefeuille al 11,75 % van het openstaande kapitaal meer dan zes maanden achterstand heeft of in een procedure zit, dus dit niveau kan veranderen.
Return Level
Hoog
Projecten sinds 2023 hebben een gemiddelde contractuele rentevoet van 10,58 % per jaar, gewogen naar omvang, vóór belasting (2 oktober 2026). Recente projecten betalen ongeveer 10,7 % tot 10,8 %.
Risk Return Level
Zeer laag
Een hoge contractrente (10,58 %) op korte vastgoedleningen die elk zekerheid hebben, tegenover een zeer laag risiconiveau op basis van wat tot nu toe bekend is. De portefeuille is jong, dus de projecten met vertraging hebben nog niet laten zien wat er wordt teruggevorderd.

Stomea - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 10,58% Gemiddelde rentevoet op de 96 projecten die sinds 2023 zijn gefinancierd, gewogen naar omvang, vóór belasting (prestatietabel, 2 oktober 2026). Een contractrente, geen rendement na verliezen; dezelfde tabel toont een gemiddeld rendement van 10,64 %, onverklaard. Tot nu toe 2,04 miljoen € rente betaald.
Verliespercentages
Gerealiseerde verliezen: 0,00% Geen enkel project als definitief verlies geboekt, op 42,9 miljoen € uitgeleend sinds 2023 (prestatietabel, 2 oktober 2026). Verlies is niet gedefinieerd en er worden geen terugvorderingen gepubliceerd; één project is in een gerechtelijke procedure en vier hebben meer dan zes maanden achterstand.
Wanbetalingspercentage: 5,11% Kapitaal met meer dan zes maanden achterstand (1,47 mln €, vier leningen uit 2024) of in een collectieve of gerechtelijke procedure (0,72 mln €, één lening uit 2023), als aandeel van de 42,9 miljoen € uitgeleend; 2 oktober 2026, berekend uit de eigen cijfers van het platform. Gelijk aan 11,75 % van de nog openstaande 18,66 miljoen €.
Openstaand kapitaal buiten schema: 20,70% 3,87 miljoen € van de nog openstaande 18,66 miljoen € is te laat (tot zes maanden: 1,67 mln €, vijf leningen uit 2025; meer dan zes maanden: 1,47 mln €) of in een procedure (0,72 mln €), per 2 oktober 2026; berekend uit de eigen cijfers van het platform. Het totaal is dat van het platform zelf; de afgeronde delen tellen iets lager op.

Stomea – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 3000 investeerders
96 gefinancierde projecten
42,9M EUR funded amount

Stomea – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Publiceert een prestatietabel met bedragen en aantallen projecten per status en per jaar, bijgewerkt op 2 oktober 2026.
Projecten sinds 2023 hebben een gemiddelde contractrente van 10,58 % per jaar, en 53 van de 96 projecten (19,75 miljoen €) zijn volledig terugbetaald.
Sinds 23 mei 2023 vergund door de Franse AMF (FP-2023-4); het exploiterende bedrijf rapporteerde een nettowinst van 358.000 € over 2025.
Geen kosten voor beleggers, een minimum van 100 € en korte looptijden van 3 tot 15 maanden per project.
MINPUNTEN
2,19 miljoen € (5,11 % van de uitleningen, 11,75 % van het openstaande kapitaal) heeft meer dan zes maanden achterstand of is in een gerechtelijke procedure, en vijf andere leningen hebben tot zes maanden achterstand (2 oktober 2026).
Geen definities van achterstand, wanbetaling of verlies, geen cijfers over terugvordering, en twee verschillende cijfers voor het gemiddelde rendement (10,58 % en 10,64 %) in dezelfde tabel.
De zekerheid op elk project is nog niet getest: er is geen terugvordering gemeld op de vijf leningen met meer dan zes maanden achterstand of in een procedure, en er wordt geen algemene loan-to-value gepubliceerd.
Geen secundaire markt en geen automatisch beleggen; uw geld blijft in elk project tot het wordt terugbetaald.
Een jong, klein platform: eerste projecten in 2023 en 42,9 miljoen € uitgeleend; openbare beoordeling 3,9 uit 5 op basis van slechts 12 beoordelingen (augustus 2026).

Over Stomea

Wat het is

Stomea is een klein Frans vastgoedcrowdfundingplatform gevestigd bij Lyon. Beleggers lenen aan projectontwikkelaars en vastgoedhandelaren in heel Frankrijk door obligaties te kopen, vanaf 100 €. Het financierde zijn eerste projecten in 2023. De prestatietabel toont 42,9 miljoen € uitgeleend in 96 projecten, waarvan 53 projecten (19,75 miljoen €) volledig zijn terugbetaald (bijgewerkt op 2 oktober 2026). De homepage meldt meer dan 3.000 geregistreerde beleggers (oktober 2026).

Hoe het werkt

Elk project haalt geld op via een obligatie-uitgifte. U kiest zelf de projecten; er is geen automatisch beleggen. De looptijden zijn kort, 3 tot 15 maanden per project, en leningen uit 2025 en 2026 lopen gemiddeld ongeveer 8,5 maanden, gewogen naar omvang. Afhankelijk van het project wordt de rente regelmatig of in één bedrag aan het einde betaald, en uw kapitaal komt terug op de afgesproken datum. U bent geldschieter, geen eigenaar: als het vastgoed in waarde stijgt, ontvangt u alleen uw rente. Op de rente wordt voor inwoners van Frankrijk 30 % belasting ingehouden.

Rendement

Projecten sinds 2023 hebben een gemiddelde rentevoet van 10,58 % per jaar, gewogen naar omvang (prestatietabel, 2 oktober 2026). Dit is de rente die in de obligatiecontracten staat, vóór belasting, geen rendement gemeten na eventuele verliezen. Dezelfde tabel toont een iets ander 'gemiddeld gewogen rendement' van 10,64 % zonder het verschil uit te leggen. De rentes zijn per jaar licht gestegen: 10,37 % voor leningen uit 2023, 10,66 % voor 2024, 10,71 % voor 2025 en 10,83 % voor 2026. Tot nu toe is 2,04 miljoen € aan rente aan beleggers betaald. De homepage toont nu een historisch gemiddeld rendement van 11 %.

Verliezen en wanbetaling

Tot nu toe is geen enkel project als definitief verlies geboekt (2 oktober 2026). Maar een deel van het geld is te laat. Vijf projecten waarvoor nog 2,19 miljoen € verschuldigd is, hebben meer dan zes maanden achterstand of zijn in een gerechtelijke procedure: vier leningen uit 2024 (1,47 miljoen €) met meer dan zes maanden achterstand, en één lening uit 2023 (720.000 €, niets terugbetaald) in een collectieve of gerechtelijke procedure. Dat is 5,11 % van al het uitgeleende geld, of 11,75 % van de nog openstaande 18,66 miljoen € (berekend uit de eigen cijfers van het platform). Vijf andere leningen uit 2025 (1,67 miljoen €) hebben tot zes maanden achterstand, dus ongeveer een vijfde van het openstaande kapitaal loopt niet volgens schema.

Stomea definieert niet wat het als achterstallig, in wanbetaling of verloren telt, en publiceert geen cijfers over terugvordering. Het platform is jong en de leningen zijn kort, dus weinig probleemgevallen zijn al afgerond, en de verliezen kunnen uiteindelijk hoger uitvallen dan nul.

Wat uw geld beveiligt

Stomea stelt dat elk project zekerheid heeft, gekozen passend bij de deal: een hypotheek, een fiducie (het vastgoed of de aandelen die in trust voor de uitleners worden gehouden), een persoonlijke borgstelling of een garantie op eerste verzoek van een moedermaatschappij. Het stelt ook duidelijk dat het kapitaal ondanks deze zekerheid niet gegarandeerd is. De details van elk project, inclusief hoeveel er wordt geleend ten opzichte van de waarde van het vastgoed, staan bij elk aanbod, dat geregistreerde gebruikers kunnen zien; er wordt geen algemene loan-to-value-cijfer gepubliceerd. Er is geen terugkoop, reservefonds of vergoedingsregeling, en er is nog geen terugvordering gemeld. In gewone woorden: elke lening heeft zekerheid achter zich, maar die zekerheid is nog niet getest op een mislukt project.

Wie erachter zit en de vergunning

Het platform wordt beheerd door Blocks SAS, handelend onder de naam Stomea (SIREN 912 098 787, handelsregister Lyon), opgericht op 1 april 2022 met 150.000 € aandelenkapitaal en een klein team van drie tot vijf mensen. Het heeft sinds 23 mei 2023 een vergunning van de Franse marktautoriteit, de AMF, als crowdfundingdienstverlener onder de EU-crowdfundingverordening (nummer FP-2023-4). Er is geen waarschuwing of optreden van een toezichthouder tegen het bedrijf gevonden. Het bedrijf rapporteerde een nettowinst van 358.000 € over 2025 en 140.000 € over 2024; het publiceert geen gecontroleerde jaarrekening. Capsens, dat het technische platform levert, wordt in de voorwaarden genoemd om het beheer over te nemen als Stomea stopt met handelen.

Kosten

Beleggers betalen geen kosten: de homepage vermeldt 0 € kosten voor de belegger. Stomea wordt betaald door de ontwikkelaars en publiceert niet hoeveel. Op rente betalen inwoners van Frankrijk de forfaitaire belasting van 30 %.

Uw geld terugkrijgen

U kunt niet vroegtijdig verkopen. Er is geen secundaire markt, en het platform waarschuwt dat de obligaties illiquide zijn. Uw geld komt terug wanneer de ontwikkelaar terugbetaalt, wat bij projecten met vertraging meer dan zes maanden na de afgesproken datum heeft geduurd. Contant geld op uw betaalrekening kan worden opgenomen.

Ons oordeel

Rendement: hoog — projecten sinds 2023 hebben een gemiddelde contractrente van 10,58 % per jaar. Risico: zeer laag (hoger betekent meer risico) — er is nog niets verloren, en Stomea stelt dat elk project zekerheid heeft. Toch zijn de wanbetalingscategorieën niet gedefinieerd en heeft 11,75 % van het openstaande kapitaal op een jonge portefeuille al meer dan zes maanden achterstand of is het in een procedure, dus de verliezen kunnen uiteindelijk hoger uitvallen dan nul. Risico-rendement: zeer hoog — een hoge contractrente op korte, gedekte vastgoedleningen tegenover een tot nu toe zeer laag risiconiveau, op een staat van dienst van drie jaar.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Blocks SAS, handelend onder de naam Stomea (SIREN 912 098 787, Frankrijk), heeft sinds 23 mei 2023 een vergunning van de Franse marktautoriteit, de AMF, als crowdfundingdienstverlener onder Verordening (EU) 2020/1503 (nummer FP-2023-4). Het is geregistreerd bij de Franse bankentoezichthouder (ACPR) als agent voor betalingsdiensten van Lemonway (REGAFI 724922). Beleggingen vallen niet onder een garantie- of vergoedingsregeling.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Lemonway, een Franse betalingsinstelling onder toezicht van de ACPR (nummer 16568). Het geld van beleggers staat op Lemonway-betaalrekeningen op hun eigen naam, niet op de balans van Stomea.

Voor beleggers

Beperkingen: Particulieren en bedrijven. Het platform publiceert geen lijst van geaccepteerde woonlanden en geen details over zijn kennistoets voor beleggers.
Minimum investment: 100 EUR

Nuttige informatie

Is Stomea gereguleerd?

Ja. Blocks SAS, dat Stomea beheert, heeft sinds 23 mei 2023 een vergunning van de Franse marktautoriteit, de AMF, als crowdfundingdienstverlener (FP-2023-4). Regulering beschermt u niet tegen verliezen op de obligaties.

Wie houdt mijn geld?

Lemonway, een Franse betalingsinstelling onder toezicht van de ACPR, houdt uw geld aan op een betaalrekening op uw naam, niet op de balans van Stomea. Geen vergoedingsregeling dekt het.

Wat is de minimale investering?

100 € per project, volgens de homepage (oktober 2026). Eerder noemde de beleggingspagina 1.000 €, dus controleer de projectpagina voordat u inschrijft.

Welk rendement en welke verliezen tot nu toe?

Projecten sinds 2023 hebben een gemiddelde contractrente van 10,58 % per jaar, en er is 2,04 miljoen € rente betaald. Geen enkel project is als verlies geboekt, maar op 2 oktober 2026 had 2,19 miljoen € (5,11 % van al het uitgeleende geld, 11,75 % van wat nog openstaat) meer dan zes maanden achterstand of was in een gerechtelijke procedure.

Wat beveiligt mijn investering?

Stomea stelt dat elk project zekerheid heeft, afhankelijk van de deal: een hypotheek, een fiducie (in trust gehouden activa), een persoonlijke borgstelling of een garantie op eerste verzoek van een moedermaatschappij. De details, inclusief de loan-to-value, staan bij elk aanbod voor geregistreerde gebruikers. Het kapitaal is niet gegarandeerd, er is geen terugkoop of reservefonds, en er is nog geen terugvordering gemeld.

Kan ik vroegtijdig verkopen of opnemen?

Nee. Er is geen secundaire markt, dus uw geld blijft in een project tot de ontwikkelaar terugbetaalt, wat bij projecten met vertraging meer dan zes maanden na de afgesproken datum heeft geduurd. Contant geld dat nog niet is belegd, kan worden opgenomen.

Welke kosten betaal ik?

Geen: het platform vermeldt 0 € kosten voor beleggers en wordt betaald door de ontwikkelaars. Op rente wordt voor inwoners van Frankrijk 30 % belasting ingehouden.

Wat gebeurt er als Stomea of een ontwikkelaar faalt?

Als een ontwikkelaar faalt, kan Stomea de zekerheid van het project uitwinnen en de schuld via de rechter incasseren, wat jaren kan duren en minder kan opleveren dan u hebt uitgeleend. Als Stomea stopt met handelen, noemen de voorwaarden Capsens om het beheer over te nemen, en uw contante geld blijft op uw Lemonway-rekening.

Beoordeling

Totale beoordeling 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Kwaliteit bieden 0
Diensten en ondersteuning 0
Functionaliteit 0
Transparantie 0

Beoordelingen

Sorteer op:
Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
Sorteer op waardering:
Van hoog naar laag Van laag naar hoog

Alternatief voor Stomea

Afvoersnelheid GB

Onroerend goed MKB-leningen
Minimale investering €100
Gefinancierd €81,43M

Anaxago FR

Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
Gereguleerd
Return Level Medium
Risk Level Hoog
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €940,1M

Bergfurst DE

Onroerend goed
Minimale investering €10
Gefinancierd €192,29M

Blend Network GB

Onroerend goed
Return Level Hoog
Risk Level Zeer laag
Risk Return Level
Minimale investering €1000
Gefinancierd €275,9M

Bricksave GB

Onroerend goed
Return Level Laag
Risk Level Zeer hoge
Risk Return Level
Minimale investering €1000

Brickstarter EE

Onroerend goed
Minimale investering €50