Crowdfundingplatform

CredoFunding Ervaringen 2026

No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
0
Beoordeling achterlaten
Franse platform uit Lyon, sinds 2014, voor christelijke goede doelen, bisdommen, abdijen en katholieke scholen: giften plus onbeveiligde leningen en obligaties vanaf 100 € tegen ongeveer 3% tot 6% per jaar. Crowdfundingvergunning van de AMF sinds november 2023.

CREDOFUNDING - Risico- en rendementsbeoordeling

Risk Level
Hoog
Hoger betekent meer risico. 1,93% van al het uitgeleende geld is afgeschreven, op zichzelf een gemiddeld niveau. Wij schuiven het één stap slechter op omdat niets de leningen zekerheid geeft, de verliezen in een jaar zijn gestegen van 0,73% met nog eens 2,5% in de problemen, en de eigen cijfers van het platform elkaar tegenspreken en alleen als afbeeldingen worden gepubliceerd.
Return Level
Zeer laag
3,59% per jaar, de gewogen gemiddelde rente op alle leningen en obligaties sinds 2016 (per 30 juni 2026), vóór de instapkosten en belasting.
Risk Return Level
Zeer laag
Het platform meldt 3,57% per jaar na verliezen sinds 2016. Dat is een kleine beloning voor onbeveiligd lenen over maximaal acht jaar zonder manier om vroegtijdig te verkopen.

CREDOFUNDING - Retouren en verliespercentages

Retouren
Fixed interest: 3,59% Gewogen gemiddelde jaarlijkse rente op alle 60 lening- en obligatieprojecten die sinds april 2016 zijn gefinancierd (29,0 miljoen €), uit het jaarverslag van het platform, per 30 juni 2026. Bruto, vóór de instapkosten en belasting. Na verliezen meldt het platform 3,57%. Projecten die in augustus 2026 werden aangeboden betaalden 3% tot 6%.
Verliespercentages
Gerealiseerde verliezen: 1,93% 560.010 € afgeschreven op twee mislukte projecten (2019 en 2020) tegenover 28.975.923 € uitgeleend in leningen en obligaties sinds april 2016, per 30 juni 2026. Berekend op basis van de eigen cijfers van het platform; een jaar eerder was het 0,73%.
Wanbetalingspercentage: 1,72% De wettelijke wanbetalingsindicator van het platform voor alle leningen en obligaties sinds april 2016, per 30 juni 2026. Er wordt geen formule gegeven en hij lijkt leningen te tellen, geen bedragen; het 'effectieve wanbetalingspercentage' is 3,45%.
Meer dan zes maanden achter of in een insolventieprocedure: 2,50% Eén project uit 2024 met nog 724.300 € verschuldigd, tegenover al het sinds april 2016 uitgeleende geld, per 30 juni 2026. Berekend op basis van de eigen cijfers van het platform; nog niet afgeschreven.

Looptijd van de investering

Platform dat beleggingen aanbiedt van 24 maanden tot 84 maanden.

CREDOFUNDING – Platformstatistieken 2026

Informatie bijgewerkt op: 03 Nov 2026
Aantal investeerders 113155 investeerders
1736 gefinancierde projecten
68,7M EUR funded amount

CREDOFUNDING – Voordelen en nadelen

STERKE PUNTEN
Heeft een Europese crowdfundingvergunning van de Franse AMF (FP-2023-23, 7 november 2023) en is actief sinds 2014.
Publiceert een jaarverslag met de definitie van wanbetaling, afgeschreven bedragen en achterstallige leningen voor elk jaar sinds 2016 (laatste per 30 juni 2026).
Het geld van beleggers staat op gescheiden rekeningen bij Lemonway, een betalingsinstelling met vergunning van de Franse bankentoezichthouder.
Een niche die weinig platforms bedienen: christelijke verenigingen, abdijen en katholieke scholen, met 68,7 miljoen € opgehaald in 1.736 campagnes (cijfers van 30 juni 2026).
MINPUNTEN
Niets geeft de leningen en obligaties zekerheid: geen hypotheek, garantie, terugkoop, reservefonds of verzekering.
De verliezen nemen toe: 1,93% van het uitgeleende geld afgeschreven in juni 2026, tegen 0,73% een jaar eerder, en nog eens 724.300 € (2,5%) zit in de problemen.
De eigen cijfers spreken elkaar tegen: de risicokosten tonen sinds de start 0,02% tegenover 1,93% afgeschreven, en alle indicatoren worden alleen als afbeeldingen gepubliceerd.
Gemiddeld 3,59% per jaar sinds 2016, en de instapkosten van 18 € nemen 18% van een leningeenheid van 100 € weg.
Geen secundaire markt en geen automatisch beleggen: het geld zit twee tot acht jaar vast.

Over CREDOFUNDING

Wat het is

CredoFunding is een Frans platform, gevestigd in Lyon en actief sinds 2014, dat geld ophaalt voor de christelijke, overwegend katholieke gemeenschap: verenigingen, bisdommen, abdijen, katholieke scholen en universiteiten, verzorgingshuizen en gelijkgestemde bedrijven. Het combineert giften, die nooit worden terugbetaald, met leningen, obligaties en enkele aandelenaanbiedingen, die beleggingen zijn. De statistiekpagina toont 68,7 miljoen € opgehaald sinds de start in al deze vormen, waarvan 30,7 miljoen € aan leningen, en 1.736 afgeronde campagnes (cijfers van 30 juni 2026, gelezen op 27 oktober 2026).

Hoe het werkt

U kiest elk project zelf. Een lening wordt gekocht in eenheden van 100 €; obligaties en aandelenaanbiedingen bepalen hun eigen voorwaarden. Leningen lopen twee tot zeven jaar en op de site waargenomen obligaties tot acht jaar, terugbetaald in termijnen of alles aan het einde. Er zijn geen risicoklassen en geen automatisch beleggen. In 2025 financierde het platform 12 beleggingsprojecten voor 7,2 miljoen €, met 935 uitlenende beleggers, en 2,5 miljoen € aan giften.

Rendement

Het jaarverslag van het platform toont een gewogen gemiddelde rente van 3,59% per jaar op alle 60 lening- en obligatieprojecten die sinds april 2016 zijn gefinancierd (29,0 miljoen €, per 30 juni 2026). Na verliezen meldt het 3,57% per jaar. De rentes zijn gestegen: projecten die in 2020 en 2021 zijn gefinancierd leveren na verliezen minder dan 2% per jaar op, die van 2024 en 2025 meer dan 5%, en projecten die in augustus 2026 werden aangeboden betaalden 3% tot 6% per jaar, meestal 4,5%. Deze rentes zijn vóór de instapkosten en vóór Franse belasting.

Verliezen en wanbetaling

Twee projecten zijn definitief mislukt. 560.010 € is afgeschreven, dat is 1,93% van al het sinds 2016 uitgeleende geld (berekend op basis van de eigen cijfers van het platform, 30 juni 2026). Dat is meer dan de 0,73% een jaar eerder, omdat een lening van 390.000 € die toen in een gerechtelijke procedure zat sindsdien is afgeschreven. Een derde project, uit 2024, loopt meer dan zes maanden achter of verkeert in een insolventieprocedure, met nog 724.300 € verschuldigd, nog eens 2,5% van al het uitgeleende geld. Het wettelijke wanbetalingspercentage van het platform is 1,72% sinds 2016 en het effectieve wanbetalingspercentage 3,45%; beide lijken leningen te tellen, geen bedragen. Twee van de eigen rijen van het platform kloppen niet met de verliezen: de risicokosten tonen sinds de start slechts 0,02%, en het rendement na verliezen is bijna gelijk aan de rente vóór verliezen. Al deze cijfers worden alleen als afbeeldingen in een pdf gepubliceerd.

Wat uw geld zekerheid geeft

Niets geeft de leningen en obligaties zekerheid. Er is geen hypotheek, geen pand, geen persoonlijke garantie, geen terugkoop, geen reservefonds en geen verzekering, en het platform garandeert niets. Terugbetaling hangt alleen af van de lener, vaak een vereniging of religieuze gemeenschap waarvan de gebouwen geen enkele geldschieter realistisch zou in beslag nemen. Bij de twee mislukte projecten was 42,9% van het uitgeleende geld terugbetaald voordat ze mislukten (berekend op basis van de eigen cijfers van het platform); de rest ging verloren. Voor u betekent dat: een mislukte lener betekent meestal een verlies of een lange wachttijd.

Wie erachter zit en de vergunning

CredoFunding SASU (handelsregister van Lyon, aandelenkapitaal 242.419 €) is eigendom van en wordt voorgezeten door de oprichter, Eric Didio, president sinds 2016. Het heeft een Europese crowdfundingvergunning van Frankrijks marktautoriteit, de AMF (nummer FP-2023-23, verleend op 7 november 2023), voor leningen, obligaties en aandelen; het mag deze niet aanbieden in andere EU-landen. Giften en renteloze leningen vallen nog onder de oudere Franse tussenpersoonregistratie (ORIAS 14007012). Het geld van beleggers loopt via Lemonway, een betalingsinstelling met vergunning van de Franse bankentoezichthouder, op gescheiden rekeningen.

Kosten

Uitleners betalen eenmalige instapkosten van 18 € per leninginschrijving, en kopers van obligaties 15 €. Bij een leningeenheid van 100 € is dat 18% van het bedrag, enkele jaren rente. Er zijn geen doorlopende kosten voor beleggers. Leners betalen dossierkosten (6.000 € voor leningen, 5.000 € voor obligaties), een successiefee (6% voor leningen, 5% voor obligaties) en 0,83% van elke terugbetaling. Schenkers betalen niets.

Uw geld terugkrijgen

Er is geen secundaire markt: het platform zegt dat zelf. U krijgt uw geld alleen terug naarmate de lener terugbetaalt, over maximaal acht jaar. De enige andere uitweg is zelf een koper te vinden en dat aan het platform te melden.

Ons oordeel

Rendement: zeer laag — gemiddeld 3,59% per jaar sinds 2016. Risico: hoog (hoger betekent meer risico) — 1,93% van het uitgeleende geld is al verloren en nog eens 2,5% zit in de problemen, niets geeft de leningen zekerheid, en de eigen cijfers van het platform komen niet met elkaar overeen. Rendement-risicoverhouding: zeer laag — 3,57% per jaar na verliezen is een kleine beloning voor onbeveiligd lenen waaruit u niet kunt stappen.

Regelgeving

Licentie / Regelgeving: Crowdfundingdienstverlener met vergunning van de Autorité des marchés financiers (AMF), Frankrijk, onder de EU-crowdfundingverordening: nummer FP-2023-23, verleend op 7 november 2023, voor leningen, obligaties en aandelen; geen paspoort naar andere EU-landen. Giften en renteloze leningen blijven onder de Franse registratie als crowdfundingtussenpersoon, ORIAS 14007012.

Functionaliteit

Auto-investeren: Nee
Beoordeling van de deal: Nee
Secundaire markt: Nee
Betalingsprovider: Lemonway SAS, een Franse betalingsinstelling met vergunning van de ACPR (agrément 16568). Het geld van beleggers staat op individuele Lemonway-rekeningen, gescheiden bij partnerbanken, niet op de balans van CredoFunding. Geen depositogarantie dekt deze rekeningen.

Voor beleggers

Beperkingen: Iedereen kan schenken. Voor leningen, obligaties en aandelen zijn geen regels over woonplaats of beleggerscategorie gepubliceerd; het aanbod richt zich op Frankrijk (geen EU-paspoort). Het platform waarschuwt alleen geld te beleggen dat u niet nodig zult hebben.
Prijzen:
  • Investor fee: EUR 18 eenmalige instapkosten per leninginschrijving, incl. btw
  • Investor fee: EUR 15 eenmalige instapkosten per obligatie-inschrijving, incl. btw
  • Minimum investment: 100 EUR

    Voor fondsenzoekers

    Prijzen:
  • Fundraising fee: 6% successiefee over het opgehaalde bedrag bij leningen (5% bij obligaties), excl. btw, plus 6.000 € dossierkosten (5.000 € obligaties)
  • Administratieve taken: 0.83% van elke terugbetalingstermijn, excl. btw
  • Nuttige informatie

    Is CredoFunding gereguleerd?

    Ja. Frankrijks marktautoriteit, de AMF, gaf het op 7 november 2023 een vergunning als Europese crowdfundingdienstverlener (nummer FP-2023-23) voor leningen, obligaties en aandelen. Giften en renteloze leningen blijven onder de Franse tussenpersoonregistratie (ORIAS 14007012).

    Wie houdt mijn geld aan?

    Lemonway, een Franse betalingsinstelling met vergunning van de bankentoezichthouder (ACPR), houdt het aan op gescheiden rekeningen, niet CredoFunding. Geen depositogarantie dekt deze rekeningen.

    Wat is de minimale investering?

    100 € per leningeenheid; giften beginnen bij 5 €. Voor obligaties of aandelen is geen minimum gepubliceerd. Houd rekening met de instapkosten van 18 € per leninginschrijving, wat 18% van een eenheid van 100 € is.

    Welk rendement, en welke verliezen tot nu toe?

    Leningen en obligaties betaalden sinds 2016 volgens het platform een gewogen gemiddelde van 3,59% per jaar, en 3,57% na verliezen (30 juni 2026). 560.010 € is afgeschreven, 1,93% van al het uitgeleende geld, en nog eens 724.300 € (2,5%) loopt meer dan zes maanden achter of verkeert in een insolventieprocedure.

    Wat geeft mijn investering zekerheid?

    Niets. Leningen en obligaties hebben geen hypotheek, pand of persoonlijke garantie, en er is geen terugkoop, reservefonds of verzekering. Terugbetaling hangt alleen af van de lener. Bij de twee projecten die mislukten, was 42,9% van het geld terugbetaald voordat ze mislukten; de rest ging verloren.

    Kan ik vroegtijdig verkopen of opnemen?

    Nee. Er is geen secundaire markt. U wordt terugbetaald naarmate de lener betaalt, over twee tot acht jaar; het enige alternatief is zelf een koper te vinden.

    Welke kosten betaal ik?

    Eenmalig 18 € per leninginschrijving of 15 € per obligatie-inschrijving, en daarna niets. Schenkers betalen niets. Leners betalen dossier- en successiekosten en 0,83% van elke terugbetaling.

    Wat gebeurt er als CredoFunding of een lener failliet gaat?

    Als een lener omvalt, is er geen zekerheid om te verkopen, dus u zou waarschijnlijk een deel van uw geld verliezen of jaren wachten. Als CredoFunding zelf zou omvallen, wordt uw niet-belegde geld apart gehouden bij Lemonway, maar iemand zou het innen van de terugbetalingen moeten overnemen. Geen vergoedingsregeling dekt uw leningen.

    Is mijn geld een gift of een belegging?

    Controleer de projectkaart voordat u betaalt. Giftcampagnes betalen u nooit terug, al kunnen ze Franse belastingvoordelen geven. Lening- en obligatiecampagnes betalen rente; aandelenaanbiedingen hebben geen georganiseerde uitstap. Beide soorten staan naast elkaar op dezelfde site.

    Beoordeling

    Totale beoordeling 0
    No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet No rating yet
    Kwaliteit bieden 0
    Diensten en ondersteuning 0
    Functionaliteit 0
    Transparantie 0

    Beoordelingen

    Sorteer op:
    Meest recent Oudste eerst Meer likes Meer afkeer
    Sorteer op waardering:
    Van hoog naar laag Van laag naar hoog

    Alternatief voor CREDOFUNDING

    3cirkel financiering CH

    MKB-leningen Particuliere leningen Zakelijke facturen
    Minimale investering €1000

    Afvoersnelheid GB

    Onroerend goed MKB-leningen
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €81,43M

    Acredius CH

    MKB-leningen
    Minimale investering €200

    Anaxago FR

    Onroerend goed Start-ups MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Medium
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €1000
    Gefinancierd €940,1M

    bettervest GmbH DE

    MKB-leningen Hernieuwbare energie
    Return Level Zeer hoge
    Risk Level Zeer hoge
    Risk Return Level
    Minimale investering €50
    Gefinancierd €30,0M

    Bolero Crowdfunding BE

    MKB-leningen
    Gereguleerd
    Return Level Laag
    Risk Level Hoog
    Risk Return Level
    Minimale investering €100
    Gefinancierd €53,0M