Platforma crowdfundingowa

Invest in Slovakia Opinie

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Dodaj recenzję
Słowacka platforma działająca od 2019 r., która pożycza od 50 € deweloperom nieruchomości pod zabezpieczeniem hipotecznym; podaje średni roczny zwrot 13,41%, 36,4 mln € pożyczonych w 36 projektach i brak jakichkolwiek odpisów (październik 2026 r.).

Invest in Slovakia - Przegląd ryzyka i zwrotu

Risk Level
Bardzo niewielka
Wyższe oznacza większe ryzyko. Od 2019 r. nic nie odpisano, co samo w sobie oznacza najniższy poziom, bardzo niski, a pożyczki są zabezpieczone hipotekami utrzymywanymi przez agenta zabezpieczeń. Poziom opiera się na rzeczywiście poniesionej stracie platformy, więc opóźnione pożyczki są ostrzeżeniem: 1,61% kapitału jest opóźnione, wskaźnik niewypłacalności za 2025 r. obejmuje tylko pięć pożyczek i nie opublikowano limitu stosunku pożyczki do wartości, więc straty mogą wzrosnąć.
Return Level
Bardzo Wysokie
Podawana średnia 13,41% rocznie od 2019 r.; wartość roczna wynosi około 12% od 2024 r.
Risk Return Level
Bardzo niewielka
Wysokie podawane zwroty bez dotychczasowych odpisów; opóźnione płatności na starszych pożyczkach i krótka regulowana historia to punkty, które warto obserwować.

Invest in Slovakia - Zwroty i wskaźniki strat

Zwroty
Fixed interest: 13,41% 13,41% rocznie to podawany przez platformę średni zwrot od 2019 r. (odczytany w październiku 2026 r., bez daty, bez podanej metody), przed opodatkowaniem. Jej dane roczne spadły z 17,73% w 2019 r. do 11,97% w 2025 r. i 12,35% dotychczas w 2026 r.
Wskaźniki strat
Zrealizowane straty: 0,00% 0 € kapitału i odsetek odpisanych od 2019 r., przy 20,0 mln € kapitału uwzględnionego od 2019 r. (24 października 2026 r.). Nie zakończono żadnej egzekucji.
Wskaźnik niewypłacalności: 0,00% 0% pożyczek niewypłacalnych w 2025 r. (0 z 5 pożyczek), stan na 31 grudnia 2025 r. Niewypłacalność oznacza opóźnienie ponad 90 dni lub mało prawdopodobną spłatę.
Opóźnione pożyczki: 1,61% 1,61% kapitału (324 603 €) było przeterminowane, do tego 33 050 € przeterminowanych odsetek i 21 158 € odsetek w windykacji (październik 2026 r.); wszystko dotyczy pożyczek udzielonych przed zezwoleniem z 2024 r.

Invest in Slovakia – Statystyki platformy 2026

Informacje zaktualizowane o godz.: 03 Lis 2026
Liczba inwestorów 2443 inwestorzy
36 finansowane projekty
36,4M EUR funded amount

Invest in Slovakia – Zalety i wady

Zalety
Podawany średni zwrot 13,41% rocznie od 2019 r. i 11,97% w 2025 r.
0 € odpisanych od 2019 r., przy 25,7 mln € spłaconych inwestorom (październik 2026 r.).
Pożyczki są zabezpieczone hipotekami utrzymywanymi przez agenta zabezpieczeń, który współinwestuje; deweloperzy muszą wnieść co najmniej 10%.
Datowana strona ze statystykami pokazuje kwoty opóźnione, w windykacji i odpisane, z podziałem na okres przed zezwoleniem z 2024 r. i po nim.
WADY
1,61% kapitału (324 603 €) było przeterminowane w październiku 2026 r., podczas gdy strona główna twierdzi, że od 2019 r. nie było żadnych niepowodzeń.
Nie opublikowano limitu stosunku pożyczki do wartości, dostawcy płatności ani właściciela agenta zabezpieczeń.
Wskaźnik niewypłacalności za 2025 r. obejmuje tylko pięć pożyczek.
Brak rynku wtórnego; produkt z miesięczną wypłatą nie ma wcześniejszego wyjścia.

Informacje o Invest in Slovakia

Czym jest

Invest in Slovakia to słowacka platforma z siedzibą w Popradzie, na której pożycza się pieniądze słowackim deweloperom nieruchomości od 50 €. Prowadzi ją Ci investment, s. r. o., założona w 2019 r., która deklaruje, że od lutego 2024 r. ma zezwolenie Národná banka Slovenska, słowackiego banku centralnego, jako dostawca usług crowdfundingowych. Na 30 października 2026 r. platforma wykazuje 36,4 mln € pożyczonych w 36 projektach od 2019 r. (20,2 mln € i 15 projektów od uzyskania zezwolenia), 2 443 aktywnych inwestorów i 25,7 mln € spłaconych.

Jak to działa

Przystępuje się do jednej umowy pożyczki na konkretny projekt deweloperski. Są dwa rodzaje zwrotu: produkt z miesięczną wypłatą (od 10% do 12% rocznie, wypłacane co miesiąc) oraz produkt o rosnącym zwrocie (od 13% do 15% rocznie, z kapitalizacją, z możliwością wyjścia raz w roku). Każdy projekt otrzymuje opublikowaną ocenę ryzyka od A+ do E. Deweloperzy muszą wnieść co najmniej 10% projektu z własnych środków, a inwestorzy są spłacani przed deweloperem. Funkcja o nazwie Booster pozwala zadeklarować pieniądze, których inwestor oczekuje z innych spłat, zanim one wpłyną (sierpień 2026 r.).

Zwroty

Platforma podaje średni roczny zwrot 13,41% od 2019 r. (odczytany w październiku 2026 r., bez daty, bez podanej metody). Jej dane roczne pokazują spadający zwrot: z 17,73% w 2019 r. do około 12% w ostatnich latach: 11,72% w 2024 r., 11,97% w 2025 r. i 12,35% dotychczas w 2026 r. (stan na 24 października 2026 r.). Wartość 13,41% jest więc podniesiona przez pierwsze lata. Aktywne projekty oferowały w październiku 2026 r. do 14,86% rocznie. Zwroty są przed opodatkowaniem, a platforma zastrzega, że wcześniejsze zwroty nie gwarantują przyszłych.

Straty i niewypłacalność

Od 2019 r. nic nie zostało odpisane (0 €, stan na październik 2026 r.). Roczny raport o niewypłacalności wymagany przez unijne przepisy o crowdfundingu pokazuje 0% za 2025 r., ale policzono tylko pięć pożyczek; pożyczkę uznaje się za niewypłacalną, gdy jest opóźniona o ponad 90 dni lub jej spłata jest mało prawdopodobna. Część pieniędzy jest opóźniona: 324 603 € kapitału (1,61%) i 33 050 € odsetek jest przeterminowane, a 21 158 € odsetek trafiło do windykacji (stan na październik 2026 r.). Wszystkie opóźnione kwoty dotyczą pożyczek udzielonych przed uzyskaniem zezwolenia. Stwierdzenie ze strony głównej, że od 2019 r. nie było żadnych niepowodzeń, jest prawdziwe według tej definicji, ale nie wspomina o tych opóźnionych płatnościach.

Co zabezpiecza pieniądze inwestora

Każda pożyczka jest zabezpieczona hipoteką na nieruchomości, w obecnych projektach głównie na gruncie. Hipotekę dla inwestorów utrzymuje i w razie potrzeby egzekwuje agent zabezpieczeń, Trezor agent s.r.o., który sam również inwestuje w każdą pożyczkę; kto jest jego właścicielem, nie zostało opublikowane. Nie ma wykupu, funduszu rezerwowego ani ubezpieczenia, a maksymalny stosunek pożyczki do wartości nie jest opublikowany, więc nie wiadomo, ile warta jest nieruchomość w porównaniu z pożyczką. Dotąd nie zakończono żadnej egzekucji. Dla inwestora oznacza to, że za pożyczką stoi hipoteka, ale nie da się sprawdzić, jak duże zabezpieczenie daje.

Kto ją prowadzi i licencja

Operatorem jest Ci investment, s. r. o., numer firmy 52234380, Levočská 10, Poprad, zarejestrowana 27 lutego 2019 r. Strona deklaruje, że jest dostawcą usług crowdfundingowych w rozumieniu unijnych przepisów o crowdfundingu, posiadającym zezwolenie i podlegającym nadzorowi Národná banka Slovenska od 15 lutego 2024 r. Widnieje w rejestrze ESMA dostawców usług crowdfundingowych z zezwoleniem. Inwestycje nie są objęte żadnym systemem gwarantowania depozytów ani rekompensat dla inwestorów.

Opłaty

Platforma publikuje jako osobny dokument datowaną tabelę opłat dla inwestorów (obowiązującą od 1 września 2025 r.); wartości procentowych nie ma na jej stronach internetowych i nie podano, czy reklamowane zwroty są przed opłatami, czy po nich.

Odzyskanie pieniędzy

Nie ma rynku wtórnego. Produkt z miesięczną wypłatą zwraca pieniądze po zakończeniu pożyczki; produkt o rosnącym zwrocie daje możliwość wyjścia raz w roku. Gdzie przechowywane są niezainwestowane środki, nie podano na stronach publicznych.

Nasza ocena

Zwrot: bardzo wysoki — podawana średnia 13,41% rocznie od 2019 r., około 12% w ostatnich latach. Ryzyko: bardzo niskie (wyższe oznacza większe ryzyko) — od 2019 r. nic nie odpisano, co samo w sobie oznacza najniższy poziom, a pożyczki są zabezpieczone hipotekami utrzymywanymi przez agenta zabezpieczeń; poziom opiera się na poniesionej stracie, więc opóźnione pożyczki są ostrzeżeniem: 1,61% kapitału jest opóźnione, przez co straty mogą wzrosnąć, a regulowana historia jest krótka. Stosunek zwrotu do ryzyka: bardzo wysoki — wysokie podawane zwroty bez dotychczasowych strat, przy czym opóźnienia płatności na starszych pożyczkach warto obserwować.

Regulacja

Licencja / Regulacje: Národná banka Slovenska, dostawca usług finansowania społecznościowego na podstawie rozporządzenia (UE) 2020/1503 (Ci investment, s. r. o., numer firmy 52234380; deklarowana data zezwolenia 15 lutego 2024 r.). Widnieje w rejestrze ESMA dostawców usług crowdfundingowych z zezwoleniem.

Funkcjonalność

Autoinvest: Nie
Ocena oferty: Tak
Rynek wtórny: Nie
Dostawca płatności: Nie ujawniono.

Dla inwestorów

Ograniczenia: Inwestorzy detaliczni od 50 € za pośrednictwem aplikacji platformy, z klasyfikacją inwestora zgodnie z unijnymi przepisami o crowdfundingu. Zasady dotyczące miejsca zamieszkania nie są opublikowane; serwis jest wyłącznie w języku słowackim.
Minimum investment: 50 EUR

Przydatne informacje

Czy Invest in Slovakia jest regulowana?

Strona deklaruje, że Ci investment, s. r. o. ma od 15 lutego 2024 r. zezwolenie Národná banka Slovenska jako dostawca usług crowdfundingowych w rozumieniu unijnych przepisów o crowdfundingu. Widnieje w rejestrze ESMA dostawców usług crowdfundingowych z zezwoleniem.

Kto przechowuje moje pieniądze?

Nie ujawniono: na stronach publicznych nie wymieniono żadnego banku ani instytucji płatniczej przechowującej pieniądze inwestorów.

Jaka jest minimalna kwota inwestycji?

50 € na inwestycję, dokonywaną za pośrednictwem aplikacji platformy.

Jakie zwroty i jakie straty do tej pory?

Platforma podaje średnią 13,41% rocznie od 2019 r. i około 12% rocznie od 2024 r. Nic nie zostało odpisane, ale w październiku 2026 r. 1,61% kapitału i część odsetek były przeterminowane, wszystko dotyczyło pożyczek udzielonych przed zezwoleniem z 2024 r.

Co zabezpiecza moją inwestycję?

Hipoteka na nieruchomości projektu, w obecnych projektach głównie na gruncie, utrzymywana i egzekwowana dla inwestorów przez agenta zabezpieczeń Trezor agent s.r.o. Deweloperzy wnoszą co najmniej 10%, a inwestorzy są spłacani w pierwszej kolejności. Nie ma wykupu ani funduszu rezerwowego, a limit stosunku pożyczki do wartości nie jest opublikowany.

Czy mogę sprzedać wcześniej lub wypłacić pieniądze?

Nie ma rynku wtórnego. Produkt o rosnącym zwrocie pozwala wyjść raz w roku; w przeciwnym razie pieniądze wracają po zakończeniu pożyczki.

Jakie opłaty ponoszę?

Datowana tabela opłat dla inwestorów (obowiązująca od 1 września 2025 r.) jest publikowana jako osobny dokument; stawek nie ma na stronach internetowych.

Czy jakaś pożyczka upadła?

Żadna pożyczka nie została odpisana ani objęta egzekucją. Niektóre płatności są opóźnione: w październiku 2026 r. przeterminowane było 324 603 € kapitału i 33 050 € odsetek, a 21 158 € odsetek trafiło do windykacji.

Co się stanie, jeśli Invest in Slovakia lub deweloper upadnie?

Jeśli deweloper upadnie, agent zabezpieczeń może egzekwować hipotekę na rzecz inwestorów. Inwestycje nie są objęte żadnym systemem gwarantowania depozytów ani rekompensat dla inwestorów.

Ocena

Ocena całkowita 0
No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
Oferowanie jakości 0
Usługi i wsparcie 0
Funkcjonalność 0
Przezroczystość 0

Opinie

Sortuj wg:
Najnowsze Najstarsze jako pierwsze Więcej polubień Więcej niechęci
Sortuj wg oceny:
Od najwyższego do najniższego Od najniższego do najwyższego

Alternatywa dla Invest in Slovakia

Szybkość drenażu GB

Nieruchomości Pożyczki dla MŚP
Minimalna inwestycja €100
Finansowane €81,43M

Anaxago FR

Nieruchomości Start-upy Pożyczki dla MŚP
Regulowane
Return Level Średni
Risk Level Wysoki
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000
Finansowane €940,1M

Bergfurst DE

Nieruchomości
Minimalna inwestycja €10
Finansowane €192,29M

Blend Network GB

Nieruchomości
Return Level Wysoki
Risk Level Bardzo niewielka
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000
Finansowane €275,9M

Bricksave GB

Nieruchomości
Return Level Niski
Risk Level Bardzo Wysokie
Risk Return Level
Minimalna inwestycja €1000

Brickstarter EE

Nieruchomości
Minimalna inwestycja €50